یکی دیگر از روسیه محقق به اتهام خیانت

مقامات روسی را به اتهام رئیس جمهور از سن پترزبورگ مبتنی بر قطب شمال آکادمی والری Mitko با خیانت در جریان سیل مشابه تحقیقات با هدف قرار دادن روسیه دانشگاهیان.

Mitko وکیل ایوان پاولوف گفت: در 15 ژوئن که 78 سال محقق شده است تحت بازداشت خانگی از ماه فوریه و در مورد او بررسی شده بود توسط سرویس امنیتی فدرال (FSB).

Mitko است که متهم به انتقال مواد طبقه بندی شده به چین پاولوف گفت که مشتری خود را به حال التماس کرد گناه نیست.

با توجه به وکیل Mitko که به طور منظم سفر به چین برای تدریس با او گرفته شده بود مواد “منحصرا مربوط به خود را علمی و فعالیت های آموزشی.”

در ژوئن 5, یک دادگاه در سن پترزبورگ تمدید Mitko خانه بازداشت تا اکتبر 10. دانشمند است و منع از راه رفتن و یا برقراری ارتباط با دیگران به طور مستقیم و یا از طریق ایمیل, اینترنت و یا تلفن.

العبادی: اتهامات علیه دانشمندان و محققان را تبدیل به یک اتفاق به طور منظم در روسیه در سال های اخیر است.

اخبار در مورد Mitko چهار روز پس از دادگاه روسیه اعطا آزادی به 79 ساله سابق فضا محقق ولادیمیر Lapygin بود که محکوم به هفت سال زندان در سال 2016 در یک خیانت محکومیت و به رسمیت شناخته شده به عنوان یک زندانی سیاسی توسط گروه حقوق یادبود.

Lapygin که مشغول به کار برای یک تحقيقات از روسیه و آژانس فضایی Roskosmos نیز در بر داشت به جرم توزیع مواد طبقه بندی شده به چین که وی نیز هست.

با گزارش اینترفاکس و ریا نووستی

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de