یک دادگاه در آلبانی به دستور استرداد تاجیک مرد به دنبال آلمان مظنون به عضویت در یک سلول دولت اسلامی (IS) ،

دادگاه منطقه در پایتخت تیرانا تصمیم گرفت در ژوئن 12 که 24 سال Komrom Zukhurov نباید تحویل به روسیه که او نیز می خواست و یا به بومی تاجیکستان که در آن او ادعا می کند او شکنجه شد.

آلبانی اعلام کرد که تا به حال دستگیر Zukhurov در 30 آوریل دو هفته پس از مقامات آلمانی گفت که آنها تا به حال بازداشت یک گروه از اتباع تاجیک مظنون به تشکیل یک سلولی است که رسم حملات در خاک آلمان.

Zukhurov موضوع یک حکم بازداشت بین المللی صادر شده در مارس 21 توسط یک دادگاه فدرال در کارلسروهه آلمان است.

دادستان های آلمان گفت: Zukhurov عضو همان گروه که اعضای آن هستند مظنون به برنامه ریزی حملات از طرف گروه از جمله ایالات متحده در پایگاه های نیروی هوایی در آلمان و معاون اجتماعی و فردی آنها تلقی انتقادی از اسلام است.

Zukhurov دفاع وکیل Asllan Dogjani را تکذیب کرد مشتری خود را بخشی از سلول است. Dogjani گفت که قبل از بازداشت خود Zukhurov تا به حال در آلمان زندگی می کردند به مدت دو سال و رفت و آلبانی در ماه فوریه به دیدن عمه اش اضافه کرد که مرد جوان تبدیل شده بود خود را در.

دادستان های آلمان گفت: سه نفر از متهمان — همه از تاجیکستان — دستگیر شدند در 15 آوریل در شهر زیگن و در شهرهای دویسبورگ و وردل در غرب ایالت نوردراین-وستفالن.

چهارمین مظنون نیز یک تاجیک ملی اعتقاد به رهبر ترور همراه شد و در حال حاضر در بازداشت پس از بازداشت در ماه مارس 2019. مردان همه سنین بین 24 و 32 و آمد به آلمان به عنوان پناهنده شد.

مردان پیوست است در ماه ژانویه 2019 شدند و دستور داده شده است به شکل یک سلول در آلمان, آلمانی, دادستان گفت.

آنها گفتند این حملات شد برنامه ریزی برای آینده, اما این گروه در حال حاضر به دست آورد و سلاح گرم و مهمات و همچنین به عنوان امن جهت و پیش سازهای برای ساخت یک بمب از اینترنت.

برای کمک به تامین مالی طرح ترور آلمانی دادستان گفت: سر دسته مشخص شده به عنوان Ravshan ب و دیگری مشکوک سفر به آلبانی را به انجام یک $40,000 قرارداد کشتن اما این عملیات از هم جدا افتاد و آنها از بازگشت به آلمان در این بیانیه اضافه شده است.

مردان ادعا شده است در تماس با دو مقام عالی رتبه است که آمار و ارقام در سوریه و افغانستان است.

در سال های اخیر آلمان شاهد چندین حملات تروریستی القاعده از جمله یک کامیون از طریق برلین بازار کریسمس در ماه دسامبر سال 2016 که در سمت چپ 12 نفر کشته شدند.

با گزارش AP

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de