افغان ها ادعا خارجی رزمندگان جنگ در کنار طالبان در نقض توافق صلح

مقامات افغان می گویند صدها نفر از مبارزان خارجی در حال جنگ در کنار طالبان در یک استراتژیک استان های شمالی, یک حرکت است که اگر درست ثابت خواهد نقض شرایط متحده آمریکا-طالبان توافقنامه صلح.

Zakaria Sawda, استاندار شمال شرقی استان بدخشان گفت: حدود 400 نظامیان خارجی عمدتا از تاجکستان و ازبکستان اومدند طالبان و مبارزه با نیروهای امنیتی افغان در این استان است.

Sawda گفت: RFE/RL که طالبان و جنگجویان خارجی در تلاش بودند برای ایجاد یک بزرگ تروریستی “hub” در بدخشان اضافه کرد که این یک “نگرانی جدی است.”

Sawda ادعا می کند نمی تواند به طور مستقل تایید نشده است. اما اگر تایید طالبان اقدامات را تشکیل می دهند نقض توافق نظامی امضا شده با واشنگتن در ماه فوریه است.

در زیر است که در مقابله با طالبان متعهد به قطع روابط با گروه های تروریستی و جلوگیری از تروریست ها با استفاده از قلمرو تحت کنترل خود برای راه اندازی حملات علیه ایالات متحده و متحدان آن از جمله دولت افغانستان.

در مقابل طالبان مبارزه با تروریسم تضمین ایالات متحده موافقت کرد که به برداشت همه از آن حدود 12000 نیروهای نظامی از افغانستان در ماه جولای 2021.

هیچ نظر فوری از طالبان که کنترل و مسابقات بخش های بزرگی از ولایت دور افتاده کوهستانی استان هم مرز با تاجیکستان و چین و پاکستان است.

Sawda گفت: برخی از 30 جنگجویان خارجی وارد بدخشان در مارس 14, اگر چه او مشخص نکرد که چگونه نظامیان آمده بود و از کجا.

او گفت: خارجی رزمندگان بودند در مبارزه با نیروهای افغان در ولسوالی وردوج, جرم و شکیبا — پایگاه های طالبان در استان است.

Sawda گفت: جنگجویان خارجی نیز شامل رزمندگان از چین شمال غربی منطقه سین کیانگ و روسیه در قفقاز شمالی منطقه چچن.

بشیر احمد صمیم رئیس شورای ولایتی بدخشان گفت: جنگجویان خارجی در این استان نیز پیوست, دولت اسلامی (IS) اعلام کرد.

“تروریستهای خارجی در حال انجام جنگ” در چند منطقه صمیم گفت.

طالبان و داعش درگیری در نقاط مختلف افغانستان اگر چه دو گروه های سنی افراطی نیز مبارزه با هم در مناسبت.


کشته شده اند در حال حاضر در افغانستان برای سال. بسیاری بر این باور هستند که وارد شده اند پس از فرار پاکستان حمله نظامی در سال 2014 در این کشور ناآرام مناطق قبیله ای سابق دژ طالبان پاکستان القاعده و دیگر گروه های شبه نظامی.

این جنگجویان خارجی به دنبال پناهگاه در افغانستان در میان کاهش نیروهای بین المللی در پایان سال 2014.

در شمال افغانستان برخی از جنگجویان خارجی پیوسته اند طالبان و دیگر گروه های شبه نظامی. آنها عبارتند از: جنبش اسلامی ازبکستان که قرار است جنگنده های مدعی وفاداری به این گروه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>