سریع نگاهی به

ویروسی مقاله خبری به دروغ گزارش می دهد که “خطر!” میزبان الکس Trebek درگذشت در مارس 14, ترک املاک خود را به رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن انتخاب مجدد مبارزه است. Trebek که تشخیص داده شده است با مرحله 4 سرطان لوزالمعده زنده است و هیچ شواهدی وجود ندارد که او “یک ملتهب تهمت حامی.”


داستان کامل

تلویزیون بازی میزبان نمایش الکس Trebek مواجه شده است و مشکلات بهداشت و درمان پس از اینکه تشخیص داده شده در مارس 2019 با مرحله 4 سرطان لوزالمعده است که پنج سال زنده ماندن نرخ 1%. او پاسخ خوبی به شیمی درمانی و در 4 مارس سال 2020 او به اشتراک گذاشته یک به روز رسانی در سالگرد یک سال از تشخیص خود. او نشان داد در مارس 14 که او نوشته است, خاطرات مجموعه برای انتشار در ماه جولای.

اما ساختگی مقاله اعلام مرگ او به اشتراک گذاشته شده در اطراف 4,700 بار در Facebook با توجه به CrowdTangle داده است.

داستان به دروغ ادعا می کند که Trebek درگذشت در سن 80 سالگی “به عنوان یک نتیجه از عوارض” — هر چند آن را مشخص هر “عوارض”. و این ادعا Trebek اتحاد چپ املاک خود را به رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن انتخاب مجدد مبارزه است.

داستان همچنین خواستار Trebek “مادام العمر جمهوری خواه و ملتهب تهمت حامی” که اظهار داشت که خروج از املاک خود را “تخمین زده می شود به ارزش 100 میلیون دلار” برای مغلوب ساختن پیشی جستن انتخاب مجدد کمپین “‘بهترین چیزی که من می توانید انجام دهید برای آینده نوه من.'”

مقاله ایجاد شده توسط آمریکا در آخرین خط دفاع — شبکه طنز وب سایت های خبری از جمله conservativetears.com که در آن Trebek داستان نوشته شده. این Trebek داستان است که به وضوح برچسب به عنوان یک “مرگ جعل” در وب سایت اصلی و چند نشانه وجود دارد که در خود داستان است که این درست نیست. برای مثال “سناتور جو بارون” که وجود ندارد — نقل عنوان کرد و گفت که “حقایق مهم نیست و هیچ یک از این واقعی است به من” و یک لینک برای حمایت از مغلوب ساختن پیشی جستن کمپین منجر به gif از یک اش نشان Trebek.

این مقاله شده است چاپ و به اشتراک گذاشته شده در Facebook بدون طنز برچسب.

این داستان ساختگی نیست حتی Trebek سن مناسب. او 79 و 80 به نوبه خود در ماه جولای.

علاوه بر این, ما می تواند پیدا کردن شواهدی که Trebek است “مادام العمر جمهوری خواه و ملتهب تهمت حامی.” در یک سال 2018 مصاحبه با کرکس Trebek توصیف خود را به عنوان مستقل. او بازگو مکالمه او با رادیو فردا میزبان Sean Hannity که در آن او اظهار داشت:”من اجتماعی لیبرال و مالی محافظه کار است.”

Trebek گفته است که بسیار در مورد مغلوب ساختن پیشی جستن. در سال 2016 Trebek نظر که اصلی مسابقه بود “بسیار ناامید کننده در هر دو طرف” و دوباره با برچسب خود را به عنوان مستقل.

در کرکس مصاحبه او گفت که مغلوب ساختن پیشی جستن “تراکم بر مردم” است و اگر رئیس جمهور شد به نظر می رسد در معرض خطر “[h]e ممکن است موافق نیست که هر یک از پاسخ های درست درست است.”

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

یک پیام از Alex Trebek | خطر!” یوتیوبآپلود توسط Jeopardy!, 6 Mar 2019.

“سرطان لوزالمعده پیش بینی است.” دانشگاه جانز هاپکینز پزشکی است. دیده 15 Apr سال 2020 است.

Pawlowski, A. “الکس Trebek می گوید که او نیاز به شیمی درمانی برای درمان سرطان لوزالمعده است.” امروز. 17 سپتامبر 2019.

معرض خطر! (@معرض خطر). “یک سال به روز رسانی از الکس:.” توییتر. 4 Mar سال 2020 است.

Jacobs, جولیا. “الکس Trebek خاطرات در حال آمدن است در ماه جولای.” نیویورک تایمز. 15 مارس سال 2020 است.

Marchese, David. “در گفتگو: Alex Trebek.” کرکس. 19 Nov 2018.

دان اندرو. “الکس Trebek: 2016 نژاد ‘ناامید کننده در هر دو طرف.'” تپه. 11 May 2016.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de