پس از کشنده شورش زندان در سیبری مقامات Tight-Lipped به عنوان خانواده به دنبال اطلاعات در مورد بازماندگان

مسکو — آن را تا دو روز پس از مقامات روسی به شدت سرکوب یک شورش در زندان در سیبری که کریستینا Ilinova آموخته شوهرش گم شده بود.

یوگنی Ilinov یکی از 200 زندانیان اصلاحی مستعمره شماره 15 که mutinied در 9 آوریل در اعتراض درمان آنها توسط نگهبانان در حداکثر امنیت زندان, شروع یک روز سرد که به پایان رسید تنها زمانی که نیروهای ویژه روسیه جاروب شده در مارس 10 برای بازگرداندن نظم است.

یک آتش سوزی در سمت چپ بخش بزرگی از ترکیب نابود شده است. با توجه به محلی غیر دولتی سیبری بدون شکنجه نه زندانی در بیمارستان بستری شد و بعد از جراحات وارده درگذشت. در آوریل 11, از زیر آوار یک ساختمان سوخته بدن از اهل بیت Maksim Dautov داشت.

Ilinova بارها و بارها به نام یک خط برای بستگان مجموعه زندان خدمات. او گفت: صبورانه در انتظار اخبار بیشتر. در 13 مه دو هفته پس از او نوشت: به دکتر سر از ایرکوتسک زندان خدمات پاسخ در نهایت — امضا شده توسط رئیس منطقه ای, زندان, خدمات لئونید Sagalakov.

Ilinov شد و تحت نظارت های پزشکی در یکی دیگر از بازداشتگاه در آنگارسک با کبود ستون فقرات و آسیب به کمر منطقه Sagalakov گفت: در این نامه دیده می شود RFE/RL. شرایط او در “رضایت بخش است.”

“شما نمی توانید دروغ یک ماه با کبودی تحت نظارت” Ilinova گفت: از طریق تلفن از اوست-کوت یک شهر 800 کیلومتری شمال آنگارسک. “آنها در حال برگزاری چیزی است.”

این نامه تا به حال یک قطعه نهایی نیوز: به پیروی از اقدامات برای جلوگیری از گسترش این coronavirus هیچ بسته اجازه داده شد. و یک مستند در سراسر منطقه ایرکوتسک به معنای Ilinova نمی تواند سفر برای دیدن شوهرش.

Ilinova تنها یکی از میان بیش از 100 بستگان به گفته فعالان حقوق که در حال جستجو برای اطلاعات در مورد 54 زندانیان از زندان در آنگارسک شهرستان 5,000 کیلومتری شرق مسکو روسیه در نزدیکی مرز با مغولستان. آنها اعتصاب تسهیلات و خواستار پاسخ از آن مدیریت و ارسال نامه های متعدد به مقامات.

مقامات زندان مانع مستقل مانیتور و یا روزنامه نگاران را از مراجعه به زندان و یا صحبت کردن با زندانیان بنابراین یک تصویر از حوادث باید ساخته شده از اظهارات رسمی و ناقص گزارش از زندانیان و خانواده های آنان است.

در مصاحبه با RFE/RL, دو بستگان گفت: آنها تا به حال دریافت مبهم اطمینان داد که عزیزان خود را در حال دریافت درمان های پزشکی برای نامعلومی صدمات. دیگران گفتند که بدست می خواهم بدون جواب در همه.

Angarsk

آنگارسک

“مقامات در حال امتناع از دادن اطلاعات در مورد سلامت زندانیان گفت:” پاول Glushchenko یک ایرکوتسک مبتنی بر حقوق بشر است که کمک به بستگان فایل درخواست برای اطلاعات.

یک گروه با استفاده از مسنجر وایبر نرم افزار است که راه اندازی شد برای هماهنگ کردن مبارزات انتخاباتی خود را به 125, اعضای, او گفت:.

والریا Goleva, Maksim Dautov را تنها آموخته از مرگ او در آوریل 11 از دوستان که تا به حال در مورد آن را بخوانید در اخبار. Dautov به نام او از زندان در بعد از ظهر مارس 10, او گفت:, و او گفته بودند “مشکلات است.” که در گذشته او شنیده ام از او.

پس از چند تماس به زندان خدمات او در نهایت از طریق در آوریل 13.

“آنها به سادگی از من پرسید:” آیا شما او دفن خود و یا آنچه?'” او گفت:. “و که در آن بود.”

او دریافت Dautov بدن در مارس 17 با یک گزارش رسمی از پزشکی قانونی: Dautov تا به حال خود را به دار آویخته آن گفت.

Maksim Dautov, who was found dead, and his wife, Valeria Goleva


Maksim Dautov که مرده پیدا شد و همسرش, Valeria Goleva

Goleva کند آن را باور نمی کند. بدن او “تحت پوشش در کبودی آغوش گرفته بودند و آبی و وجود خراش در گردن خود را,” او گفت:. او پیشنهاد آنها ثبت مرگ به خودکشی “برای جلوگیری از گرفتن مسئولیت خود را دارند.”

یکی دیگر از بستگان Alyona Pashina است بیهوده به دنبال اطلاعات در مورد برادرش میخائیل پاشین, 29, که تا به حال سه سال ترک از جمله. در مه 8, تقریبا یک ماه پس از شورش او از دریافت غیر منتظره از پاشین. او بلافاصله مشکوک او تنها نبود.

“این وحشتناک اتصال,” او گفت: توسط تلفن. “من واقعا نمی توانست از آنچه که او می گفت. این نیز واضح است که کسی در کنار او ایستاده.”

پاشین نمی فاش کردن محل خود و خواست او را به توقف ساخت سوالات, او گفت:.

“”چرا شما نوشتن این درخواست ؟ چرا شما تماس?'” او به یاد می آورد او گفت. “”فقط نشستن بی سر و صدا.'”

مکالمه خود را 22 ثانیه به طول انجامید.

برای هفته ها و سرخوردگی شده بود نصب در آنگارسک زندان بازديد با بستگان محدود به عنوان بخشی از اقدامات برای جلوگیری از گسترش coronavirus.

اما این ضرب و شتم شدید توسط یکی از نگهبانان از اهل بیت آنتون Obalenichev که نهایی کلش با توجه به زندانیان است. در یک ویدئو از زندان آنلاین ارسال شده در مارس 9, Obalenichev نشان می دهد که صدمات او گفته رنج می برد به عنوان یک نتیجه. با اشاره به بازوی چپ او گفت او قطع مچ دست خود را در اعتراض.

در همبستگی, 17 زندانی دیگر همین ظاهرا با استفاده از ذرات شیشه ای از دوربین های امنیتی آنها را درهم شکست آنها به عنوان rampaged از طریق تسهیلات. ویدئو ارسال شده در مارس 10 نشان داد یک گروه از زندانیان با خون آلود باند روی خود, لمسي, جذاب برای کمک به.

“آنها در حال ضرب و شتم ما و مقدار کمی از هیچ کس” یک فریاد به عنوان شعله های آتش در پس زمینه. “آنها در حال رفتن برای کشتن ما! ما نیاز به کمک شما مردم!”

دو روز بعد پس از شورش شده بود سرکوب روسیه ندامتگاه سرویس منتشر شد بیانیه متهم چندین زندانی از حمله گارد زندان و تحریک شورش.

تمام زندانیان درگیر شده بود انتقال به دیگر زندانها آن را گفت و خود را سلامت “رضایت بخش است.”

اما در مارس 6, فعالان حقوق گزارش شده است که دیگر ناشناس اهل بیت مرده بود از یک شکستگی ستون فقرات پایدار در طول شورش.

“در حال حاضر در مارس 14, هنگامی که ما آموخته است که خود آسیب جدی گفت:” Svyatoslav Khromenkov سیبری بدون شکنجه. “ما ثبت یک درخواست برای اتهامات جنایی. سه هفته گذشت و هیچ خبری.”

در یک بیانیه در مارس 7, ایرکوتسک سرویس زندان را تکذیب کرد گزارش مطبوعات در مورد مرگ دوم و هشدار رسانه ها در برابر گسترش “خبر جعلی.”

Obalenichev این زندانی که به اتهام ضرب و شتم توسط ماموران زندان باعث سرکشی کردهاند اتهامات او ساخته شده در مارس 9 در مصاحبه با گل سرسبد دولت اخبار کانال Rossia 24.

“آنچه گفته شده است وجود دارد نادرست است,” او گفت: بی سر و صدا shrugging شانه های او را. “هیچ کس به من ضرب و شتم.”

یکی دیگر از زندانی متهم به کمک به سازماندهی شورش آندره کلینین نشان داده شده است در همان گزارش تلویزیونی با کبودی زیر هر چشم. او گفت که او و دیگران بودند دستکاری شده توسط نامشخص “افراد با نفوذ است.”

در آوریل 10, وزیر دادگستری کنستانتین Chuichenko گفت: شورش شده است “هماهنگ از خارج” با “به اصطلاح” مدافع حقوق.'”

خدمت زندان پاسخ نمی دهند به RFE/RL درخواست به نظر این مقاله است.

با توجه به دسامبر 2019 تجزیه و تحلیل توسط روزنامه کسب و کار گلبول قرمز برای هر 44 شکایت از خشونت implicating سپاه پاسداران در زندان تنها یک پرونده جنایی راه اندازی شده است. در منطقه ایرکوتسک که در آن مه 9-10 شورش صورت گرفت نه تنها چنین در مورد راه اندازی شد بین 2015 و 2018 با وجود 262 شکایات سوم-بیشترین تعداد در میان روسیه و مناطق.

این شرایط وخیم و ازدحام بیش از حد در بسیاری از روسی زندان آمده اند به استارک تمرکز پس از coronavirus همه گیر شروع به گسترش در سراسر کشور در ماه مارس با فعالان هشدار داد که برآورد 875,000 زندانی پشت میله های زندان اجرا افزایش خطر ابتلا به عفونت.

Kristina Ilinova مظنون است که اگر چیزی بد اتفاق افتاده است به مقامات ممکن است استفاده از آن خطر به عنوان بهانه ای.

یوگنی Ilinov تا به حال شش سال باقی مانده از هشت سال زندان محکوم شدید بدن آسیب برساند اما سلامت خود را به حال شده است به طور پیوسته رو به وخامت او گفت:.

این زوج دارای دو فرزند در سن سه و شش که حتی نمی دانم پدر خود در زندان است.

“من آن را پنهان از آنها” Ilinova گفت.

در حال حاضر او ترس آنها ممکن است هرگز او را دوباره ببینم.

“شاید او دیگر زنده شاید به همین دلیل است که آنها در حال محدود کردن اطلاعات,” او گفت:. “در پایان آنها را سرزنش آن همه در coronavirus.”

با گزارش توسط ماریا Chernova یک خبرنگار سیبری میز RFE/RL را خدمات

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de