پس از لاهه کیفرخواست کوزوو را PM لغو واشنگتن مذاکرات با رئیس جمهور صربستان

کوزوو نخست وزیر Avdullah هوتی لغو مشارکت خود را در آمریکا و میانجیگری در مذاکرات با رئیس جمهور صربستان Aleksandar Vucic که برنامه ریزی شده بود در کاخ سفید در واشنگتن در ژوئن 27.

این حرکت در می آید یک روز پس از یک دادستان در لاهه تحت تعقیب کوزوو رئیس جمهور هاشم Thaci سابق پارلمانی رئیس کادری Veseli و “دیگران” جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت که گفته شده است در طول یا پس از 1998-99 جنگ کوزوو.

“با توجه به تحولات جدید در پریشتینا به عنوان یک نتیجه از کیفرخواست ارائه شده توسط تخصصی دادستان و من مجبور به بازگشت به کشور برای مقابله با این وضعیت” هوتی توییتی در ژوئن 25 از بروکسل که در آن او برنامه ریزی شده برای دیدار با مقامات اروپایی.

هر دو هوتی و Thaci برنامه ریزی شده بود برای دیدار در واشنگتن با رئیس جمهور صربستان برای مذاکرات با هدف عادی سازی روابط بین بلگراد و پریشتینا.

Thaci دفتر گفت: در 24 ژوئن پس از کیفرخواست اعلام شد که رئیس جمهور کوزوو بود برش کوتاه سفر خود به ایالات متحده خواهد بود و در کوزوو در ژوئن 25.

متخصص دادستانی (SPO) در لاهه گفت: در 24 ژوئن که Thaci, Veseli و دیگران “هستند با عنوان جرم جنایی مسئول نزدیک به 100 قتل” و همچنین “ناپدید شدن اجباری افراد آزار و اذیت و شکنجه.”

RFE/RL در بالکان گزارش سرویس که هوتی هنوز هم برنامه ریزی شده به جلو بروید با جلسات خود را در بروکسل در روز 25 ژوئن با رئیس کمیسیون اروپا Ursula von der Leyen اروپایی رئیس شورای چارلز میشل کمیسر اروپا در امور محله و بزرگ شدن الیور Varhelyi و رئیس پارلمان اروپا کمیته امور خارجی دیوید مک آلیستر.

‘صدها نفر از قربانیان شناخته شده’

این مذاکرات انتظار می رود به تمرکز بر روی کوزوو در پاسخ به coronavirus همه گیر کمیسیون اروپا برای حمایت از بهبود اقتصادی و آزادسازی ویزا برای شهروندان کوزوو هوتی گفت: در Facebook در 22 ژوئن.

کاخ سفید دیدار بین هوتی, Thaci و Vucic اعلام شده بود در 15 ژوئن توسط ریچارد Grenell ایالات متحده فرستاده ویژه صربستان و کوزوو مذاکرات پس از او می خواهم دریافت تعهدات از هر دو کشور برای حضور در این نشست است.

Grenell گفت در توییتر در 24 ژوئن که به او احترام می گذارد Thaci تصمیم به حضور در کاخ سفید مذاکرات “تا زمانی که مسائل حقوقی از این اتهامات در حال حل و فصل است.”

هیچ واکنش فوری از واشنگتن به هوتی را لغو.

SPO گفت: کیفرخواست علیه Thaci و Veseli هستند به اتهام جنایت علیه “صدها نفر از قربانیان شناخته شده” — از جمله “کوزوو Albanian, صرب, رم و دیگر اقوام و [از جمله] مخالفان سیاسی.”

Thaci و Veseli بودند فرماندهان ارتش آزادی بخش کوزوو (UCK) یک گروه قومی آلبانیایی گروه چریکی که در مبارزه علیه بلگراد نیروهای امنیتی در 1998-99 جنگ کوزوو.

Veseli که در حال حاضر منجر حزب دموکرات کوزوو (PDK) و همچنان به عنوان یک نماینده مجلس را تکذیب کرد و گفت “هر گونه دخالت در هر گونه جرم و جنایت” و گفت: “افتخار می کنم به دست گرفته اند و در آزادی جنگ کوزوو مردم است.”

Veseli رد دادستان ادعا می کند که “کاملا نادرست است.”

Thaci قبلا رد دخالت در هر گونه جنایات جنگی است.

10-تعداد کیفرخواست واصل شد با کوزوو متخصص Chambers (فولاد خوزستان) در لاهه در آوریل 24. دادستان تصمیم به پرده آنها را علنا دو ماه بعد.

دادستان گفت: اتهام حاصل از “بررسی طولانی مدت” و آنها اعتماد به نفس آنها می تواند ثابت کند “تمام اتهامات فراتر از شک معقول.”

یک فولاد خوزستان پیش از محاکمه قاضی در حال حاضر در حال بررسی کیفرخواست برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا برای تایید اتهامات عنوان شده علیه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de