ارمنستان را رد کرد روسیه کمک های مالی برای نیروگاه هسته ای ارتقا

ایروان — دولت ارمنستان اعلام کرده است این تصمیم به استفاده از تنها 60 درصد از 270 میلیون وام روسیه طراحی شده برای تامین مالی نوسازی مداوم از آن دوران شوروی نیروگاه هسته ای در متسامور.

این گیاه تنها عملکرد راکتور رفت و به خدمت در سال 1980 و با توجه به توقف 2017.

اما دولت قبلی در سال 2014 تصمیم به گسترش زندگی از 420 مگاواتی راکتور 10 سال پس از ناکامی در جذب سرمایه گذاری خارجی برای ساخت یک نیروگاه هسته ای.

در سال 2015 دولت روسیه توافق کردند به ارائه ارمنستان با 270 میلیون وام و 30 میلیون دلار کمک مالی برای ارتقاء متسامور نیروگاه هسته ای.

نوسازی کار به رهبری روسیه روساتوم انرژی هسته ای آژانس با توجه به پایان خواهد رسید تا پایان 2019 اما این روند کاهش یافت و در پشت برنامه جلوگیری کامل پرداخت از بودجه.

ارمنستان زیرساخت های وزیر در ژوئن 11 گفت: کشور در حال استفاده می شود تنها 107 میلیون دلار از پول است.

Suren Papikian گفت: مسکو پیشنهاد کرده بود برای تمدید قرارداد وام دو سال تحت شرایط است که ارمنستان توافق کردند به استفاده از 80 درصد از پول به کمیسیون تجهیزات و خدمات از شرکت های روسی.

دولت نخست وزیر Nikol Pashinian حمایت Papikian پیشنهاد را رد روسیه ارائه دهد و به امور مالی باقی مانده کار را از طریق دولت فروش اوراق قرضه.

Pashinian دولت گفت: این برنامه ریزی به صرف 63 یمنی (130 میلیون دلار) برای ارتقاء این مرکز در طول دو سال آینده.

Pashinian گفت که دولت در حال حاضر رایگان برای انتخاب تامین کنندگان برای متسامور که او گفت: “قابل ملاحظه ای” کاهش هزینه های.

ارمنستان تنها نیروگاه هسته ای واقع در 35 کیلومتری غرب ایروان تولید حدود 40 درصد از برق کشور است.

اتحادیه اروپا و ایالات متحده به مدت طولانی فشرده برای بسته شدن آن گفت که آن را برآورده نمی کند مدرن و استانداردهای ایمنی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de