پس از 25 سال Budyonnovsk بحران گروگانگیری در سفارت آمریکا دیده می شود به عنوان وحشتناک منادی ترور

Nadezha اقتصاد این کشور بود تخلیه یخچال خانه با یک دوست زمانی که برای اولین بار از یک رشته مرگبار گروگان درام شروع به آشکار شدن در جنوب روسیه 25 سال پیش.

چچنی داعش به رهبری شمیل Basayev در 14 ژوئن سال 1995 در زمان حدود 1500 نفر گروگان و ضبط یک بیمارستان Budyonnovsk در روسیه جنوبی منطقه استاوروپول.

به عنوان او در رانندگی در خیابان های شهر اقتصاد این کشور گفت که او از نزدیک شاهد به عنوان شبه نظامیان گرد گروگان ها در سراسر شهرستان.

“یک زن — یک ارمنی — بود در حال اجرا پایین خیابان, یک مرد با یک سلاح خودکار پشت سر او. من فکر کردم آن بود شوهرش تعقیب او” اقتصاد این کشور گفت: در زمان کنونی یک زبان روسی شبکه رهبری RFE/RL در همکاری با VOA.

“او سپس اشاره کرد و در این جهت از ماشین ما. این بچه ها بودند تا دندان مسلح و اخراج در هر آنچه که آنها می خواستند. آنها را دیدم یک خانه آنها را دوست ندارد شکست مقابل دروازه و شوت کردن ویندوز. مهم نبود که آنها به ضرب گلوله در — بچه ها, مردان و زنان در آن همه چیز همان ” اقتصاد این کشور بازگو از خانواده فروشگاه مبلمان در Budyonnovsk اضافه کردن او متقاعد شده بود او را از مرگ آن روز.

هنگامی که آن به پایان رسید و پنج روز بعد در مجموع 129 نفر خواهد بود مرده با توجه به حمله نظامی و یک botched, روسی, تکاور حمله. همانطور که برای Basayev و مبارزان آنها داده شد عبور از این شهرستان پس از توافق برای آزادی گروگان های خود.

دیده بان حقوق بشر در سال 1996 به نام حمله در Budyonnovsk “شاید شنیع ترین حقوق بشردوستانه تخلف شناخته شده و متعهد توسط نیروهای چچن.”

گروگان درام خواهد بود نه یک حادثه جدا شده — از آن بود که به دنبال بسلان, Nord-Ost و Kislyar-پروومایسک, گروگان, بحران –و نه خواهد واکنش نیروهای روسی که خواهد آمد به تکیه بر آرایه ای از تاکتیک ها برای مقابله با بحران گروگان معمولا با مقدار خون بی گناه ریخته شده است.

در دسامبر سال 1994 ارتش روسیه راهپیمایی به چچن یک ناآرام منطقه در روسیه در قفقاز شمالی که در آن جدایی آرزو داشت برای استقلال از مسکو. Basayev سازمان دفاع از گروزنی منطقه ای سرمایه است که در نهایت می تواند به کاهش قلوه سنگ به عنوان یک نتیجه از روسیه بمب گذاری.

Shamil Basayev (center) gives a press conference on June 15, 1995, after he and his fighters took over 1,500 hostages in Budyonnovsk.


شمیل Basayev (مرکز) می دهد یک کنفرانس مطبوعاتی در روز 15 ژوئن سال 1995 پس از او و جنگجویان خود را در زمان بیش از 1500 گروگان در Budyonnovsk.

Basayev شروع مبارزات انتخاباتی خود در برابر حکومت روسیه بیش از چچن در سال 1991 زمانی که او در شرکت در ربودن یک هواپیمای مسافربری پرواز از جنوب شهر Mineralnye Vody به ترکیه و بعد به گروزنی.

همچنین در سال 1991 او با امضا غیر رسمی کنفدراسیون مردمان قفقاز و در سال 1992 به رهبری یک گردان از داوطلبان از شمال قفقاز که مبارزه در کنار منطقه جدایی طلب آبخازیا در آن 1992-93 جنگ علیه گرجستان است.

به دنبال انتقام

در مارس سال 1995 برخی از اعضای 11 Basayev خانواده از جمله یک زن و دو کودک بودند کشته در حمله بمب گذاری در خانه خود را ایجاد کرد از ودنو.

ظاهرا در تلافی مرگ Basayev و یک گروه از برخی از 130 مبارزان مجموعه ای را به درایو شمالی به روسیه افزوده به مرحله عمده تلافی جویانه.

در 14 ژوئن 1995 آنها ساخته شده آن را به عنوان دور به عنوان Budyonnovsk که در آن آنها متوقف شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی.

این شبه نظامیان به رهبری Basayev کشف و ضبط چندین ساختمان اداری در شهرستان مصرف حدود 1500 نفر گروگان در این فرآیند است. آنها در نهایت پناه در اصلی بیمارستان شهرستان که در آن Basayev خواستار قطع فوری جنگ در چچن و آغاز مذاکرات صلح.

پس از دو تلاش توسط نیروهای روسی به آزاد کردن گروگان ها شکست خورده و در نتیجه مرگ 100 نفر Basayev مذاکره خود را رها و خود را امن انجام بازگشت به چچن زنده در تلویزیون روسیه با نخست وزیر ویکتور Chernomyrdin که بعدها excoriated اجازه چچن به فرار در حالی که Basayev شد lionized توسط بسیاری از چچن که feat.

Members of an elite Russian unit advance toward the hospital in Budyonnovsk on June 17, 1995, during an assault on the building.


اعضای نخبگان روسیه واحد پیشبرد به سمت بیمارستان در Budyonnovsk در 17 ژوئن سال 1995 در جریان حمله به ساختمان.

در ماه اوت سال 1996 Basayev نقش کلیدی در حمله موفق گروزنی که منجر به امضای قرارداد آتش بس و Khasavyurt توافق به پایان رسید که در جنگ.

در سال 1997 Basayev فرار ناموفق برای رئیس جمهور چچن اگر چه او بعد از برگزار های مختلف در پست های دولتی از جمله نخست وزیر. در اواخر سال 1999 او و همکار فرمانده حوزه Khatab راه اندازی شد بد بخت تهاجم به همسایه Daghestan که کمک کرد تا منجر به یک جنگ جدید.

Basayev روسیه most wanted بود کشته شده توسط نیروهای ویژه روسیه در کشور همسایه اینگوشتیا در سال 2006.

‘خون در همه جا’

برای کسانی که مانند اقتصاد این کشور که به گروگان گرفته شدند در Budyonnovsk در ماه ژوئن سال 1995 میراث او است نه به یاد مهربانی.

در حال حاضر در 50s اقتصاد این کشور گفت که به عنوان شبه نظامیان راهپیمایی گروگان پایین خیابان پوشکین به سمت بیمارستان او احساس استعفا داد که آنها به قتل و با توجه به قتل عام او شاهد بود.

“من هرگز نمی توانم فراموش نکنید که احساس بود که من در حال راهپیمایی به دور می میرند. من هنوز هم این احساس را امروز. ما تا به حال دیده می شود که چگونه آنها را کشته بود و مردم” اقتصاد این کشور اضافه کرد: او یکی از چند زنان به عنوان سپر انسانی توسط افراد مسلح چچنی در طول پنج روز مصیبت.

نیکولای Karmazov دیدم نزدیک مقیاس خشونت کار به عنوان یک دکتر در محاصره بیمارستان تروما واحد.

“وجود خون در همه جا و هیچ جایی برای دریافت کمک” Karmazov گفت: در زمان کنونی. “من تا به حال به کار در زور اسلحه. آنها تقریبا شات من دو بار به خاطر من نمی درمان کرد اما کسانی که نیاز به کمک بیشتر: کسانی که با زخم گلوله با خون بیرون آمدن از گیتس,” Karmazov توضیح داد و افزود: وضعیت آرام کمی پس از Basayev معاون مداخله کرد.

A family unloads a body from a truck during a funeral for victims in Budyonnovsk on June 16, 1995.


یک خانواده بارگیری نشود بدن از یک کامیون در مراسم تشییع جنازه قربانیان در Budyonnovsk در 16 ژوئن 1995.

محاصره در بیمارستان به پایان رسید و در تاریخ 20 ژوئن زمانی که شبه نظامیان چچن سوار در یک کاروان آهسته از اتوبوس خارج از Budyonnovsk-از جمله بیش از 100 نفر اقدام به عنوان سپر انسانی-در همراهی با معامله و مذاکره بین Basayev و Chernomyrdin.

در میان داوطلبانه گروگان ها شد فعال حقوق بشر والری Borshchev. او وارد در بودیونوفسک به عنوان بخشی از یک تیم از مذاکره کنندگان.

“ما در اتوبوس. گروگان نشسته بود کنار پنجره بنابراین اگر آنها شلیک و آنها او را بکشند و نظامی خواهد بود نشستن در کنار او” Borshchev به یاد می آورد. “برخی از مردم پس از آن آمد در اتوبوس, دست کردن مقالات برای ما نشانه ای که می گوید:” من پس به طور داوطلبانه به عضویت Basayev باند. من مسئولیت کامل برای تصمیم,'” Borshchev توضیح داد و اضافه کرد که او نگه داشته در مقاله حاضر به امضای آن را مانند بسیاری از دیگران است.

Valery Borshchev shows the paper he was given, at his home in Moscow on May 29, 2020.


والری Borshchev نشان می دهد که مقاله او داده شد در خانه اش در مسکو در روز 29 مه سال 2020 است.

روسیه و سنگین-دست دست زدن به Budyonnovsk بحران خواهد بود تکرار در دیگر گروگان در درگیری با شبه نظامیان چچن.

“روس ها رو بزرگ افتخار بزرگ استکبار اما نظامی خود را بسیار موثر است. آن را پر از سربازان,” پل, مهبل هوش و دفاع تحلیلگر گفت: RFE/RL در سال 2004.

روسیه را شکار مبارزان چچن درگیر در Budyonnovsk بیمارستان حمله ادامه داد: در طول سال است. در تازه ترین اعتقادات دو چچنی بودند محکوم به زندان در دسامبر 2017.

شمال قفقاز منطقه ای دادگاه نظامی در شهر روستوف بر روی دان در بر داشت رمضان Belyalov و Magomed Mazdayev به جرم گروگان گیری و سازماندهی یک حمله تروریستی و محکوم کردن آنها به 15 و 13 سال در زندان بود. هر دو التماس کرد گناه نیست.

علاوه بر Basayev شش شرکت کنندگان دیگر در این حمله کشته شده اند, 26 محکوم به زندان محکوم و 23 هنوز در حال پی با توجه به کمیته تحقیق روسیه در سال 2015.

نوشته شده توسط Tony Wesolowsky بر اساس گزارش زمان کنونی خبرنگار Yevgenia Kotlyar

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de