ارمنستان یادبود قربانیان عثمانی دوران قتل در میان Coronavirus مستند

ارمنستان خاموش چراغ های خیابانی و زنگ کلیسا محدوده سراسر کشور در اواخر مارس 23 در تغییر بزرگداشت از قربانیان جنگ جهانی اول دوران قتل عام ارامنه در امپراتوری عثمانی.

یک مشعل روشن صفوف به طور سنتی هر سال برگزار می شود در ایروان در آستانه 24 آوریل لغو شد به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس و دسترسی بسته شد به Tsitsernakaberd یادبود پیچیده که در آن به طور معمول در یک جمعیت کثیری از مردم خواهد ادای احترام به قربانیان فاجعه است.

به عنوان یک پرتو از نور آبی تابش به آسمان از تپه یادبود نسل کشی که غالب پایتخت ایروان افق ساکنان خاموش چراغ در خانه های خود. بسیاری از روشن کردن شمع و یا تلفن همراه چراغ قوه در ویندوز.

این 105 سالگرد “نسل کشی ارامنه گرامی مطابق با پروتکل مجبور بر ما با این بیماری همه گیر” رئیس جمهور آرمن سرکیسیان در بیانیه ای گفت.

“ما به یاد داشته باشید ما قربانیان در همه زمان ها و در همه جا بدون توجه به جایی که در جهان ما هستند. ما برای آنها دعا در روح ما و ذهن, نام, با, نام,” او گفت:.

در آوریل 24, نخست وزیر Nikol Pashinian و سر از ارمنستان کلیسای جاثلیق امدادرسانی در شهرستان آسیب دیده II را دراز گل در یادبود.

ماه گذشته ارمنستان اعلام وضعیت اضطراری و تحمیلی در سراسر کشور مستند به سرعت گسترش عفونت است. دولت گزارش 1,401 coronavirus موارد و 24 مرگ و میر.

در طی و بلافاصله بعد از جنگ جهانی اول به عنوان بسیاری از 1.5 میلیون ارمنی کشته شدند یا تبعید از آناتولی در چه ارامنه را “جرم بزرگ.” بسیاری از مورخان ارمنستان و بیش از 30 کشور در نظر کشتار نسل کشی است.

به عنوان جانشین دولت به امپراتوری عثمانی ترکیه اشیاء به استفاده از کلمه “نسل کشی” توصیف کشتار به عنوان “حوادث 1915.”

آنکارا به رسمیت می شناسد حدود 500.000 ارامنه درگذشت به عنوان یک نتیجه از درگیری های داخلی, بیماری و گرسنگی به جای برنامه ریزی عثمانی تلاش دولت برای نابودی ارامنه. ترکیه نیز اشاره می کند که صدها هزار نفر از مسلمانان کشته در آناتولی در آن زمان با توجه به مبارزه با گرسنگی و سرما و بیماری می شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه و Armenpress.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de