اگر چه ممنوع از اجرا Vlogger تماس به بیرون ‘سوسک’ لوکاشنکا طنین با بسیاری از بلاروس

آنها در آمد و صدها نفر مسلح با دمپایی به کدو “سوسک” در مخالفت با راهپیمایی در پایتخت بلاروس مینسک در آوریل 24.

کفش تجدید نظر ساخته شده توسط Syarhey Tsikhanouski یک بشکه-chested ساده-صحبت های منتقد رئیس جمهور Alyaksandr لوکاشنکا که کانال یوتیوب تفرج و فساد و پیوند در شرق کشور اروپایی را به خود جلب کرده بیش از 200 ، 000 مشترکین.

Tskihanouski آمد تا با تمسخر نام مورد برای لوکاشنکا که حکومت بلاروس بلامنازع برای بیش از یک ربع قرن تا حد زیادی به حاشیه رانده شده هر گونه مخالفت و یا رسانه های مستقل.

این بیماری همه گیر کوروناویروس ضربه بلاروس سخت آلوده حداقل 38,000 مردم و کشتن بیش از 200 با توجه به اطلاعات به عنوان از آوریل 27 گردآوری شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز. لوکاشنکا است را رد کرد و این بحران به عنوان یک “جنون” ساخت عناوین جهانی برای درمان مانند سوار تراکتور نوشیدن ودکا و نشستن در سونا. لوکاشنکا را نادیده گرفته است تماس از سازمان بهداشت جهانی و دیگران به موسسه اجتماعی-فاصله گرفته است.

در میان گزارش از بیمار-بیمارستان مجهز و overworked کارکنان پزشکی و یک لیست در حال رشد از مرگ پزشکان لوکاشنکا — با نام مستعار Batka یا “پدر” در بلاروس — این است که در مواجهه با یک بحران اعتبار. زمان نمی تواند بدتر از 65 سال است که به دنبال یک ششم مدت در یک انتخابات ریاست جمهوری در ماه اوت در میان نشانه هایی از گرم شدن روابط با غرب از جمله ایالات متحده آمریکا به عنوان روابط باقی می ماند rocky با روسیه است که فشار برای ادغام تنگ تر.

“با وجود فقدان اطلاعات من فرض کنیم که اکثریت جامعه نا امید است با لوکاشنکا که در حال حاضر ارائه می دهد تقریبا هیچ چیز — هیچ امنیت اجتماعی هیچ ثبات هزینه زندگی (قیمت ها هنوز هم در حال افزایش) و نه حتی کارآمد مراقبت های بهداشتی” توضیح کمیل Klysinski یک عضو ارشد در ورشو بر اساس OSW مرکز مطالعات شرقی.

Klysinski گفت: مشارکت بالا در مینسک در مارس 24 برای یک رویداد رسمی ارتقا به جمع آوری امضا برای ریاست جمهوری نامزد در انتخابات باید نگران لوکاشنکا و دولت او.

“خیلی زود سیگنال رشد شک و تردید نسبت به رژیم بهره بالا به سمت نامزد جایگزین شد که قابل مشاهده بر روی 24 مارس در مینسک در آغاز یک کمپین جمع آوری امضا برای لیست پشتیبانی می کند. این به آن معنا نیست البته که مردم در حال حاضر آماده برای نشان دادن در خیابان, اما بی اعتمادی و ناامیدی بالا است آن را به عنوان هرگز قبل” اضافه شده Klysinski در طریق پست الکترونیکی به اظهارات RFE/RL.

با انتخابات بلندی و بی اعتمادی رو به رشد لوکاشنکا تصمیم گرفتند برای سرکوب حتی سخت تر در تظاهرات اپوزیسیون وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران و دیگر دولت منتقدان دیده بان حقوق بشر گزارش داد اوایل این ماه.

با توجه بلاروس را عجیب و غریب قوانین انتخاباتی بدون کاندیدا هستند و حتی به طور رسمی ثبت شده و در عین حال برای اوت 9, نظرسنجی, نه حتی لوکاشنکا. پانزده نامزد تنها پاک شده است توسط کمیسیون مرکزی انتخابات مورد نیاز را جمع آوری 100,000 امضا در برگه های رای. کسانی که در ساخت کلاس اعلام خواهد شد در ماه جولای تنها یک ماه پیش از رای دادن.

Valer Tsapkala یک تاجر برجسته و سابق بلاروس سفیر ایالات متحده و Viktar Babaryka یک بانکدار و نیکوکار هستند دیده می شود توسط کارشناسان به عنوان داشتن درخواست تجدید نظر و به معنی به لوکاشنکا پیچ و تاب خوردن.

در میان قابل توجه نامزدها در حال حاضر حکومت در حال مخالفت و سیاستمدار سابق ریاست جمهوری مدعی Mikalay Statkevich که به سازماندهی مارس 24 رالی.

Tsikhanouski poses with fans of his YouTube channel


Tsikhanouski با طرفداران خود را در کانال یوتیوب

کمیسیون مرکزی انتخابات رد Statkevich نامزدی در مارس 19 با اشاره به “سابقه کیفری” برای شرکت در postelection تظاهرات در سال 2010 زمانی که او از دست داده به لوکاشنکا در نظرسنجی دیگری تلقی غیر دموکراتیک.

اما, آن است که Tsikhanouski, 41 — است که سفر در سراسر کشور بازدید از شهرها و روستاهای موعظه تمایل خود را برای یک “مستقل” بلاروس رایگان از لوکاشنکا — که مسلما ایجاد شده ترین وزوز.

در کانال یوتیوب یک کشور برای زندگی Tsikhanouski گفت: حامیان او بود و از او خواست برای اجرای این استدلال وجود دارد هیچ کس دیگری برای حمایت از.

“من می خواهم بلاروس به درست و منصفانه محاکمه به طوری که هر کس اگر حق با آنها می تواند اثبات آن در دادگاه. در حال حاضر این چنین نیست. همه قضات توسط رئيس جمهور منصوب و آنها را دنبال خود خواهد شد. من فکر می کنم ما باید به قانون اساسی که به سرقت رفته بود از ما” Tsikhanouski گفت.

او برای اولین بار بازداشت شده در مارس 6 و بعد از آن در زندان به مدت 15 روز برای شرکت در تظاهرات در مینسک در ماه دسامبر گذشته بیش از برنامه به ادغام بلاروس بیشتر نزدیک به روسیه کمتر از یک سال 1999 اتحادیه پیمان. در 18 مه Tsikhanouski تحویل داده شد 15 روز دیگر برای ملاقات با پیروان در Orsh و برست که مقامات تلقی unsanctioned کرد. در مارس 19 دادگاه دیگری دست او را به یک سوم 15 روز حبس برای دیدار با هواداران در Soligorsk و میری. او گفت: هفت بیشتر موارد اداری علیه او برای ملاقات با حامیان در شهرهای مختلف بودند و هنوز در انتظار.

کمیسیون مرکزی انتخابات در 15 مه را رد کرد و اسناد و مدارک ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری است.

اما در یک پیچ و تاب و طرح نه تنها Tsikhanouski از زندان آزاد شده اما او به خبرنگاران گفت: بر مه 20 در زادگاه خود از Homel است که همسرش Svitlana Tsikhanouskaya شده بود پاک توسط مقامات انتخاباتی برای اجرای انتخابات ریاست جمهوری است.

در مه 26, Tsikhanouski در بلاروس شهرستان چریکو به جمع آوری امضا برای همسرش ریاست جمهوری درایو ظاهر می شود مشتاق به کمپین با توجه به واکنش است.

Svitlana Tsikhanouskaya is shown leaving the Central Election Commission after she submitted documents necessary to register her own presidential campaign on May 15.


Svitlana Tsikhanouskaya نشان داده شده است که خروج از کمیسیون مرکزی انتخابات پس از او ارائه اسناد و مدارک لازم برای ثبت نام خود در انتخابات ریاست جمهوری آوریل 15.

“تا کنون ما صرف نیست هر چیزی در مبارزات انتخاباتی. مردم خودشان داوطلب هستند. ما در حال ارائه مکان به صرف شب. در Vitsebsk من گفت: ‘در اینجا کلید به خانه. اقامت وجود دارد.’ ما وارد است این خانه زیبا” بازگو Tsikhanouski به RFE/RL در بلاروس خدمات.

او همچنین پاره پاره به مخالفت سیاستمداران برای عدم ارتباط با بلاروس در سراسر کشور است.

“جایی که شما قبل از اینکه پرسید:” Tsikhanouski از این کشور مخالفت hounded برای سال لوکاشنکا دولت بلکه تا حد زیادی متصلب توسط اصطکاک و مبارزات داخلی.

“وجود دارد هیچ حمایت عمومی برای هر یک از آنها. این احزاب ادعا وجود ثبت نام و فلان چیز. اما هیچ زندگی بدون فعالیت است. مردم از من بپرسید که چرا [رهبران اپوزیسیون] آیا رفتن به خارج از شهرها. آنها همچنین نوشتن با همان سوال” اضافه شده Tsikhanouski.

Tsikhanouski وبلاگ در چند ماه گذشته تبدیل به یکی از قابل رویت ترین سیستم عامل از انتقاد نسبت به رژیم با آن ساده و روشن پیام قابل فهم برای همه است.”

Klysinski اعتبارات Tsikhanouski را روشن پیام ساده و تلاش خود را برای رسیدن به بلاروس برای موفقیت خود را.

“او است که سفر از طریق بلاروس استان از جمله مناطق شرقی و دیدار با مردم عادی و بحث در مورد مهم ترین مسائل است. وبلاگ خود را در عرض چند ماه گذشته تبدیل به یکی از قابل رویت ترین سیستم عامل از انتقاد نسبت به رژیم با آن ساده, پیام روشن و قابل فهم برای همه” Klysinski توضیح داد.

Alesia Rudnik یک بلاروس تحلیلگر مستقر در سوئد گفت: Tsikhanouski درخواست تجدید نظر به طور متوسط Belarusians “است که هر دو بی سابقه ای و هیجان انگیز برای بلاروس رای دهندگان” اضافه کردن او قادر به رسیدن به یک نسل جوان “را به عنوان او به طور عمده در عمل آنلاین.”

خود را در حال رشد محبوبیت می آید در یک زمان کلیدی برای لوکاشنکا با گرم شدن روابط با واشنگتن در میان مداوم و تنش در روابط با مسکو بیش از بلاروس قدرتمند امتناع به توافق نزدیک ادغام با مسکو — یک ایده است که موجب تظاهرات در مینسک و در جای دیگر در بلاروس در دسامبر جلوتر از آنچه بود که انتظار می رود به طور رسمی امضای “نقشه راه” هجی کردن مراحل به ادغام دو کشور از جمله ارز واحد.

مسکو در پاسخ برش نفت به بلاروس باعث لوکاشنکا به دنبال انرژی در جاهای دیگر از جمله آذربایجان و نروژ و عربستان سعودی و, اوایل این ماه, ایالات متحده است.

مقابله آمریکا برای حمل و نقل. اما وزیر امور خارجه مایک Pompeo dangled یک پیشنهاد برای بیشتر گفت: “تقویت بلاروس حاکمیت و استقلال است.”

Belarusian President Alyaksandr Lukashenka has dismissed the coronavirus pandemic as a "psychosis," even as his country has more than 36,000 officially registered cases of infection and 200 deaths.


رئیس جمهور بلاروس Alyaksandr لوکاشنکا رد کرده است coronavirus همه گیر به عنوان یک “جنون” حتی خود را به عنوان کشور بیش از 36,000 رسما ثبت شده از موارد عفونت و 200 مرگ و میر.

Pompeo بازدید مینسک در اوایل ماه فوریه زمانی که او برای اولین بار ارائه شده برای فروش نفت آمریکا “در یک قیمت رقابتی.” سپس در ماه آوریل دو کشور به طور رسمی دوباره روابط دیپلماتیک زمانی که جولی Fisher, مدیرعامل اروپا نامزد دریافت جایزه بود سفیر بلاروس — یک موقعیت که خالی بوده اند بیش از یک دهه.

سرکوب بیش از حد سخت در برابر Tsikhanouski و دیگر اعضای مخالف می تواند در را بست در این افتتاحیه به غرب Klysinski گفت.

“من فکر می کنم که مقامات را درمان Tsikhanouski به عنوان دشمن اصلی (یا خطر) از این انتخابات و سرکوب خواهد بود متمرکز بر او — اما احتمالا به دلیل اهمیت بالا از گفت و گو با غرب را در برابر او هنوز هم محدود,” او توضیح داد.

“من نمی رد تشدید در این زمینه در آینده, اما آن خواهد شد بستگی دارد در مقیاس فعالیت Tsikhanouski و suporters.”

با گزارش اله Pilecki و Uladz Hrydzin از RFE/RL در بلاروس خدمات

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de