عفو بین الملل خواستار عدالت ایران ‘کشتن ولگردی و قانونی شکنی علیه نوامبر معترضان

سازمان عفو بین المللی می گوید: خانواده ها از بیش از 300 نفر کشته شدند توسط نیروهای امنیتی در ماه نوامبر را “بی رحمانه” سرکوب تظاهرات ضد دولتی در ادامه به صورت “شدید آزار و اذیت و ارعاب” از مقامات به عنوان آنها به دنبال عدالت است.

پنج روز از وقوع چند انفجار پیاپی در ایران در نوامبر 15 زیر یک دولت اطلاعیه درباره افزایش قیمت سوخت.

سازمان عفو بین الملل مستند 304 مردان و زنان و کودکان بودند کشته شده توسط نیروهای امنیتی در این تظاهرات اما می گوید که معتقد است که تعداد واقعی بالاتر است.

تحقیقات جدید دوباره به این نتیجه رسیدند که استفاده از نیروی کشنده در برابر اکثریت قریب به اتفاق از ثبت 304 قربانیان غیر قانونی لندن مبتنی بر حقوق بشر دیده بان گفت: در بیانیه ای در مه 20.

تقریبا در تمام تظاهرات هیچ شواهدی وجود ندارد که مردم در اختیار داشتن سلاح گرم و یا که آنها مطرح قریب الوقوع تهدید به زندگی که می توانست موجه استفاده از نیروی کشنده با توجه به تحقیقات انجام شده توسط این گروه است.

آن را با ذکر دو استثنا در شهرستان ماهشهر, خوزستان, استان, که در آن گلوله رد و بدل شد بین معترضان و نیروهای امنیتی. این خشونت ها منجر به مرگ یک عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گزارش خبرگزاری اهلبیت (ع) و یک افسر پلیس است.

“واقعیت این است که بسیاری از مردم به ضرب گلوله کشته شدند در حالی که نما هیچ تهدیدی آنچه نشان می دهد به محض سبعیت نیروهای امنیتی’ غیر قانونی کشتن ولگردی و قانونی شکنی” گفت: فیلیپ لوتر سازمان عفو بین المللی پژوهش و حمایت مدیر خاورمیانه و شمال آفریقا است.

شش ماه پس از سرکوب مقامات ایرانی هنوز صادر نشده رسمی تلفات و “ویران خانواده های قربانیان همچنان به مبارزه خود برای حقیقت و عدالت در حالی که رو شدید آزار و اذیت و تهدید و ارعاب از مقامات” لوتر گفت.

از جمله “مصونیت از مجازات” فراهم شده به نیروهای امنیتی “اجازه می دهد تا عود از نیروی کشنده به سرکوب مخالفان,” او اضافه شده تکرار عفو تماس به اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل به “دستور پرس و جو به قتل و شناسایی مسیر برای حقیقت و عدالت و غرامت.”

به 304 قربانیان کشته شدند در 37 شهر در هشت استان در سراسر ایران, بازتاب های گسترده طبیعت از سرکوب” بیانیه ای گفت:.

فقیر حومه تهران دیدم اکثر قتل با حداقل 163 مرگ و میر ثبت شده است. اقلیت جمعیت غربی استان خوزستان و کرمانشاه نیز به شدت تحت تاثیر قرار با 57 و 30 مرگ و میر بود.

قربانیان شامل 236 مردان, زنان 10 و حداقل 23 کودکان; جنس باقی مانده 35 قربانیان ناشناخته باقی مانده به سازمان عفو بین الملل.

در همه آنها به جز چهار مورد از این قربانیان به ضرب گلوله کشته شدند توسط نیروهای امنیتی ایران — از جمله سپاه و اعضای شبه نظامی بسیج نیروهای پلیس — “شلیک مهمات زنده اغلب در سر یا تنه نشان می دهد که آنها تیراندازی برای کشتن.”

دو نفر دیگر از قربانیان گزارش کشنده رنج می برد آسیب به سر پس از ضرب و شتم توسط اعضای نیروهای امنیتی و دیگری دو ثبت شد به عنوان داشتن خفه از گاز اشک آور.

بیش از 220 از ثبت مرگ و میر در زمان بیش از دو روز — در ماه نوامبر 16-17.

برای انجام تحقیق خود عفو بین الملل گفت: آن را به حال جمع آوری مدارک و شواهد از ویدئوها و عکس های, مرگ و دفن گواهی حساب از شاهدان عینی و قربانیان و بستگان و دوستان و همچنین اطلاعات جمع آوری شده توسط فعالان حقوق بشر و روزنامه نگاران.

در طول و پس از تظاهرات آن گفت: هزاران نفر از معترضان شد “خودسرانه” بازداشت شده و بسیاری از آنها در معرض “ناپدید شدن اجباری شکنجه و دیگر بدرفتاری ها و محاکمات ناعادلانه.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de