تجزیه و تحلیل: آیا قیمت نفت کاهش سیگنال شرایط بد اقتصادی را بازگشت به آسیای مرکزی است ؟

آن را به دنبال مانند deja vu از بدترین نوع در آسیای مرکزی به عنوان یک اقتصاد جدید تکان خوردن در حال آمدن به منطقه تنها در این زمان با برخی از اخبار بد.

تکان خوردن به این معنی است که قیمت نفت کاهش یافته است به طور چشمگیری در بازارهای جهانی — آنجا که آن را در سال 2014.

برای پنج کشور آسیای مرکزی-آیا وابسته به صادرات هیدروکربن برای درآمد یا حواله از میلیون ها نفر از کارگران مهاجر در روسیه — کاهش در قیمت نفت در شش سال پیش منادی قابل توجهی رکود در اقتصاد خود است.

ترکمنستان به عنوان مثال هنوز بهبود اقتصادی از افت قیمت برای گاز طبیعی که همراه با سقوط قیمت نفت هر چند خیلی از سرزنش برای ترکمنستان را شکست به گزاف گویی دروغ در دولت عدم دیپلماتیک یا خارجی-مهارت های تجاری است.

برخی از آسیای مرکزی دولت در حال حاضر در حال حرکت به سر کردن مشکلات آنها مواجه شده در سال 2014 و برخی از دلایل وجود دارد به فکر می کنم مشکلاتی که احاطه به منطقه پس از آن را نمی خواهد به عنوان شدید این زمان.

اما اضافه شده خبر بد — گسترش coronavirus و همراه با جهانی کاهش سرعت تولید و تجارت — چیزی است که وجود ندارد در سال 2014 و قطعا اضافه کردن به مشکلات که در انتظار آسیای مرکزی است.

ارسال پول به خانه

تاجیکستان و قرقیزستان دو از مهمترین حواله وابسته به کشورهای جهان (در حال حاضر اشغال چهارم و پنجم نقاط به ترتيب) و اکثریت قریب به اتفاق کارگران مهاجر از این دو کشور در روسیه کار می کنند.

در میان آسیای مرکزی کارگران مهاجر ازبک در واقع ارسال پول از روسیه است. ازبکستان درصد از محصول ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) در سال 2013 از حواله تنها 9.69 درصد هر چند از آن کاهش یافت و به 3.74 درصد در سال 2015 با توجه به بانک جهانی.

جالب است که پس از رییس جمهور Shavkat Mirziyoev به قدرت رسید و در اواخر سال 2016 — و-ازبک روابط به طور قابل توجهی بهبود یافته — حواله ضربه به حساب برای برخی از 12 درصد از ازبکستان تولید ناخالص داخلی در سال 2017 و 15 درصد در سال 2018 است.

با توجه به داده های بانک جهانی, حواله به حساب برای تقریبا 44 درصد از تولید ناخالص داخلی تاجیکستان در سال 2013 بیش از 37 درصد در سال 2014 کاهش به کمتر از 29 درصد در سال 2015 و به بیت زیر 27 درصد در سال 2016. سهم از تولید ناخالص داخلی بالا رفت و به 31 درصد در سال 2017 شد و 29 درصد در سال 2018 است.

حواله اختصاص 30 درصد از تولید ناخالص داخلی قرقیزستان در سال 2014 کاهش یافت و به حدود 25 درصد در سال 2015. آن افزایش یافته و به برخی از 29 درصد در سال 2016 و 33 درصد تا سال 2018 است.

Central Asian miigrant workers in Moscow. (file photo)


آسیای مرکزی miigrant کارگران در مسکو. (عکس)

در اوایل سال 2016 تاجیکستان بانک ملی گفت: تاجیک کارگران مهاجر در روسیه در واقع فرستاده بیشتر روبل در سال 2015 نسبت به سال 2014 است اما کاهش ارزش روبل به معنای ارسال پول به تاجیکستان به ارزش 33 درصد کمتر در 2015.
در 2014-15, روبل روسیه کاهش یافت و از 32.85 به $1 به 72.69/$1.

روبل روسیه نرخ حدود 66/$1 در 3 مارس سال 2020 و یک هفته بعد از آن کاهش یافت و به 71/$1 (پایین از بالا 74/$1 در مارس 9).

چه متفاوت این زمان ؟

سلامت اقتصاد روسیه است که البته از اهمیت حیاتی برای آسیای مرکزی اقتصاد.

و با مشکلات اقتصادی برای مسکو فقط شروع روسیه وزارت مالیه گفت: در 9 مارس که این کشور تا به حال منابع کافی برای نگه داشتن شناور برای شش تا 10 سال اگر قیمت نفت به 25 دلار-30 دلار در هر بشکه رسید.

اما وزارت مالیه ممکن است فقط قرار دادن در صورت شجاع و این وضعیت می تواند بدتر بسیار بیشتر است.

با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور با داشتن فقط نقل مکان کرد و به احتمالا امن نقطه خود را به عنوان رهبر برای سال های بسیاری آمده اما با نظر سنجی نشان دادن کاهش حمایت عمومی برای او کرملین خواهد بود مضطرب به جلوگیری از یک شاقول را در روبل ارزش.

که باید حداقل تاخیر نوع تاثیر در حواله از آسیای مرکزی کارگران مهاجر که دیده می شد در سال 2015 و 2016.

اگر روسیه است که در آن?

اگر روبل می کند دیگری را به شیرجه رفتن که باعث ایجاد مشکل دیگر برای آسیای مرکزی است.

تعداد کارگران مهاجر رفتن از قرقیزستان به روسیه در واقع افزایش در سال 2015 با 2 درصد بنگاه بدون شک به قرقیزستان ورود به روسیه به رهبری اتحادیه اقتصادی که در سال فراهم بهتر فرصت های کار در روسیه برای شهروندان کشورهای عضو است.

اما روسیه سرویس مهاجرت فدرال گزارش داد که تعدادی از کارگران مهاجر از تاجیکستان کاهش 3.8 درصد (برخی از 35000) و تعدادی از ازبکستان با 4.1 درصد (برخی از 80,000 نفر) در سال 2015.

Tajik President Emomali Rahmon (file photo)


تاجیک رئیس جمهور تاجیکستان (عکس)

برخی ممکن است به خانه بازگشت و تاجیک رئیس جمهور تاجیکستان به تازگی ادعا کرد تعداد تاجیک مهاجر کارگران کاهش یافته بود به برخی از 486,000.

اما وجود دارد گزینه های دیگر برای آسیای مرکزی کارگران مهاجر پنج یا شش سال پیش زمانی که آنها می توانید انتخاب کنید برای رفتن به کشورهای خاورمیانه و ترکیه و ژاپن و یا کره جنوبی.

اما با گسترش coronavirus بسیاری از کشورهای در حال بسته کردن دسترسی و کسانی که پس از رسیدن در صورت افزایش یافت. این فرصت را به سفر به هر یک از مکان های فوق به دنبال یک کار کاهش خواهد یافت.

که می تواند منجر به بیشتر مردم به خانه بازگشت اما اشتغال دشوار خواهد بود برای پیدا کردن در قرقیزستان تاجیکستان و ازبکستان و علاوه بر این از هزاران سن کار شهروندان به صفوف بیکاران در این کشورها قرار خواهد اضافی گونه های در نارضایتی عمومی وجود دارد که در آن جوامع.

ارزش پول

قرقیزستان ملی ارز som, آغاز 2015 در نرخ 58.89 soms به $1 آغاز شده و تا سال 2016 به میزان 75.89 soms/$1.

قرقیزستان بانک ملی ساخته شده 16 مداخلات ارز در سال 2015 برخی از هزینه های $37 میلیون برای سرپا نگه داشتن som و صحنه 12 چنین مداخلات در ژانویه 2016 به تنهایی صرف حدود 54 میلیون.

به نرخ ارز در تاریخ 3 مارس سال 2020 حدود 69.8 soms/$1 و در مارس 10 میزان افزایش به 74/$1.

سر از قرقیزستان را بانک ملی Tolkun Abdygulov, گفت: در تاریخ 11 مارس وجود خواهد داشت بدون مشکلات بزرگ در شرایط فعلی اما افزود که این بانک به حال مداخله برای حمایت از ارز روز گذشته “پس از بزرگ وجود دارد تقاضا [ارز] و وحشت را شکست.”

تاجیکستان ملی ارز سامانی, آغاز سال 2015 به میزان 5.3 somonis/$1 و شروع 2016 با نرخ 7.1/$1.

تاجیکستان بانک ملی برخی از صرف $452 میلیون در سال 2015 از سامانی.

نرخ ارز سامانی بود 9.68/$1 در 3 مارس سال 2020 شد و تقریبا همان در مارس 10.

چه تفاوتی در حال حاضر به عنوان مخالف به 2014 است که تاثیر ممکن است رکود اقتصادی در روسیه ممکن است به عنوان سخت به عنوان آن را شش سال پیش.

آسیای مرکزی دولت را به دست آورد تجربه قبلی کاهش قیمت نفت و اطلاعیه ها از بانک های مرکزی در قزاقستان و قرقیزستان نشان می دهد که دولت ها در این کشورها در واکنش اولیه به سر کردن ارز مشکلات.

اما قرقیزستان و تاجیکستان در حوزه های محدود ذخایر و نمی تواند به طور مستمر حرکت برای سرپا نگه داشتن پول ملی است.

نفت و گاز بارون

به طور طبیعی این دو کشور آسیای مرکزی است که بستگی به صادرات نفت و گاز برای درآمد — قزاقستان و ترکمنستان — برای اولین بار به ضربه می شود با کاهش قیمت نفت.

قزاقستان شد تا کنون سخت ترین آمار کشور در آسیای مرکزی آخرین زمان دشوار اقتصادی به بار آمد اما این تا حدی بود که با توجه به تصمیم گیری در آگوست 20, 2015, اجازه می دهد تا پول ملی tenge به شناور.

که بعد این میزان کاهش یافت و از 188 tenge/$1 تا 255 tenge/$1 و با شروع سال 2016آن را به حال کاهش یافته و به 340 tenge/$1.

The value of the Kazakh tenge to the U.S. dollar has been under pressure in recent times. (file photo)


ارزش قزاقستان tenge به دلار آمریکا تحت فشار بوده است در زمان های اخیر. (عکس)

دولت قزاقستان تجدید نظر بودجه سه بار در سال 2015 به عنوان قیمت های نفت ادامه داد: به رها کردن.

بسیاری از مردم در قزاقستان که در زمان سخت-وام ارز برای ماشین و خانه و یا دیگر خرید های بزرگ در بی پروا دهه است که قبل از tenge به ارزش تقریبا از بین برود.

در حقیقت یکی می توانید ببینید این ناگهانی رکود در اقتصاد موجب ناآرامی های اجتماعی تکامل یافته است که به های اخیر تجمعات و تظاهرات در قزاقستان برای افزایش دلایل مختلف.

دولت قزاقستان شد و سریع به عمل در این زمان برای سرپا نگه داشتن tenge, اعلام کرد, در مارس 9 است که آن را برنامه ریزی مداخلات ارز “برای اطمینان از ثبات بازار ارز و ثبات مالی.” و در مارس 10, بانک مرکزی, رئیس Yerbolat Dosaev اعلام کرد این بانک شد و, پیاده روی, آن سیاست های رای از 9.25 درصد به 12 درصد به کاهش فشار در tenge.

همه همان tenge کاهش یافت و از حدود 380/$1 در 3 مارس به حدود 400/$1 در مارس 10.

قزاقستان وزیر انرژی Nurlan Nogaev گفت: در 7 مارس که کشورش اقدامات برای کاهش هزینه ها.

“ما بودجه قیمت نفت در $50-$55 [در هر بشکه رسید]. اگر آن را سقوط به 40 دلار و زیر دولت برنامه ریزی برای بهینه سازی هزینه ها و ما در حال حاضر در کار it,” او گفت:.

قیمت نفت خام برنت که معیار بین المللی شد و در حال حاضر کمتر از 40 دلار در هر بشکه که در 11 مارس و از آن انتظار می رود به کاهش است.

قزاقستان نشان داد که آن را نمی خواهد تا سطح شیب دار تولید برای جبران سقوط قیمت نفت اما این تصمیم ممکن است تغییر کند.

ترکمنستان بسیار نامناسب است آن را بعید است که دولت می تواند و یا خواهد هر استثنایی اقدامات به سر آمدن بحران است.

در اروپا قیمت’

یک دهه پیش ترکمنستان شمارش شد در فروش گاز خود را به اروپا “قیمت” که در آن زمان بیش از 300 دلار در هر 1000 متر مکعب است.

یک گزارش در ماه دسامبر 2019 گفت: قیمت گاز روسیه به اروپا در سه ماهه سوم از آن سال تا به حال کاهش یافته است به $169.8 در هر 1000 متر مکعب است.

که برای محموله های گاز روسیه به اروپا است. گاز ترکمنستان هیچ شانسی برای فروش گاز که در آن قیمت.

تفاوت این بار این است که روسیه به طور یک جانبه لغو شد قرارداد خود را برای خرید گاز ترکمنستان در آغاز سال 2016. سپس توسط روسیه واردات گاز ترکمنستان کاهش یافته و از حدود 40 میلیارد متر مکعب (bcm) در سال 2008 به 4 ميليارد مترمکعب در سال 2015.

سرانجام در سال 2019 که در آن زمان ترکمنستان شد به یک بحران اقتصادی روسیه توافق برای از سرگیری خرید نسبتا متوسط مقدار گاز ترکمنستان-برخی از 5.5 ميليارد مترمکعب — در یک گزارش قیمت “بیش از $110 در هر 1000 متر مکعب است.”

به عنوان قیمت گاز به شرح زیر کاهش قیمت نفت در هفته و ماه به $110 در هر 1000 متر مکعب به نظر می رسد ممکن سخاوتمندانه قبل از پایان این سال است.

ترکمنستان قطع عرضه گاز به ایران در شروع سال 2017 با استناد به آنچه در عشق آباد گفت: پرداخت نشده ایران بدهی حدود 2 میلیارد دلار از منابع دریافت نزدیک به یک دهه قبل است. ایران مسابقات مقدار و کیفیت گاز دریافت کرده است. شده است وجود دارد هیچ حرکت قابل توجهی نسبت به از سرگیری ترکمنستان عرضه گاز به ایران حتی اگر ترکمنستان می تواند به شدت به استفاده از آن و یا هر منبع دیگر درآمد.

A Turkmen boy in traditional dress takes part in a gas pipeline ceremony. (file photo)


یک ترکمن پسر بچه در لباس های سنتی طول می کشد در یک خط لوله گاز از مراسم. (عکس)

که برگ ترکمنستان تنها با چین به عنوان عمده گاز مشتری اشاره شده است و قبل از عشق آباد مدیون چین میلیاردها دلار برای وام به توسعه ترکمن گاز و ساخت خط لوله که به حمل گاز ترکمنستان به چین است. ناشناخته درصد از ترکمنستان گاز قزاقستان به چین می رود نسبت به پرداخت آن وام های چینی.

در مارس 5, رویترز گزارش داد که با توجه به شیوع کروناویروس در چین پیشرو در این کشور گاز وارد کننده PetroChina بود اعلام فورس ماژور در واردات گاز.

رویترز به نقل از یک “منبع مستقیم با آگاهی از وضعیت” عنوان کرد و گفت: “عرضه کاهش خواهد سقوط کنندگان متناسب اما LNG [گاز طبیعی مایع] تامین کنندگان تاثیرات کمتری در مقابل کسانی که در لوله کشی گاز.”

واقعی دین خود مشخص نشده بود اما در مارس 11, قزاقستان وزیر انرژی Nogaev گفت: “در چین درخواست” قزاقستان خواهد بود کاهش مقدار گاز آن به پمپ سه عامل خطوط لوله در حال اجرا را از طریق قلمرو خود را از ترکمنستان به چین توسط 20-25 درصد است. بیست-به-25 درصد خواهد بود پس از آن به نظر می رسد متناسب با قطع تمام کسانی که به فروش گاز به چین از طریق خط لوله صورت می شود.

سه خط لوله از ترکمنستان به چین — A, B و C — خواهد شد که ظرفیت برخی از 55 ميليارد مترمکعب در سال است که از رسیدن به ظرفیت کامل که آنها نزدیک به دستیابی به در حال حاضر. پس از سه خط لوله نیز اجرا از طریق ازبکستان و قزاقستان کسانی که دو کشور می کشتی تا 10 ميليارد مترمکعب گاز خود را به چین اگر نه تا کنون قرار داده که بسیار به خطوط لوله.

ترکمنستان در حال حاضر چهره نه تنها حتی در قیمت های پایین تر برای گاز خود را, اما همچنین به دنبال به طور موقت از دست دادن نزدیک به یک چهارم از درآمد را دریافت میکند از چین است. برای قرار دادن که در چشم انداز ترکمنستان صادرات احتمالا نزدیک به 35 میلیارد اختصاص داده شده برای گاز خود را در سه خط لوله, اما که در حال حاضر خواهد شد کاهش می یابد در جایی بین 7 تا 8 ميليارد مترمکعب بیشتر از مقدار گاز ترکمنستان فقط شروع به فروش به روسیه است.

دولت قزاقستان خواهد شد امیدوارم از تجربه آموخته از پنج و شش سال پیش است اما رئیس جمهور جدید وجود دارد حداقل در نام.

Kazakh iPresident Qasym-Zhomart Toqaev (left) with his predecessor Nursultan Nazarbaev (file photo)


قزاقستان iPresident Qasymzhomart Toqaev (سمت چپ) با سلف خود نورسلطان Nazarbaev (عکس)

Qasymzhomart Toqaev پا به دفتر رئيس جمهور در مارس 2019 زمانی که قزاقستان اولین و تنها رئیس جمهور نورسلطان Nazarbaev اعلام کرد او از پله پایین. روشن است Nazarbaev است که هنوز هم در شارژ در قزاقستان اما تغییر در رئیس جمهور تقویت می کند کسانی که در این کشور که در حال انتظار برای تغییر.

شده اند وجود دارد بیشتر تظاهرات عمومی برای دلایل دیگر در قزاقستان در سال گذشته بیش از وجود دارد احتمالا ترکیب شدند در 10 سال قبل 2019.

خواسته های بهتر اجتماعی شده اند در مرکز اعتراضات اغلب توسط مادران شاغل با خانواده های بزرگ است. دولت وعده داده شده برای افزایش منافع و اجرا کرده است برخی از تغییرات اما اگر اقتصاد یکی دیگر از رکود آن دشوار خواهد بود به انجام همه تعهدات از آن ساخته شده است.

Nazarbaev آن را از طریق دوره قبل از رکود اقتصادی تا حدودی به این دلیل او تنها رئیس جمهور این کشور تا کنون شناخته شده بود و قزاقستان بود آینده یک دوره طولانی از رشد اقتصادی است. یکی دیگر از رکود اقتصادی در آینده پس از مدت کوتاهی پس از چند بار سخت را فشار بسیار زیاد در Toqaev دولت.

شایان ذکر است که ازبکستان نیز یک رهبر متفاوت از آن را در سال 2014 اما ازبکستان در واقع به دلیل امیدواریم Shavkat Mirziyoev موثر تر خواهد بود در برخورد با دوزند بحران اقتصادی از سلف خود بود.

Uzbek President Shavkat Mirziyoev (file photo)


ازبکی جمهور Shavkat Mirziyoev (عکس)

اولین رئیس جمهور اسلام کریموف در پاسخ به مشکلات اقتصادی پنج یا شش سال پیش بود که برای انجام تقریبا هیچ چیز. ازبکستان در حال حاضر خود به اندازه کافی برای بسیاری از نیازهای خود و به عنوان اقتصاد کشور در زمان ضرب و شتم کریم اف ساخته شده و هیچ حرکت قابل توجهی برای کاهش این وضعیت است.

Mirziyoev اگر هیچ چیز دیگری نشان داده است بیشتر انرژی و تمایل به سعی کنید راه های جدید را به ازبکستان از ضعف اقتصادی کریموف را پشت سر گذاشت.

و یک عامل جدید است که آمار همه کشورهای آسیای مرکزی است و به طور کلی کاهش رشد اقتصاد چین به علت شیوع کروناویروس و همراه با کاهش در تولید.

کاهش گاز هستند یک مثال پنج یا شش سال پیش چین هنوز هم تا به حال مقدار زیادی از پول برای خرج کردن و بنابراین در ادامه به سرمایه گذاری در پروژه های در آسیای مرکزی و — برخی را اضافه کنید — افزایش بدهی های این کشور به چین است. کشورهای آسیای مرکزی قادر خواهد بود بستگی به دریافت تا آنجا چینی پول این زمان.

هیچ کس در آسیای مرکزی می خواهد مشکلات اقتصادی که به نظر می رسد به آینده. آنها ممکن است بهتر آماده برای مقابله با برخی از جنبه های این مشکلات است اما مطمئنا بسیاری از آنها مانند قزاقستان وزیر انرژی Nogaev که ذکر شد زمانی که اعلام گاز کاهش به چین وجود دارد که امید است برای یکی دیگر از نشست اوپک و غیر اوپک نفت و صادرات کشور است که می تواند به زودی پچ کردن آسیب چپ پشت هنگامی که خود را در مارس 6 جلسه را شکست در میان اختلافات عمیق.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im