به عنوان روسیه آسانسور مستندات گسترش نظارت شبکه ممکن است باقی می ماند

مسکو-هنگامی که مارینا Khublarova یک پسر هفت, تجربه کرده, علائم کروناویروس در اواخر ماه آوریل او به نام محلی خدمات سلامت به گزارش آنها.

پس از یک آزمون برای ویروس برگشتم مثبت Khublarova یک پیام متنی آموزش خود را به نصب برنامه های گوشی های هوشمند به نام نظارت اجتماعی مورد استفاده توسط مقامات به اجرای stay-at-home قوانین و دیگر coronavirus مربوط به محدودیت در حرکت است.

“این زمانی است که جهنم آغاز شد,” او در مصاحبه ای گفت:.

از آن لحظه در, نرم افزار ارسال اطلاعیه ها هر دو ساعت — روز و شب — خواستار Khublarova ها یک selfie برای اثبات او بود.

زمانی که وضعیت او بدتر شده و در اواخر ماه آوریل او گرفته شده بود به یک بیمارستان است. اما این اطلاعیه ادامه داد. Convalescing در یک بخش با چهار بيمار ديگر, او را تعویض چراغ به ضربه محکم و ناگهانی عکس های سلفی در شب.

“آنها فقط اجازه ندهید که شما خواب. شما به طور مداوم در گرفتن عکس,” او گفت:.

در مارس 19, Khublarova دریافت نامه ای مثال دو جریمه در مجموع از 8 ، 000 روبل ($116) برای خروج از آپارتمان خود و عدم ارسال عکس در زمانی که مورد نیاز است. هر دو متحمل شده در مارس 30 — همان روز یک آمبولانس وارد به او را دور.

Khublarova را غم انگیز وتفریحی داستان غیر معمول است برای کاربران از نظارت اجتماعی بود که نورد در اوایل ماه آوریل و با استفاده از GPS برای ردیابی ساکنان مسکو مشکوک به علائم COVID-19-گاهی اوقات صدور چندین جریمه به ازای هر کاربر از جمله بستری استاد که تا به حال ترک خانه اش در بیش از یک سال است.

Irina Karabulatova, pushed in a wheelchair by her son Mikhail, hadn't left her Moscow apartment for a year.


ایرینا Karabulatova تحت فشار قرار دادند در یک صندلی چرخدار توسط پسرش میخائیل, تا به حال او را ترک مسکو آپارتمان برای یک سال.

“شما دریافت می کنید به این معنا که مقامات در حال تلاش برای جبران همه چیز که اتفاق می افتد در هزینه شهروندان عادی” گفت: گریگوری ساخاروف دیگر نظارت اجتماعی کاربر که انباشته از 24 ، 000 روبل (350 دلار) جریمه با وجود او اصرار مراقبت به ماندن در خانه.

در مه 20, مسکو مقام که نظارت اجتماعی نظارت ادوارد لیسنکو گفت که این برنامه تا به حال صادر شده و جریمه بالغ بر 216 میلیون روبل (3.1 میلیون دلار). روز بعد دیده بان حقوق بشر به مقامات به کنار گذاشتن برنامه با استناد به هر دو خودسرانه جریمه و آنچه در نیویورک مستقر شد و تهاجم به حریم خصوصی کاربران است.

“این برنامه نه تنها ناقص از نظر فنی,” تانیا Lokshina سازمان مدیر در مسکو گفت: RFE/RL. “این است که به شدت سرزده نقض حقوق مربوط به حریم خصوصی و به طور موثر گسترش دولت زرادخانه از ابزار نظارت. تلفن همراه ردیابی برنامه های باید به عنوان صرفا یک اقدام موقت تا زمانی که این بیماری همه گیر تحت کنترل است.”

در اینجا به ماندن بگیرید ؟

با قضاوت بر اساس اظهارات رسمی در آن زمان آمده است. در یک پست وبلاگ در ژوئن 9, شهردار مسکو سرگئی سوبیانین تبریک ساکنان در “مشترک ما پیروزی” و اعلام کرد این شهر بلند بود بیشتر از آن مستند اقدامات-به رغم هنوز هم ضبط تقریبا 2000 موارد روزانه. اما نظارت اجتماعی باقی خواهد ماند اجباری برای افراد مبتلا به کروناویروس علائم و منتقدان می گویند دیگر ابزار دیجیتال ممکن است ادغام یک ratcheted تا پس از همه گیر دستگاه نظارت.

از ماه مارس زمانی که روسیه coronavirus اپیدمی شروع مقامات باید استفاده صورت-تکنولوژی تشخیص برای شناسایی و قرنطینه متخلفان استقرار در مسکو به تنهایی یک شبکه ای از بیش از 100 ، 000 دوربین های که لینک به یک پایگاه داده مرکزی در دسترس هزاران نفر از مقامات اجرای قانون در هر زمان. قوانین جدید علیه انتشار “خبر جعلی” بوده است مورد استفاده قرار گیرد به مجازات انتقاد از دولت را از دست داده و coronavirus.

A woman wearing a face mask walks past a CCTV camera in Moscow.


یک زن با پوشیدن یک ماسک صورت پیاده گذشته یک دوربین مدار بسته در مسکو.

در مه 29, رسانه های روسیه گزارش داد که مسکو را آغاز 18 ماه محاکمه در ماه ژوئیه مجازی “گذرنامه” که ممکن است در نهایت جایگزین کاغذ شناسه سراسر کشور و فروشگاه های زیادی از همان اطلاعات دیجیتال می گذرد که شهرهای روسیه پرده برداری کرد در طول مستند برای کاربران خصوصی و حمل و نقل عمومی.

اما گزارش ها از نشت اطلاعات و سقوط سیستم را وادار ترس که اطلاعات شخصی آنها را جمع آوری — گذرنامه جزئیات ثبت نام خودرو اعداد و کاربران در خانه و محل کار آدرس — امن نیست از اشخاص ثالث.

و تازه ضرب انتخاباتی اصلاحات مجوز الکترونیکی و پست الکترونیکی-در رای گیری — یک حرکت توجیه مقامات لازم برای جلوگیری از جمعیت اما محکوم کرد توسط فعالان به عنوان یکی دیگر از هدف برای هکرها و cybercriminals به. این معلوم نیست که آیا قوانین جدید به اجرا در آمده قبل از ژوئیه 1 رای در اصلاحات قانون اساسی که دست ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این گزینه به دنبال انتخاب مجدد در سال 2024 و دوباره در سال 2030.

‘فقط گام اول’

منتقدان می گویند کسانی که فن آوری های دیجیتال صرفا خلبان برای پروژه های بلند پروازانه تر ابزار است که مقامات در حال توسعه-با چند اطمینان داد که اطلاعات آنها جمع آوری خواهد شد محافظت از بهره برداری.

“این اولین گام به چیزی بسیار بزرگتر گفت:” Sarkis Darbinyan از Roskomsvoboda یک سازمان غیر دولتی است که نظارت بر سانسور و که همکاری با گروه های دیگر برای پیگیری استفاده از محدود کننده فن آوری های دیجیتال در سراسر جهان است. “بسیاری از کسانی که ابزار و محدودیت ممکن است در محل باقی می ماند فراتر از این بیماری همه گیر است که تا حد زیادی نگرانی های جامعه مدنی است.”

این نگرانی نه تنها بر گسترش نظارت است. آن هم مربوط به نشت از دولت برگزار می شود اطلاعات شخصی در روسیه که در حال حاضر به نظر می رسد اتفاق می افتد با هشدار دهنده نظم.

Russian President Vladimir Putin (center), accompanied by Prime Minister Mikhail Mishustin (right) and Moscow Mayor Sergei Sobyanin, tours the new coronavirus information center in Moscow on March 17.


ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه (مرکز) همراه با نخست وزیر میخائیل Mishustin (راست) و شهردار مسکو سرگئی سوبیانین تور جدید کروناویروس اطلاعات مرکز در مسکو در مارس 17.

در مه 18, روزنامه کومرسانت گزارش داد که نام و اطلاعات مربوط به پاسپورت از هزاران نفر از خود انزوا متخلفان در روسیه منتشر شده است آنلاین و در دسترس ساخته شده را از طریق یک جستجوی ساده از یک پایگاه داده لیست دولت-اعمال جریمه. آن آمد یک ماه پس از گزارش از یک حتی بزرگتر نشت هدف قرار دادن COVID-19 بيمار در سراسر روسیه است.

در نظرات به state news agency TASS در ژوئن 4, سوبیانین شهردار مسکو گفت که استفاده از اطلاعات شخصی می تواند تلقی “نقض حقوق شهروندی” و این که تمام داده های ذخیره شده در اجتماعی, برنامه نظارت و دیجیتال-سیستم pass خواهد بود نابود شده است. استفاده از برخی از اطلاعات او اضافه کرد: ممکن خواهد بود “در شرایط استثنایی.”

اما در ژوئن 8, پوتین امضا و به زور قانون ایجاد یک “متحد فدرال ثبت نام” اطلاعات شهروندان روسی از جمله تصاویر دیجیتال از صورت-شناخت دوربین. دولت گفت: آن را ساده طیف وسیعی از خدمات رسمی و اشتراک گذاری داده ها بین دولت های مختلف بدن بود اما بلافاصله با انتقاد به عنوان یکی دیگر از خطرناک نقض حریم خصوصی است.

“خطرات عمده وجود دارد که این اطلاعات را به بیرون درز بر روی بازار سیاه” Darbinyan گفت. “ارزش اطلاعات شخصی بسیار بالا است.”

در میان وخیم پیش بینی در مورد آینده امنیت داده ها در روسیه و برخی از آنها با اشاره به نیژنی نووگورود منطقه شرق مسکو به عنوان یک الگوی برای سایر نقاط کشور. ماه گذشته مقامات محلی موظف سالن زیبایی, آرایشگاه و دیگر ارائه دهندگان خدمات نصب دوربین های مدار بسته در هزینه های خود را — یک پیش شرط برای بازگشایی پس از مستند.

دوربین متصل خواهد شد به یک پایگاه داده مرکزی نظارت منطقه ای ارتباطات وزارت فرماندار گلب Nikitin گفت و خواهد شد مورد استفاده قرار گیرد برای بررسی اینکه آیا اجتماعی-فاصله هنجارها و سایر اقدامات احتیاطی به دنبال داشت.

در یک Facebook پست در مورد این طرح فعال حقوق Alyona Popova که راه اندازی یک طرح دعوی در دادگاه در ماه اکتبر گذشته در برابر مسکو را به استفاده از صورت به رسمیت شناختن دوربینگفت که “مقامات از دست داده اند سر خود را.”

“تحت پوشش مبارزه با کروناویروس آنها در حال اجرای کل نظارت,” او نوشت. “بهترین کاری برای انجام این است که برای ایجاد یک سیستم برای نظارت از [دولت] مقامات. اجازه دهید زندگی خود را تبدیل شدن به طور کامل شفاف و تحت شهروندان کنترل است.”

با گزارش زمان کنونی

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net