پس از راننده تاکسی از کار اخراج شده است برای امتناع, سیاه, مشتری, جناح راست واکنش سوخت یک بحث ملی

مسکو-هنگامی که یک راننده تاکسی حاضر به سوار شدن به یک اتحادیه دانشجویی در شهر بریانسک این هفته یک ویدیو از ارز خود را به سرعت ویروسی رفت. دانشجویی که ثبت آن راننده خواست اگر او نژادپرست است. “البته” آمد پاسخ.

در عرض چند ساعت سوار-نقطه سرویس Yandex تاکسی اعلام کرد که متوقف شده بود کار با راننده و نمی خواهد تحمل نژادپرستی و خشونت در رفتار از کارکنان و پیمانکاران است. این حرکت به سرعت به دست آورد ستایش با بسیاری از روس ها به رسانه های اجتماعی را محکوم راننده اقدامات تبعیض آمیز.

اما به همان اندازه کر آوازی پدید آمده افشاگری اخراج خود را به عنوان بیش از حد و تبعیض آمیز قومی روس ها. توییتر تبدیل شد و صدها پست دفاع راننده را به اتهام حق امتناع از مشتریان اغلب مصاحبه تصمیم به اخراج او به عنوان مثال از وارداتی صحت سیاسی می کند که متناسب با ارزش است.

“چرا @Yandextaxi سرکوب حقوق روس رانندگان و آنها را انکار حق انتخاب مشتریان؟” یک کاربر توییتر خواسته در مورد شرکت سرمایه گذاری مشترک با ایالات متحده گروه تکنولوژی بارگذاری است که در استخدام مستقل رانندگان با استفاده از وسایل نقلیه خصوصی.

“اتحاد روسیه در کشور خود و دیگر هیچ حق ممنوعیت کسی از نشستن در ماشین خود را?” یکی دیگر از کاربر توییتر خواسته است.

برخی از پرسید که چگونه این شرکت می تواند آتش یک مترجم آزاد در طول رکود اقتصادی ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس و یا سعی به بهانه اقدامات راننده با استناد به نمونه هایی از اتهام بد رفتاری با آسیای مرکزی از رانندگان مشغول به کار برای Yandex تاکسی. پست های دیگر ساخته شده کمی تلاش برای پنهان کردن خود را نژادپرستانه و کمرنگ. یک دادخواست آنلاین — ظاهرا پس از حذف — راه اندازی شد برای بازگرداندن راننده.

‘فرهنگ جنگ’

بحث در می آید پس از مرگ خشونت آمیز جورج فلوید, سیاه پوست آمریکایی که در اواخر ماه مه پس از یک پلیس سفیدپوست در ایالت مینه سوتا دوخته او را با زانو به گردن در طول بازداشت, باعث تظاهرات توده ای علیه بی عدالتی اجتماعی و خشونت پلیس در سراسر ایالات متحده و کشورهای دیگر — و ایدئولوژیک برخورد در روسیه بین حداقل دو صریح اردوگاه.

“فرهنگ جنگ مانند کسی است که برپا در ایالات متحده برای 30 سال یا بیشتر بین محافظه کاران و لیبرال ها’ باز شدن به صورت واقعی در روسیه” روزنامه نگار و مفسر کنستانتین Eggert نوشت: در ژوئن 9 ستون در خروجی رسانه های افاده.

پست ها در دفاع از Bryansk راننده غالبا اشاره به تظاهرات در ایالات متحده-که اغلب خدشه دار شده است با خشونت و غارت و چهره آف بین معترضان و پلیس — به عنوان یک داستان عبرت انگیز در مورد خطرات ناشی از بیش از حد “ترقى.”

این بحث همچنین آینه کسانی که فوران در هفته های اخیر پس از برجسته چهره های عمومی در روسیه وزن در اختلاف در ایالات متحده اجتماعی-رسانه ای نوشته شده اند که به عنوان انتقاد تن-ناشنوا و نژادپرست است.

در ژوئن 2, روسی مقتدر و مجری تلویزیون Ksenia Sobchak ارسال شده یک عکس به Instagram که در آن او با یک مرد سیاه و سفید در آنچه به نظر می رسد سنتی آفریقایی ، “من قاطعانه در برابر نژادپرستی و خشونت پلیس و دیگر اشکال تبعیض” او می نویسد. او در ادامه به توصیف غارتگران در شهرستانها ایالات متحده به عنوان افرادی که “قادر به موفقیت با قوانین سرمایه داری جهان است.”

دو روز بعد برجسته نویس اولگ Kashin توییتی یک تصویر به تصویر می کشد یک مرد سیاه و سفید احاطه شده توسط Nike جعبه کفش و کیف Louis Vuitton با عنوان “مارتین غارتگر پادشاه است.” این بود که بلافاصله ناودان به عنوان نژادپرستانه توسط بسیاری از, اما Kashin بعد از آن در دفاع از آن را در مصاحبه با یک ایستگاه رادیویی است.

مانند بسیاری از مدافعان Bryansk راننده که خودداری از سوار شدن به کنگو, دانشجو, او هشدار داد از این قرار است خطرات غربی پیشرفت.

“ما صحبت در مورد این که آیا آنچه اتفاق می افتد در غرب روسیه را تهدید می کند بیش از حد. آن را وسوسه انگیز را به تصور کنید که ما Afrorussians (در مورد ما که به معنی اولین و مهمترین مرکزی هندوراس و شاید سفیدپوستان) هستند فوق العاده ویندوز از آدامس,” او گفت: فراخوانی فرضی صحنه از غارت توسط اعضای روسیه بزرگترین جمعیت مهاجر در تاریخی آدامس مرکز خرید در مجاورت میدان سرخ.

‘قابل توجه دیگر’

که اعتراضات علیه بی عدالتی اجتماعی در ایالات متحده را مشتعل یک بحث بیش از نژادپرستی در روسیه است که تعجب آور نیست با توجه به ایوان Kurilla یک مورخ روسی-آمریکایی روابط در دانشگاه اروپا در سنت پترزبورگ. ایالات متحده “قابل توجه دیگر” برای روس ها او نوشت: به تازگی در یک ستون برای Meduza مستقل خروجی اخبار.

“در بحث از ایالات متحده [روس ها] می تواند برای جلوگیری از سانسور خود و این بحث بیش از ایالات متحده تظاهرات رنگ یک تصویر پیچیده از جامعه روسیه,” او گفت:. “ما نمونه هایی از نژاد پرستی بخش به چپ و راست و پشتیبانی از پلیس — ابراز مراتب بیشتر آشکارا از مردم همان کسانی که مایل به صحبت در مورد امور در کشور خود را دارند.”

“تحمل” و “لیبرالیسم” شرایط به طور معمول تمسخر توسط رسانههای محافظه کار در روسیه و جناح راست از مفسران معتقدند که آنها باید محور بسیاری از کشورهای غربی به رها کردن برخی از “ارزش های سنتی” که هسته به هویت خود است.

و در مقابل افت آینده در سراسر کشور رای در روسیه در تغییر قانون اساسی است که مجموعه ای برای تغییر کشور بیشتر در یک محافظه کار جهت – در میان دیگران با حفظ ازدواج به عنوان یک پیوند بین یک زن و مرد تنها و یا لیست تقوا به عنوان یک عنصر کلیدی از هویت — برخی از مفسران دیدن عصبانی واکنش روسیه به تظاهرات در ایالات متحده و یا تلاش برای مجازات رفتار نژادپرستانه در بریانسک به عنوان انگیزه های آگاهانه رد آوازی بخشی از جامعه از ارزش های لیبرال حمایت در غرب است.

“هر چه رد غرب به نظر می رسد خوب است برای روسیه” تحلیلگر سیاسی فئودور Krasheninnikov نوشت: در یک ستون نظر در مورد Bryansk حادثه است. “پس از آن به شرح زیر است که اگر این روند در غرب است که نمی توان نژادپرستانه در روسیه آن را اغلب بهتر است برای به دست آوردن شهرت به عنوان یک نژادپرست نسبت به مشکوک تحمل است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net