اتهام کرملین سم طرح برجسته چک’ روسیه مشکل

یک مظنون اطلاعاتی روسیه عامل گزارش شده بود به پرواز به پایتخت چک با یک ماموریت مرگبار.

عامل وظیفه بود با گرفتن سه محلی چک مقامات از جمله شهردار پراگ رو به zdeněk Hrib با توجه به چک تحقیقی هفتگی Respekt.

هر یک از این سه تا به حال گرفته شده و یا پشتیبانی از مراحل است که خشم مسکو از جمله حذف یک مجسمه از یک بحث اتحاد جماهیر شوروی به طور کلی و تغییر نام این میدان در مقابل سفارت روسیه در پراگ پس از کشته منتقد کرملین بوریس نمتسوف ،

یکی از اتهام اهداف Ondrej کلار منطقه شهردار در پراگ بود بلانت گفت: او گفته شده بود دید که مقامات روسیه در حال اعزام شده است و به “انحلال” او و دو نفر دیگر.

پس از ورود مشکوک هوش عامل رانده شد به سفارت روسیه ترکیب در یک برگ محله مسکونی از پراگ با توجه به Respekt, که را شکست داستان در آوریل 26.

Respekt گفت: ملی روسیه وارد این کشور با یک چمدان حاوی سم ricin درست. که چمدان می توانست فرار بازرسی گمرک به عنوان در هر دیپلماتیک protocol.

وجود دارد چند جزئیات دیگر در Respekt گزارش که با این وجود بادهای خشم در پراگ و انکار در مسکو است که متهم به توطئه های مشابه در گذشته از جمله 2018 مسمومیت در بریتانیا سابق روسیه سرگئی Skripal.

نخست وزیر چک Andrej بابیان گفت: آن را “قابل قبول نیست — اگر آن را درست است — برای یک کشور خارجی برای اقدام علیه شهروندان ما در اینجا.”

سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov است را رد کرد و این گزارش گفت: “شبیه یک canard.”

روسیه ‘جاسوسی جنگ’

اما کارشناسان اطلاعاتی غربی پیدا کردن اتهام طرح ممکن است به خصوص با توجه به تعداد جاسوس روسیه گزارش شده بود عامل از جمهوری چک.

برای جان شیندلر یک متخصص امنیتی سابق آژانس امنیت ملی تحلیلگر و ضد جاسوسی افسر ricin درست رسوایی را علامت خطرناک تشدید ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را به فعالیت های جاسوسی در غرب است.

“اطلاعاتی روسیه خدمات احساس امنیت عامل بسیار به شدت در پراگ من بدست خود رفتار خشن وجود خودم اما ricin درست چیزی است که دیوانه مجنون حتی برای کرملین. پوتین دستکش ها را خاموش کن” شیندلر گفت: RFE/RL.

در سال 2006 پوتین خود را راه اندازی کرد “جاسوسی جنگ” علیه ناتو و اتحادیه اروپا به تدریج افزایش تعداد کرملین جاسوسان عامل در خارج از کشور شیندلر گفته است.

“در حال حاضر کادر از جاسوس روسیه در ناتو از کشورهای بزرگتر از حتی در بدترین روزهای جنگ سرد و پراگ است شاید بیش از هر جای دیگری در غرب” شیندلر نوشت: در یک سال 2017, مقاله در ناظر.

برای سال, چک, ضد جاسوسی, سرویس, BIS صادر شده است گزارش پس از گزارش هشدار از تهدید ناشی از روسیه جاسوس هستند.

BIS گفت: تمام سرویس های اطلاعاتی از جمله روسیه و سرویس اطلاعات خارجی (SVR), اطلاعات نظامی (GRU) به علاوه بخش از سرویس امنیتی فدرال (FSB) شده اند شناسایی عامل در چک خاک.

BIS و دیگر کارشناسان امنیتی همه موافقت کردند که سفارت روسیه در پراگ با برآورد 140 پرسنل یک کندو از روسیه جاسوسی فعالیت است.

“در دراز مدت مشکل امنیتی باقی می ماند به اندازه روسیه ماموریت دیپلماتیک در جمهوری چک است که افزایش تهدید از شهروندان آینده در تماس با سرویس های اطلاعاتی خارجی قدرت” BIS گفت: در آخرین گزارش سالانهصادر شده در ماه نوامبر سال 2019.

“سفارت روسیه باقی مانده کلیدی سایت برای بسیاری از فعالیت های خود را در اروپا” Blue Sticha یک BIS سخنگوی گفت: RFE/RL در یک مصاحبه تلفنی.

دیوید Stulik یک تحلیلگر ارشد در پراگ مبتنی بر ارزش های اروپایی مرکز سیاست امنیتی گفت: عامل تحت پوشش دیپلماتیک “تا حد زیادی تسهیل” روسیه جاسوسی است.

“آنها در حال تضعیف ما موسسات جمع آوری اطلاعات و ساخت جمهوری چک عملا پایه برای روسیه سرویس های اطلاعاتی برای منطقه شنگن” Stulik توضیح داد: با اشاره به بدون روادید اتحادیه اروپا سفر منطقه.

کارکنان سفارت

پس این آیات از Respekt, گزارش, چک سنا کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در محکومیت اتهام توطئه نیز نامیده می شود برای اقدام از سوی دولت به آمده تا با یک طرح برای کاهش تعداد اعلام کرد دیپلمات های روسیه در این کشور است.

آخرین بار جمهوری چک اخراج هر دیپلمات های روسیه بود که در سال 2018 در پی Skripal عصب-عامل مسمومیت. پراگ لگد سه سفارت روسیه پرسنل به عنوان بخشی از یک هماهنگ غربی پاسخ.

با بیش از 150 نفر از دیپلمات های روسیه به یاد می آورد از دو دوجین متحده در آن بزرگترین موج اخراج پس از جنگ سرد ، روس ها اعلام کرد خود را اخراج در پاسخ.

بعد که همان سال وزیر خارجه توماس Petricek در ماه نوامبر گفت: چک تلویزیون که در پراگ و مسکو در مذاکرات بر کاهش کارکنان سفارت روسیه. Petricek گفت: این تعداد باید “خبرنگار به جمعیت و اهمیت دولت است.”

سفارت روسیه در پراگ اما به سرعت صادر انکار است. در توییتر پست در زمان سفارت از این گفته بود: “فشرده گفت و گو” با پراگ مورد احتمالا کاهش کارکنان دیپلماتیک. آن گفت: نه تنها که چنین مذاکرات “تا به حال رخ داده است” اما افزود: “آنها نمی خواهد.”

Sticha کاهش یافته است می گویند که آیا BIS توصیه کرده بود که به دولت فشار برای کارکنان کاهش تاکید بر این که چک, ضد جاسوسی آژانس بارها با اشاره به تعداد زیادی از روس ها با وضعیت دیپلماتیک در کشور است.

“این یک تصمیم برای ما. این یک تصمیم سیاسی” Sticha گفت.

شجاعت سیاسی وجود ندارد ؟

Jakub Janda, مدیر اجرایی, اروپا, ارزش, مرکز سیاست امنیتی گفت که او شک اراده سیاسی موجود در جمهوری چک به اقدامات شدید شبیه به کسانی که گرفته شده توسط بریتانیا در گذشته برای رهایی کشور از اتحاد جماهیر شوروی یا روسیه جاسوس هستند.

“در سال 1970 بریتانیا مختل تقریبا تمام KGB شبکه های جاسوسی در این کشور اخراج تقریبا همه دیپلماتیک و هوش پرسنل, Janda گفت Seznam.cz در سال 2018 است.

“ما می تواند اخراج عملا تمام دیپلماتیک و امنیتی در جمهوری چک است که مسکو را معامله بمثل کردن,” Janda گفت. “علاوه بر این ما می شکستن بسیاری از شبکه های جاسوسی در جمهوری چک, هدف اصلی از این حرکت. اما که نیاز به شجاعت سیاسی دولت که امروز وابسته به روسیه از طریق رئیس جمهور و کمونیست.”

چک, رئیس جمهور حسن روحانی در نظر گرفته شده است به روابط گرم با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه داشتن سوال نقطه از تحریم روسیه حمایت خود از جدایی طلبان در درگیری ها در شرق اوکراین و مسکو برای الحاق کریمه.

چک, ترس از رابطه متقابل — که روسیه را کوچک سفارت چک در روسیه اگر پراگ نقل مکان کرد و در برابر روسیه ماموریت دیپلماتیک در جمهوری چک — ممکن است قرار دادن ترمز در چک اقدام Stulik توضیح داد.

“از جمهوری چک منافع خود در روسیه: اقتصادی بلکه حفظ قبور و چکسلواکی legionnaires در” Stulik افزود: با اشاره به چک و اسلواک که مبارزه در روسیه در طول جنگ جهانی اول و در جنگ در کنار ارتش سفید.

اما شیندلر گفت: اتهام ricin درست طرح ممکن است به عنوان یک بیدارباش به رهبران سیاسی. “BIS با وجود اینکه غرق مقیاس اطلاعاتی روسیه تهدید امنیتی, درک ریسک و مقابله با آن, اما زمان, et al نمی مشتاق در مورد هل دادن به عقب بر کرملین در اینجا” شیندلر توضیح داده شده از طریق پست الکترونیکی ،

“این حادثه ricin درست است که خیلی بی شرمانه است که مانند novichok حمله در انگلستان ما می تواند امید به تغییر. شاید” شیندلر گفت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>