سریع نگاهی به

تبلیغ گمراه هنگامی که آن را ادعا می کند که سناتور. برنی ساندرز “کمک به نوبه خود محله مانند ما به یک زباله های سمی آزادسازی زمین است.” ساندرز آیا حمایت از لایحه ای که می تواند منجر به زباله های هسته ای که قرار داده شده در نزدیکی یک فقیر و اقلیت در شهر تگزاس اما دولت در نهایت رد کرد که محل.


داستان کامل

به عنوان یک عضو از این خانه در سال 1997 برنی ساندرز co-حمایت از لایحه ای است که ایجاد یک جمع و جور بین تگزاس مین و خانه اش در ایالت ورمونت به اجازه می دهد برای دو ایالت شمالی این کشور به حمل و نقل در سطح پایین زباله های رادیو اکتیو به تگزاس برای دفع.

این سایت در ابتدا چشم برای دفع شد فقط در خارج سیرا بلانکا کوچک عمدتا اسپانیایی فقیر شهر در مرز ایالات متحده و مکزیک. این پیشنهاد باعث اعتراض فعالان محیط زیست و برخی از اعضای Congress — و سال بعد آن را تبدیل به یک خط حمله در برابر ساندرز’ 2016 و 2020 ریاست جمهوری مبارزات انتخاباتی.

اما کوتاه آگهی در Facebook حمله ساندرز در این موضوع پیش از کارولینای جنوبی دموکراتیک اولیه رنگی زمینه و گمراهی در آن سریع بازگویی این موضوع است.

تبلیغ 15 ثانیه در طول و ارسال شده توسط چادر بزرگ پروژه یک گروه صرف صدها هزار نفر برای مخالفت با Sanders, اشتباه برگ این تصور که این شهر در مرکز مورد بود و در واقع مورد استفاده برای دفع زباله های هسته ای.

“برنی ساندرز’ ورمونت: پاک کردن و حذف” راوی می گوید. “از آنجا که صورتحساب خود را به ارسال زباله های هسته ای به جوامع اقلیت او به نوبه خود محله مانند ما به سمی زباله آزادسازی زمین است. اما در روز شنبه شما یک شانس برای تمیز کردن این. می گویند هیچ به برنی ساندرز.”

استناد بر روی صفحه نمایش به نقل از یک سال 2016 روزانه کوس داستان در مورد سیرا بلانکا مورد.

در تگزاس کمیسیون محیط زیست در نهایت رد سیرا بلانکا سایت و محل دیگری بود و بعد از آن انتخاب شده است. آگهی است که تحت فشار قرار دادند در کارولینای جنوبی قبل از آن دموکراتیک اولیه Feb. 29 و می آید پیش از مارس 3 شنبه مسابقات که شامل تگزاس.

برخی از زمینه: قوانین تصویب شده توسط کنگره در سال 1980 به کشورهای توانایی به انتخاب سایت برای دفع سطح پایین رادیواکتیو ضایعات مانند ضایعات “تولید شده توسط نیروگاه های هسته ای در صنعت, بیمارستان” — و آنها را تشویق به شکل چند حالت فشردگی برای مدیریت زباله. امروزه در اکثر کشورهای در کشور هستند و بخشی از این جمع و جور, با توجه به U. s. Nuclear Regulatory Commission هر چند تگزاس تسهیلات است تنها جدید کمپرسی باز از سال 1980s جمع و جور قانون تصویب شد.

در تگزاس سیرا بلانکا سایت انتخاب شد توسط یک دولت اقتدار و دنبال شد با وجود اعتراض توسط مردم و نگرانی های زیست محیطی قرار گرفتند. برخی در کنگره به زور را رد کرده و جمع و جور به دلیل انتظار می رود محل در آن زمان بیش از حد.

دموکرات تگزاس در کنگره لوید Doggett به عنوان مثال گفت: سایت “انتخاب شد چرا که آن را درک است که مردم سیرا بلانکا فاقد قدرت سیاسی قادر به انجام کاری برای محافظت از محله خود را; که آن را خوب به این زباله ها از سراسر ایالات متحده قرار داده و آن را به یک محله فقیر است که نمی خواهد بود قادر به مقاومت در برابر.” به همین ترتیب دموکرات ایالت پل Wellstone از مینه سوتا گفت: “این یک مبارزه برای جوامع در سراسر کشور است که دارای نفوذ سیاسی برای حفظ این آلودگی است.”

در حالی که ساندرز’ تیم قبلا با اشاره به این که قانون حمایت ساندرز نیست نام سیرا بلانکا سایت به طور خاص به عنوان Snopes گزارش در سال 2018 برنامه ریزی شده در محل شد به طور گسترده ای شناخته شده است که این قانون قبل از کنگره است.

صحبت کردن در این خانه در سال 1997 و 1998 ساندرز گفت که او مخالف انرژی هسته ای اما پشتیبانی از این اقدام به عنوان “امن ترین راه خلاصی از سطح پایین زباله های رادیو اکتیو” و اشاره کرد حمایت از دموکرات ها و جمهوری خواهان در سه ایالت.

ساندرز در سال 1998: “اگر من تا به حال من, designspiration, من می خواهم هر نیروگاه هسته ای در آمریکا به سرعت به عنوان ما با خیال راحت می توانید. اما مسئله امروز چیزی متفاوت است. واقعیت این است که ما باید نیروگاه های هسته ای. ما از دانشگاه ها و بیمارستان ها که با استفاده از قدرت هسته ای است. محیط زیست سوال امروز, از این رو است که ما چگونه خلاص شدن از این سطح پایین زباله در امن ترین راه ممکن است ؟ به نظر من این چیزی است که این قانون مورد است. من فکر می کنم شواهد بسیار روشن است که در تگزاس است و در واقع بهترین محل برای خلاص شدن از شر این زباله. آخرین نقطه ای که من می خواهم وجود دارد این است که در هیچ کجای این قانون است که مذاکرات در مورد یک سایت خاص. جایی را پیدا کنیم که. ما در حال رای دادن در یک سایت. که تصمیم چپ به مقامات و مردم این ایالت تگزاس است.”

پرسید: در مورد این مسئله در حال حاضر یک ساندرز کمپین سخنگوی اشاره ما به یک بیانیه از کمپین 2016 که گفت: ما مطمئن شد که تنظیم کننده نمی خواهد انتخاب کنید یک سایت است که می تواند مضر به محیط زیست و یا جوامع محلی در تگزاس است. است که دقیقا چه اتفاقی افتاده است. خبر خوب این است که سیرا بلانکا سایت رد شد و هیچ یک از این زباله های هسته ای که تا کنون فرستاده شده وجود دارد. که تصمیم درست را. هیچ سوال وجود دارد که وجود واقعی بود, عدالت زیست محیطی جنبه سیرا بلانکا سایت.”

شایان ذکر است که اکثریت هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و سنا رای دادند به نفع جمع و جور است. همچنین شایان ذکر در این زمینه از سال 2020 انتخابات که سابق معاون رئیس جمهور جو بایدن سپس یک سناتور بود و در میان کسانی که بیش از حد.

رئیس جمهور بیل کلینتون امضا جمع و جور به قانون در سپتامبر سال 1998 است. ماه آینده تگزاس حفاظت از منابع طبیعی در کمیسیون رد سیرا بلانکا سایت. مین پس از آن کاهش یافته است از جمع و جور است.

چند سال بعد زباله متخصصان کنترل اعمال می شود برای باز کردن یک دفع تسهیلات در اندروز تگزاس واقع در نزدیکی مکزیک جدید-تگزاس مرز و بیش از 200 مایل دور از سیرا بلانکا.

فقط به عنوان آن را نمی از لحاظ فنی رای در سیرا بلانکا سایت کنگره ندارد می گویند که محل احتمالی. رای دهندگان در اندروز County, Texas — بسیار دقت تصمیم گرفتند در سال 2009 به تصویب اوراق قرضه برای این شرکت به ساخت تاسیسات.

عامل از سال 2012 زباله متخصصان کنترل سایت یکی از چهار فعال اختیار سایت در کشور دیگری است که در کارولینای جنوبی) با توجه به هسته ای کمیسیون تنظیم مقررات. در علاوه بر این به پذیرش زباله از ورمونت تسهیلات نیز می تواند بپذیرد “تا 30 درصد” از آن دفع ظرفیت از کشورهای دیگر.

لایحه ایجاد جمع و جور پشتیبانی شده توسط ساندرز همچنین ایجاد اداری هیئت مدیره تگزاس سطح پایین رادیواکتیو دفع زباله های جمع و جور کمیسیون. برخی — از جمله دیگر چادر بزرگ ad — به انتقاد از این واقعیت است که ساندرز’ همسر خدمت در کمیسیون و برای آن پرداخت می شود. اظهارنامه مالیاتی ارسال شده توسط ساندرز مبارزات انتخاباتی نشان می دهد جین ساندرز جمع آوری $8,475 در سال 2013 برای او نقش و $4,900 در سال 2014. او دیگر به نام در وب سایت کمیسیون شد اما ذکر شده به عنوان یک جایگزین کمیسر اخیرا در دسامبر سال 2018 است. او مشخصات لینک لیست خود را به عنوان خدمت از سال 2012 تا 2015.

ساندرز منتقدان هستند به احتمال زیاد برای ادامه حملات خود را بیش از خود را تایید جمع و جور با وجود نگرانی های بیش از سیرا بلانکا اما آن را نادیده لازم زمینه و گمراهی رای دهندگان به سادگی به ادعای او “کمک به نوبه خود محله مانند ما به سمی زباله آزادسازی زمین است.”

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

“در مورد این کمیسیون است.” تگزاس سطح پایین رادیواکتیو دفع زباله های جمع و جور کمیسیون. دسترسی 27 Feb 2020.

“در مورد این کمیسیون است.” تگزاس سطح پایین رادیواکتیو دفع زباله های جمع و جور کمیسیون. آرشیو 8 Dec 2018.

Blaney, بتسی. “بازشماری آرا تأکید باریک اشاره به صندوق بارگذاری سایت است.” آسوشیتد پرس. 14 مارس 2009.

“هسته ای غیر نظامی دفع زباله.” خدمات تحقیقاتی کنگره. 11 Jan 2016.

هرشی زیتون. “ساندرز به سیرا بلانکا: ‘رها کردن مرده!'” تگزاس ناظر. 11 سپتامبر سال 1998 است.

“مکان های سطح پایین دفع زباله امکانات.” کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای آمریکا. دسترسی 27 Feb 2020.

Lovegrove جیمی. “برنی ساندرز’ زباله های هسته ای آرا تقسیم تگزاس فعالان.” تگزاس تریبون. 28 Feb 2016.

“سطح پایین دفع زباله.” کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای آمریکا. دسترسی 27 Feb 2020.

لیمان ریک. “برای برخی از شهر تگزاس است بیش از حد محبوب به عنوان زباله دفع سایت.” نیویورک تایمز. 2 سپتامبر سال 1998 است.

“اظهارنامه مالیاتی.” BernieSanders.com. دسترسی 27 Feb 2020.

“تگزاس می گوید هیچ به N-هدر سایت در نزدیکی مرز.” آسوشیتد پرس. 23 اکتبر سال 1998 است.

کنگره ایالات متحده است. رکورد کنگره. 105 کنگره 2 جلسه. Vol. 144 شماره 104. 29 Jul 1998.

کنگره ایالات متحده است. رکورد کنگره. 105 کنگره 2 جلسه. Vol. 144 شماره 114. 2 سپتامبر سال 1998 است.

ایالات متحده فدرال کمیسیون انتخابات. برنامه 5-E جزء به جزء مستقل هزینه | چادر بزرگ پروژه صندوق. 27 Feb 2020.

خانه در ایالات متحده. “تگزاس سطح پایین رادیواکتیو دفع زباله های جمع و جور رضایت عمل می کنند.” (به عنوان امضا و به قانون 20 سپتامبر 1998)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im