عفو بین الملل: حملات دمشق, نیروهای روسیه در سوریه, ‘مقدار به جنایات جنگی’

عفو بین الملل می گوید این مستند 18 حمله در شمال غربی سوریه انجام شده توسط دولت سوریه و نیروهای روسی در سال گذشته که به میزان جنایات جنگی است.

گروه حقوق گفت: در یک گزارش منتشر شده در مارس 10 که 18 حمله شد و در تجهیزات پزشکی و مدارس و انجام شده توسط هر دولت سوریه یا روسیه متحد بین آوریل 2019 و فوریه سال 2020 در ادلب و مناطق مجاور دژ شورشی.

شواهدی از حملات مستلزم متعدد نقض جدی قوانین بین المللی بشردوستانه به گفته سازمان عفو بین الملل.

“این تخلفات به میزان جنایات جنگی” این گزارش می گوید.

این حملات شامل سه حملات زمینی و دو بشکه-حملات بمب توسط نیروهای حکومت سوریه. باقی مانده 13 حملات بودند حملات هوایی — دو نفر توسط نیروهای دولتی سوریه و هفت توسط نیروهای دولتی و چهار سوریه و یا دولت روسیه نیروهای.

آن گفت: اکثر رخ داده است در ماه های ژانویه و فوریه سال 2020 در آخرین یورش, که سازمان عفو بین الملل گفت: “قرار معترضان و مخالفان-برگزار مناطق در شمال غرب سوریه به موج جدیدی از وحشت.”

پس از ماه دسامبر حدود 500 غیر نظامی کشته شده اند و تقریبا 1 میلیون نفر آواره شده اند.

تشدید اخیر ظاهرا ادامه زودتر توهین آمیز آغاز شد که در ماه آوریل 2019 با هدف قرار دادن آخرین جیب تحت کنترل گروه های مخالف مسلح ،

آتش بس تا حد زیادی برگزار شد و از اوایل مارس اما صدها هزار نفر از مردم باقی می ماند آواره و به شدت وابسته به کمک حتی به عنوان منطقه پرانتز برای شیوع احتمالی coronavirus.

‘سیستماتیک Atacks’

در میان این مستند حملات در سازمان عفو بین الملل گزارش روسیه حملات هوایی در نزدیکی یک بیمارستان در شهر Ariha در ژانویه 29 که پهن حداقل دو ساختمان های مسکونی و کشته شدن 11 غیر نظامی.

عفو بین الملل همچنین سرزنش رژیم سوریه برای حمله به یک مدرسه ممنوع با استفاده از مهمات خوشه ای که به کشته شدن سه نفر در شهرستان ادلب در فوریه 25.

“آخرین تهاجمی ادامه داد: یک شنیع الگوی گسترده و سیستماتیک حملات با هدف ارعاب جمعیت غیر نظامی” عفو مدیر منطقه ای Heba Morayef گفت.

در این گزارش گفت که حتی با استانداردهای از نه سال جنگ “و در نتیجه جابه جایی و انساندوستانه شد بی سابقه است.”

آن گفت که این حملات باید توان در این زمینه به خوبی تثبیت الگوی حکومت سوریه با هدف قرار دادن زیرساخت های غیر نظامی و غیر نظامی است که “بخشی از یک گسترده و سیستماتیک حمله بر مردم ملکی در نتیجه تشکیل جنایت علیه بشریت است.”

سوریه جنگ به کشته شدن بیش از 380,000 مردم و میلیون ها نفر آواره پس از آن آغاز شده در سال 2011 با سرکوب تظاهرات ضد دولتی.

سازمان عفو بین المللی یافته است در درجه اول بر اساس کنترل از راه دور با تحقیقات انجام شده بین ماه های ژانویه و مارس سال 2020 است. محققان در مصاحبه 74 نفر از جمله مستقیم شاهد حملات آواره مردم محلی و بین المللی کمک به کارگران و کارکنان سازمان ملل متحد عضو است.

محققان همچنین با بررسی فیلم ها و عکس های تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای به دست آمده و سیاهههای مربوط از هواپیما مشاهدات توسط پرواز شرکتکنندگان در زمین و همچنین به عنوان ره هواپیماهای رادیویی, ارتباطات, ارزیابی, سازگاری با شاهد حساب.

سازمان عفو بین الملل با ارسال نامه خلاصه یافته های آن به ماموریت های دائمی سوریه و دولت ها در سازمان ملل در نیویورک و به بزرگترین ائتلاف گروه های مسلح در شمال غرب سوریه است.

آن را تا به حال دریافت پاسخ از 4 مارس زمانی که گزارش آن نهایی شد.

با گزارش توسط AFP

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de