مقاله دروغ گزارش سلامت فرانسیس

  • 658

سریع نگاهی به

یک مقاله در گردش در رسانه های اجتماعی ادعا می کند بدون شواهد که فرانسیس و دو نفر از دستیاران خود را آزمایش مثبت برای رمان coronavirus. واتیکان گفت: پاپ سرد “با علائم مربوط به دیگر بیماریهای.”


داستان کامل

یک مقاله در گردش در Facebook به دروغ ادعا می کند که پاپ فرانسیس و دو از واتیکان دستیاران آزمایش مثبت برای رمان coronavirus COVID-19. این مقاله که در اصل به نظر می رسد در وب سایت MCM اخبار نیز شامل عکس های فرانسیس به دنبال برطرف کننده بیماری خود بینی و سرفه در طول یک توده در رم در روز چهارشنبه.

این روزنامه ایتالیایی Il Messaggero گزارش شده در مارس 3 که پاپ آزمایش شده است coronavirus و که نتایج منفی بودند. Il Messaggero نیست لیست یک منبع برای اطلاعات در مورد نتایج آزمون اما متعدد رسانه های خبری باید از تکرار این ادعا به نقل از Il Messaggero مقاله.

واتیکان تایید نشده هر یک از این ادعا و نه آن را فاش کرد یا نه پاپ تست شد برای coronavirus.

سخنگوی واتیکان Matteo برونی با صدور بیانیه ای در تاریخ 3 مارس گفت: “سرد پدر مقدس تشخیص داده شد که به تازگی در حال اجرا است آن را با هیچ علائم مربوط به دیگر بیماریهای.”

“در عین حال پاپ فرانسیس جشن توده روزانه و پس از تمرینات معنوی در حال وقوع در الهی استاد خانه در Ariccia,” برونی گفت: با اشاره به روزهای پرهیز و روزه عقب نشینی است.

حدس و گمان در مورد پاپ بهداشت آغاز شد و پس از او لغو مشارکت خود را در یک هفته ای عقب نشینی در حومه شهر روم. در طول سنتی یکشنبه برکت در مارس 1 در میدان سنت پیتر پاپ به جمعیت گفت که “متاسفانه سرد من مانع از شرکت در این سال است.”

این اولین بار است که در خود پاپی که 83 ساله پاپ تا به حال به دست این رویداد است. فرانسیس همچنین لغو دو برنامه ریزی رسمی مخاطبان پیش از آن در هفته با توجه به آنچه که برونی به نام “اندکی indisposition.”

شایعات در مورد پاپ بهداشت آمده ایتالیا چهره بزرگترین شیوع کروناویروس در اروپا است. در یک جلسه رسانه در اوایل این هفته, سازمان بهداشت جهانی مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus گفت: ایتالیا یکی از چهار کشور (از جمله کره جنوبی در ایران و ژاپن) است که از “بزرگترین نگرانی” به چه کسی به عنوان coronavirus همچنان به گسترش است.

ایتالیا تا به حال بیش از 3000 موارد تایید شده در درون مرزهای خود و در نتیجه بیش از 100 مرگ و میر. دولت ایتالیا به تازگی موظف به طور موقت بسته شدن تمام مدارس و دانشگاه ها به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری است.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده است که “[o]lder مردم و مردم با برخی از شرایط بهداشتی اساسی مانند بیماری های قلبی و بیماری های ریوی و دیابت به عنوان مثال به نظر می رسد در معرض خطر بیشتری از بیماری های جدی” به عنوان یک نتیجه از ابتلا به کوروناویروس. با توجه به پاپ سن و کاهش ظرفیت ریه — پاپ بنا به گزارش ها تا به حال ریه برداشته می شود به عنوان یک نوجوان — فرانسیس است که در میان کسانی که بیشتر در معرض خطر است.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

Bordoni لیندا. “پاپ به دنبال تمرینات معنوی از واتیکان است.” اخبار واتیکان. 1 Mar سال 2020 است.

“Coronavirus tampone negativo هر پاپا فرانچسکو: e il Vaticano سی blinda.” Il Messaggero. 3 Mar سال 2020 است.

“سرفه پاپ لغو شرکت در روزهای پرهیز و روزه عقب نشینی است.” آسوشیتد پرس خبر. 1 Mar سال 2020 است.

“COVID-19 در ایتالیا.” مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. 5 Mar سال 2020 است.

Glatz خرید کارول. “پاپ تشخیص داده شده است با سرد; علائم ربطی به بیماری دیگر است.” کاتولیک خدمات. 4 Mar سال 2020 است.

Kottasová داخل. “ایتالیا تعطیل, همه مدارس بیش از شیوع کروناویروس.” سی ان ان. 4 Mar سال 2020 است.

“رمان Coronavirus (COVID-19) وضعیت است.” سازمان بهداشت جهانی. دیده 5 Mar سال 2020 است.

Padilla, Brandon. “از #پاپ و دستیاران او بوده است #قرنطینه و دریافت #پزشکی توجه نزدیکی #SantaMarta این #واتیکان هتل که در آن او زندگی می کند.” Facebook. 29 Feb 2020.

“پاپ تشخیص داده شده است با سرد; علائم ربطی به بیماری های دیگر.” کاتولیک خدمات. 4 Mar سال 2020 است.

“پاپ به تعویق انداختن رسمی مخاطبان اما همچنان جلسات در سانتا مارتا.” اخبار واتیکان. 28 Feb 2020.

“پاپ آزمایش منفی برای coronavirus ایتالیا گزارش می گوید.” رادیو فردا. 3 Mar سال 2020 است.

“کره جنوبی, ایران, ایتالیا و ژاپن بزرگترین ویروس نگرانی است.” رادیو فردا. 2 Mar سال 2020 است.

“واتیکان تایید فرانسیس و دو دستیاران تست مثبت برای کوروناویروس.” MCM اخبار. 29 Feb 2020.

سازمان بهداشت جهانی. “زندگی روزانه رسانه های توجیهی در #COVID19 با @DrTedros #coronavirus.” توییتر. 2 Mar سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>