استکهلم (AP) — ازدحام جمعیت استکهلم اسکله با برخی از افراد sipping کوکتل در خورشید است. در بسیاری از نقاط جهان این نوع از جمع آوری خواهد بود ناپسند و یا حتی ممنوع است.

نه در سوئد.

آن نگران نباشید آندرس Tegnell کشور رئیس اپیدمیولوژی و بالا استراتژیست در مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس.

63 سال تبدیل به یک نام خانگی در سوئد ظاهر می شود در سراسر رسانه ها و برگزاری جلسات روزانه ترسیم پیشرفت این شیوع با دقیق و آرام رفتار است.

به عنوان کشورهای در سراسر اروپا را محدود کرده اند حرکت خود را شهروندان سوئد و خارج از غرفه برای چه Tegnell تماس “کم مقیاس” رویکرد که “بسیار پایدار” بیش از یک دوره طولانی تر است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد کرده است که افزایش تعداد COVID-19 مرگ و میر نشان می دهد سوئد پرداخت قیمت سنگین برای استقبال از ایده گله ایمنی — است که اجازه بسیاری از افراد بیمار به ایجاد مصونیت در جامعه است. او گفت: “سوئد را که — گله. آنها به نام (it) در گله. سوئد رنج می برند بسیار بسیار بد. این یک راه برای انجام آن است.”

اما در سوئد وزیر بهداشت لنا Hallengren به تازگی به اسوشیتد پرس گفت: “ما تا به حال هرگز یک استراتژی برای گله ایمنی است.”

تا کنون سوئد ممنوع تجمعات بزرگتر از 50 نفر بسته مدارس و دانشگاه ها و خواست کسانی که بیش از 70 یا در غیر این صورت در معرض خطر بیشتری از این ویروس را به خود منزوی.

نرمتر رویکرد به این معنی است که مدارس برای کودکان, رستوران ها و اکثر کسب و کار هنوز هم باز ایجاد این تصور که در سوئد زندگی می کنند زندگی خود را به عنوان معمول است.

در عین حال به عنوان Johan Klockar ساعت پسرش پا زدن توپ در اطراف یک میدان در طول تمرین فوتبال در استکهلم 43 سال مالی تحلیلگر می گوید: از آن چیزی نیست. او و همسرش از خانه کار می کنند و جلوگیری از غیر ضروری گردش. آنها معاشرت در یک دایره بسیار کوچک و محدود خود را پسر مخاطبین به مردم او را می بیند در مدرسه و یا تمرین فوتبال.

“جامعه در حال عمل کردن است اما من فکر می کنم آن را کاملا محدود” Klockar گفت. “دیگر از این نوع از وضعیت مدارس فوتبال تمرین — ما اساسا در خانه بماند.”

و در حالی که اکثر کسب و کار در سوئد هنوز هم عامل اقتصادی هزینه این بیماری همه گیر در حال حاضر احساس می شود. هفته گذشته 25,350 سوئدی ها به عنوان بیکار ثبت نام شده با توجه به اتاق بازرگانی استکهلم — بزرگتر افزایش نسبت طول سال 2008 بحران مالی است.

در مقابل فقط در یک نوار باریک از دریا همسایه دانمارک است که در حال حاضر صحبت کردن در مورد بازگشایی جامعه است. آنها تحمیل یک مقدار سختگیرانه تر مستند چهار هفته پیش از بسته شدن مرزهای مدارس و کسب و کار. این هفته نخست وزیر گفت: با اقدام اولیه, دانمارک, جلوگیری از فاجعه ای که رخ داد سخت-آمار سازمان ملل مانند ایتالیا و اسپانیا که با هم دیده می شود حداقل 37,000 ویروس های مربوط به مرگ و میر و آماده خواهد شد پس از عید پاک به صورت آهسته بازگشت به زندگی عادی شروع می شود که با بازگشایی پیش دبستانی و مدارس ابتدایی است.

برای هفته تعداد COVID-19 موارد و مرگ و میر به نسبت شد مشابه بین سوئد و دانمارک اما در حالی که نتایج اقتصادی سخت انزوا احساس بودن در دانمارک و سوئد ميزان مرگ و مير رسیده است بیش از 88 مرده در هر میلیون, در مقایسه با حدود 47 مرده در هر میلیون نفر در دانمارک.

سوئد با جمعیت 10 میلیون ثبت نام 899, مرگ و میر, در حالی که دانمارک با 5.8 میلیون نفر 273 مرگ و میر. در سراسر جهان به ویروس آلوده شده است یک گزارش 1.8 میلیون نفر و کشته 114,000 با توجه به شمارش توسط دانشگاه جانز هاپکینز. هنوز هم با توجه به محدود آزمایش راه های مختلف از شمارش مردگان و عمدی تحت-شمارش توسط برخی دولتها از کارشناسان بر این باورند که تعداد کسانی که درک بسیار همه گیر واقعی تلفات.

پس از یک افزایش شدید مرگ و میر در سوئد نخست وزیر استفان Lofven پیشنهاد یک قانون اضطراری اجازه می دهد سریع بسته شدن سالن عمومی و حمل و نقل در صورت نیاز. Lofven همچنین هشدار داد شهروندان را به آماده شدن برای احتمالا تا به هزاران نفر از مرگ و میر.

با این وجود Tegnell ارشد اپیدمیولوژی اصرار دارد که سوئد رویکرد هنوز هم به نظر می رسد برای ایجاد حس هر چند او همچنین اذعان دارد که جهان در قلمرو ناشناخته با ویروس.

او استدلال می کند که در حالی که سوئد ممکن است عفونت بیشتر در کوتاه مدت آن را خطر بزرگ عفونت سنبله که دانمارک ممکن است به صورت یک بار آن مستند برداشته شده است.

“من فکر می کنم هر دو نروژ و دانمارک در حال حاضر بسیار نگران در مورد چگونه شما توقف کامل این مستند را در راه به طوری که شما نمی تواند این موج را به آمده بلافاصله هنگامی که شما شروع به شل شدن تا,” او گفت:.

او گفت: مقامات می دانیم که فاصله فیزیکی سوئدی در حال درگیر شدن در کار می کند چرا که مقامات باید ثبت ناگهانی پایان فصل آنفولانزا و زمستان استفراغ بیماری است.

لارس Ostergaard ارشد مشاور و استاد در بخش بیماریهای عفونی در بیمارستان دانشگاه آرهوس در دانمارک موافق آن است که بیش از حد به زودی به دانیم که کدام روش بهترین است.

“هر روز یک فرد آلوده شدن به دلیل سخت مستند ما یک روز نزدیک به یک درمان” Ostergaard گفت: تاکید بر استفاده از کرون رویکرد است. اما او اذعان دارد که در دراز مدت عواقب قفل شده-پایین جامعه نیز می تواند “قابل توجه است.”

“وجود دارد هیچ راه درست یا غلط,” Ostergaard گفت. “هیچ کس راه می رفت در این مسیر قبل از آن و تنها پس نشان خواهد داد که بهترین تصمیم.”

___

Gera گزارش از ورشو, لهستان.

___

دنبال AP پوشش خبری از کروناویروس همه گیر در http://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de