آمازون کاتولیک mull کلیسا آینده پس از سفر پاپ به نامه

کشیشان کاتولیک روم deacons و اسقف در سراسر آمازون, ابراز, تعجب, استعفا و تمایلی به پذیرش فرانسیس’ عدم اجازه به مردان متاهل به مقدر کشیش تاسف که وفادار خود را ادامه خواهد داد و محروم از جرم و موضوع را به رقابت کلیساهای پروتستان را ساخته اند که قابل توجه تاخت و تاز در منطقه است.

فرانسیس sidestepped این موضوع در سند در آمازون منتشر شد چهارشنبه. در حالی که او رسما توصیه های ارائه شده توسط آمازون کلیسا سلسله مراتب به نظر ordaining ازدواج دائم deacons او حاضر به حمایت از این ایده به آدرس حاد کمبود کشیش در منطقه که در آن وفادار می تواند ماه ها یا سالها بدون جرم است.

که نمی رد کردن این پیشنهاد به طور کامل, اما آن را قطعا نمی آغوش آن را به عنوان بسیاری امیدوار بود فرانسیس خواهد پس از سه هفته کلیسایی در ماه اکتبر گذشته در واتیکان اختصاص داده شده به گرفتاری از بزرگترین جنگل های بارانی و آن مردمان بومی.

رهبران کلیسا در پنج کشور هستند که خانه به حوضه آمازون به اشتراک گذاری افکار خود را در مورد پیام پاپ.

___

یک کلمبیا شماس

Ferney پریرا, a 30-year-old شماس از Ticuna بومی بود شگفت زده فرانسیس نیست به صراحت مسئله کشیش ازدواج کرد. در حال حاضر کشیش پیدا کردن راه خود را به روستای خود — در دسترس تنها با قایق در رودخانه آمازون و خانه را به برخی از 1000 نفر — فقط یک بار در هر چند ماه.

“ما باید بیشتر کشیش به ارائه آیینهای کلیسا” پریرا که مجرد گفت: آسوشیتد پرس با گوشی از خود در روستای ناصری. “ما cathecists قادر به انجام این کار, اما ما واقعا نیاز بیشتر کشیش به همراه جوامع بومی.”

ضمن روستاهای همجوار در حال بازدید اغلب توسط مبلغان انجیلی و شاهدان یهوه که موعظه در برابر آیین های بومی و موفق به تبدیل برخی از مردم است.

“اگر وجود دارد هیچ کشیش و مردم نیز بیشتر وسوسه به تاریخ کلیساهای پروتستان” پریرا گفت.

___

یک اسقف در برزیل

Dom اروین Kräutler یک اتریشی اسقف که گذشته از 55 سال در برزیل آمازون به مدت طولانی در دفاع از این دیدگاه است که مردان متاهل باید واجد شرایط برای روحانیت. در حال حاضر بر اساس در التمیرا در Para دولت او می گوید: وجود 30 کشیش برای یک اسقف به اندازه آلمان و حدود 800 پرت و دور افتاده جوامع است.

“ما نمی توانیم بگوییم که ما کلیسا در نظر کشیش در حال حاضر در جامعه” Kräutler گفت: AP. “آنها همیشه در حال سفر از یک جامعه دیگر است.”

وجود دارد چند ماندگار گزینه های حمل و نقل. فقط چند روز پیش Kräutler, 80 بازدید یک جامعه بیش از 1 ، 000 کیلومتر (حدود 625 مایل) از التمیرا. او سفر با ماشین.

گرد کشیش ندارد و همان ارتباط با جوامع محلی به عنوان کسانی که زندگی می کنند وجود دارد مانند کشیشان پروتستان, او گفت:. در مواجهه با گسترش سریع از پروتستان های انجیلی در برزیل, اسقف در منطقه متوجه کلیسا نیاز به یک پیوند عمیق و یا به عنوان Kräutler تماس آن را یک “آمازون ،

در سال 1970 برزیل شد بیش از 90 درصد کاتولیک با توجه به مرکز تحقیقات پیو. که تعداد سقوط به عنوان انجیلی مذاهب زمین به دست آورد و در تازه ترین سرشماری سال 2010 بود زیر 65%. یک ماه دسامبر بررسی توسط ناظر انتخابات Datafolha از تقریبا 3000 برزیل یافت می شود فقط نیمی از خود را اعلام کرده کاتولیک و برخی از کارشناسان می گویند مذهب کاتولیک خواهد بود پیشی گیرد و توسط انجیلی ادیان در بیش از یک دهه است.

___

یک کشیش اکوادور

عمر متئو یک کشیش در Señor de los Milagros محراب گفت: او با حضور در دیدار با اسقف اعظم در نزدیکی گوایاکیول روز چهارشنبه به تجزیه و تحلیل چگونه بسیاری از deacons دائمی وجود دارد در هر یک از اکوادور آمازون vicariates. پنج شش هیچ است.

که پیدا کردن تأکید کرد که مشکل نیست منع ازدواج deacons از تبدیل شدن کشیش اما گسترده نبود از مردم به دنبال کلیسا نقش رهبری در آمازون. پاپ فرانسیس در یک پاورقی به “معشوق آمازون” نامه ای اشاره کرد که محلی مبلغان تمایل به رفتن به اروپا یا آمریکا به جای ماندن در خود vicariates در آمازون.

“که در آن ما می رویم به دریافت deacons اگر وجود ندارد?” متئو گفت. “حفظ یک کشیش در حال حاضر مشکل در آمازون است. چگونه می توانیم در ادامه با خانواده مقرر deacons? چه کسی را مسئول حفظ خانواده به آموزش و پرورش؟”

تنها 29 درصد از کاتولیک ها در اکوادور توافق کردند که کشیش باید مجاز به ازدواج با توجه به جداگانه 2013-2014 بررسی توسط Pew. که حداقل در میان کشورهای با آمازون پس از پرو که در آن 28 درصد حمایت پیشنهاد. پشتیبانی بالاترین در برزیل در 56%.

___

یک جانباز پرو

“با زمان (کلیسا) را به را در” Yésica Patiachi از Harakbut بومی قومی, گروه, گفت: در مورد اجازه می دهد کشیش ازدواج در آمازون.

این Harakbut زنده در پرو از راه دور آمازون و نجات از سوء استفاده از لاستیک tappers اسپانیایی مبلغان که وارد در اوایل قرن 20th. شده اند وجود دارد روابط قوی بین Harakbut و کلیسای کاتولیک بوده است. هنگامی که فرانسیس در بازدید از این منطقه در اوایل سال گذشته Patiachi تحویل یک سخنرانی احساسی و عاطفی به او در ماه اکتبر در سفر به واتیکان خودش.

“در جریان سفر به رم یک بعد از ظهر من تو را دیدم که چگونه در برخی از کلیساها یک کشیش به جرم فقط به سه نفر” Patiachi گفت: از طریق تلفن از مادر خدا منطقه است. “در آمازون هنگامی که یک کشیش می رسد پس از چند ماه غیبت صدها نفر از مردم جمع.”

این جناح محافظه کار کلیسای اعمال “فشار زیادی” در پاپ برای جلوگیری از تغییر آن قرن ها سنت قدیمی از تجرد او گفت:. او معتقد است که او باز کرده است یک مسیر به بحث در مورد موضوعاتی که قبلا نادیده گرفته شده از جمله دفاع از جنگل آمازون و مردم آن است.

___

یک اسقف در بولیوی

اسقف در بولیوی که به درگیری با دولت این کشور را بیش از سیاست های است که تشویق مهاجران به بریده بریده و سوزاندن جنگل راه را برای گاو و محصولات.

اسقف Eugenio Coter از پندو خلافت ستایش فرانسیس’ نامه ای برای تمرکز بر روی محیط زیست است که همچنان به “صید.” او گفت: سند برجسته گرفتاری های مردم بومی و دیگران در تلاش برای راه اندازی تولید پایدار.

اما Coter با انتقاد از پاپ برای نادیده گرفتن این پیشنهاد به مقدر مردان متاهل است. او خلافت در شمال بولیوی دارای 10 کشیش به وزیر 270,000 مردم در سراسر یک منطقه به اندازه پرتغال. آن است که در تلاش برای آموزش ذخیره کردن ایجاد کرد عضو برای انجام مراسم مذهبی و همچنین متکی به راهبه ها برای انجام تعمید. “ما امیدوار به پیدا کردن یک راه جدید برای ارائه عشای ربانی به مردم در مناطق دور افتاده گفت:” Coter. “این درب نشده است باز برای لحظه ای اما من فکر نمی کنم آن شده است به طور دائم بسته است.”

___

آسوشیتد پرس نویسندگان مانوئل Rueda گزارش از بوگوتا, کلمبیا; Diane Jeantet گزارش از Rio de Janeiro, Franklin, Briceno گزارش از لیما پرو و گونزالو سلنو گزارش از کویتو اکوادور.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>