پس از اعلام برای ماه که آن را یکی از چند کشور بر روی زمین بدون تنها یک مورد از coronavirus تاجیکستان است که در حال حاضر وضعیتی وخیم از ویروس کشنده به عنوان افراد مبتلا به پر کردن بیمارستان ها و پزشکان شکایت مزمن کمبود تجهیزات.

در تاجیکستان سرمایه, Dushanbe, مردم شکایت دارند که برخی از بیمارستان های دیگر پذیرش بیماران مبتلا به کروناویروس زیرا آنها اجرا از تخت.

در یک ویدئو به دست آمده توسط RFE/RL تاجیک خدمات چهار آمبولانس نشان داده شده پارک شده در خارج از ورزب مجتمع گردشگری — که شده است تبدیل به یک موقت بیمارستان به عنوان ویروس کشنده با شدت گرفتن در سراسر کشور است.

“وجود افراد بیمار در داخل وسایل نقلیه می گوید:” یک زن از بستگان یکی از بیماران. او و دیگر اقوام می گویند آنها تبدیل شده به دور از بیمارستان های شهرستان و ارسال به ورزب تسهیلات در حومه شهر دوشنبه.

“این” مرکز ” هم نیست اعتراف [بيمار]. شما می توانید از مرگ است و هیچ کس نمی خواهد مراقبت” این زن ناشناس می گوید.

Even ambulances are running out in Tajikistan.


حتی آمبولانس ها در حال اجرا هستند در تاجیکستان.

“تلویزیون دولتی می بالد که همه ما ظرفیت لازم است [برای رسیدگی به کروناویروس]” او می افزاید. “اما در واقع آنها نمی دانند که در آن برای قرار دادن افراد بیمار.”

یکی دیگر از ویدئو های به اشتراک گذاشته شده توسط برجسته محلی فعال را نشان می دهد یک زن التماس پزشکان در عظیم Shifobakh ملی Medical Complex در شهر دوشنبه برای پیدا کردن یک تخت برای مادرش. “لطفا, من, مادر, تخت, حتی اگر آن را در راهرو” زن پنجه نرم می کند با پزشکان در hazmat مناسب در تاسیسات ساختمان شماره 6.

شکایت مشابه هستند به اشتراک گذاشته شده توسط دیگران در دوشنبه (تاجیکستان) و در جای دیگر با بسیاری از به اشتراک گذاری ویدئوها و ارسال نظرات خود در رسانه های اجتماعی.

هفته انکار

وضعیت هرج و مرج می آید به عنوان تاجیکستان در نهایت بستری داشتن ثبت 15 coronavirus عفونت در 30 آوریل پس از آن ادعا کرد که برای هفته ها در این کشور به ویروس رایگان.

که اعلام شده پیش از بازدید کارشناسان سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای ارزیابی coronavirus وضعیت در فقیر آسیای مرکزی کشور حدود 9 میلیون نفر است.

در طول ماه آوریل رسانه های مستقل و رسانه اجتماعی کاربران گزارش موارد منجر به مرگ بسیاری از “ذات الریه” در تاجیکستان درخواست مقامات برای توضیح.

در میان کشته شدگان بودند چندین پزشکان و دیگر کارگران بیمارستان.

A worker sprays disinfectant in Khujand on April 28.


یک کارگر اسپری های ضد عفونی کننده در خجند در آوریل 28.

مقامات در ادامه به ثبت نام انکار هر گونه عفونت کروناویروس و به جای حمله به روزنامه نگاران متهم و آنها را از بی ارزش کاشت وحشت در میان مردم است.

نظرات غیر معمول نیست از رژیم های دیرین استبدادی حاکم تاجیکستان است که برای سال های بسیاری شده است انتقاد بین المللی حقوق گروه های خود را برای سرکوب مخالفان و سرکوب آزادی بیان است.

در مه 6, تاجیکستان, گزارش 379 coronavirus عفونت از جمله هشت مرگ و میر ناشی از COVID-19 بیماری ناشی از ویروس است.

بسیاری از تاجیک بر این باورند که آمار و ارقام واقعی به مراتب بالاتر از کسانی که ادعا توسط دولت است.

پزشکان معضل

وضعیت خیلی بد شد که ایران را در فرودگاه گفت: در مارس 5 که وزیر بهداشت Nasim Olimzoda شده بود reassigned به کار دیگری و به جای Jamoliddin Abdullozoda.

در همین حال رسانه های مستقل رسانه های اجتماعی و رسانه ای کاربران گزارش شده است که برخی از بیمارستان ها بودند که به دستور مقامات برای ارسال برخی از آنها COVID-19 بیماران حتی اگر آنها به حال یک تب بالا.

یک منبع نزدیک به سغد بیمارستان منطقه ای در شمال شهر خجند گفت: اخیر, استعفای رئیس بیمارستان Sobirjon نتایج نخستین روز متصل شد, به اتهام دستور به تخلیه افراد بیمار.

این منبع گفت: RFE/RL در مارس 4 که مقامات دستور داد نتایج نخستین روز به کاهش تعداد COVID-19 بیماران در بیمارستان خود را قبل از دیدار با این که هیئت.

“اما نتایج نخستین روز گفت که به عنوان یک پزشک او نمی تواند به خانه افراد بیمار و ارائه استعفای خود را به جای” این منبع گفت که خواست نامش فاش نشود.

مقامات پزشکی نیست و علنا اظهار نظر در نتایج نخستین روز ممکن است 2 استعفای.

یک مقیم خجند گفت: RFE/RL که چند نفر از محله خود بودند از بیمارستان مرخص شده و در روزهای اخیر با وجود هنوز هم بیمار است. “آنها هنوز هم تب. آمبولانس غالبا آمده به بررسی آنها [در خانه]” ساکن گفت: به شرط ناشناس ماندن.

در ضمن کارگران بیمارستان از چندین مناطق مختلف صحبت در مورد کمبود شدید شخصی-حفاظت equipment (PPE) برای پزشکان و سایر منابع.

در جنوب منطقه Muminobod وجود دارد تنها یک ونتیلاتور در بیمارستان اصلی برای منطقه بیش از 72,000 ساکنان پزشکان می گویند.

“ما باید از دستکش و ماسک صورت, اما ما تنها هشت ویژه لباسهای که بسیار قدیمی هستند و کاملا بی فایده” می گوید: Rajabali Haidarov سر از Muminobod بیماری های عفونی بیمارستان.

وضعیت مشابهی گزارش شده از منطقه جنوب غربی وخش خانه را به برخی از 180,000 مردم است.

“ما تنها دو هواکش. ما لازم نیست که PPE برای پزشکان و خواسته اند وزارت بهداشت به ارائه آنها را برای ما” گفت: یک وخش دکتر که نمی خواهم به, نام خود را برای ترس از رسمی اقدامات تلافی جویانه.

در این منطقه از راه دور از Ishkhoshim در جنوب شرقی تاجیکستان یکی از ساکنان محلی گفت: “ما در بیمارستان ها حتی نمی باید الکل.”

Dushanbe's hospitals no longer have space for more patients.


دوشنبه بیمارستان دیگر باید فضا برای بیماران بیشتر است.

نا امید با دولت

وزارت بهداشت به تازگی گفت: وجود بیش از 500 هواکش در تجهیزات پزشکی کشور و که آن را برنامه ریزی برای خرید 100 بیشتر و همچنین دیگر تجهیزات پزشکی برای کمک به مبارزه با کروناویروس.

تاجیکستان دریافت کرده است پول نقد و لوازم پزشکی از چندین سازمان های بین المللی و کشورهای خارجی در هفته های اخیر بود که به معنای مبارزه با گسترش ویروس.

به کمک های خارجی شامل 48 میلیون یورو (53 میلیون دلار) از اتحادیه اروپا و $11.3 میلیون دلار از بانک جهانی.

تاجیک دولت اولیه محرومیت از داشتن هر گونه عفونت کروناویروس در میان تعداد فزاینده ای از مشکوک به پنومونی مرگ و میر بیشتر فرسایش اعتماد مردم در مقامات بسیاری از تاجیک ها می گویند.

“همه نشانه ها در خارج وجود دارد: مردم در حال مرگ بودند و پزشکان در حال مرگ بودند اما من هنوز هم بر این باور بودند که شاید فقط شاید دولت بود گفتن حقیقت و تاجیکستان واقعا نمی باید coronavirus می گوید:” Shohin زندگی می کند که در جنوب ولایت ختلان.

“دولت گفت: ما به این باور شایعات رسانه ای [که این بیماری در تاجیکستان],” او گفت:. “بنابراین ما نمی هر گونه اقدامات احتیاطی و ویروس گسترش یافته است. من فراتر از نا امید کرد. ما اجازه پایین بد.”

“بسیاری از مردم از جمله من بر این باور بودند که ما فقط تا به حال بسیاری از موارد پنومونی” دوشنبه مقیم Anahita توییتی در آوریل 30, فقط چند دقیقه پس از دولت اذعان کرد وجود عفونت کروناویروس.

RFE/RL تاجیک خدمات کمک به این گزارش

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de