یکی دیگر از روسیه دستگیر و به اتهام توطئه حمله به مدرسه ای در

روسیه سرویس امنیتی فدرال (FSB) می گوید افسران آن در جنوب غربی شهر ولگوگراد را بازداشت یک نوجوان که مظنون به توطئه مرگبار حمله به مدرسه ای در میان افزایش چنین مواردی در سراسر کشور است.

با توجه به بیانیه ای توسط FSB در 15 ژوئن تا 15 ساله مشکوک شده بود با اتهام غیر قانونی تولید مواد منفجره. در این بیانیه همچنین گفت: ممکن است که به اتهام برنامه ریزی برای قتل دو یا چند نفر ممکن است اضافه شده به این مورد.

با توجه به بیانیه محققان مصادره یک دستگاه انفجاری دست ساز مولوتف-کوکتل, اجزای مواد منفجره و یک تیغه سلاح.

از لحاظ تاریخی حملات در مدارس در روسیه و دیگر جمهوری های شوروی سابق هستند غیر معمول. اما در سال های اخیر به آنها شده است در حال افزایش است.

ژوئن 15 اعلام شد کمتر از دو ماه پس از یک دادگاه در سیبری شهر کراسنویارسک بازداشت یک دختر 14 ساله اش مشکوک مرگبار مدرسه حمله.

مشکوک شد و به اتهام تروریسم و برنامه ریزی یک عمل مجرمانه.

پیشتر در ماه فوریه FSB افسران بازداشت دو نوجوان در شهر ساراتوف در منطقه ولگا به ظن توطئه مرگبار اسلحه و بمب در یک مدرسه محلی.

که همان ماه FSB گفت که افسران خود را تا به حال مانع از حمله به مدرسه ای در شهر کرچ در روسیه کنترل کریمه در حالی که یک دادگاه در شرق دور شهر خاباروفسک یک نوجوان محکوم به هشت سال زندان پس از محکوم او از برنامه ریزی تیراندازی مدرسه.

با گزارش اینترفاکس و TASS

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de