یک گروه 47 کودکان بی سرپرست تخلیه از اردوگاه های پناهندگان در یونان وارد آلمان در مارس 18, آلمانی, مقامات گفت.

کودکان آمده از افغانستان و سوریه و اریتره. چهار دختران هستند و با وجود چندین خواهر و برادر در میان این گروه است. برخی از آنها را خانواده ها انتظار برای آنها در آلمان است.

آنها قبلا مستقر در اردوگاه های پناهندگان در یونان جزیره لزبوس Samos و Chios شده اند که از انتقاد فعالان حقوق به عنوان نامناسب برای کودکان است.

آلمان وزارت کشور گفت: کودکان وارد در هانوفر آلمان در اوایل مارس 18 در یک پرواز از آتن.

وزارت گفت: آنها همه تست شده برای coronavirus قبل از خروج باقی خواهد ماند و در دو هفته قرنطینه قبل از حرکت به دیگر نقاط آلمان.

آلمان وزیر کشور Horst Seehofer گفت: تخلیه شد “نتیجه ماه از آماده سازی و شدید از مذاکرات با شرکای اروپایی.”

Seehofer ابراز امیدواری کرد که کشورهای دیگر نیز شروع مصرف در کودکان پناهنده به زودی.

“دولت یونان تلاش شده است به حساس دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به وضع اسفناک کودکان جوان که فرار از جنگ و آزار و اذیت برای پیدا کردن خانواده جدید و شروع یک زندگی جدید” نخست وزیر Kyriakos Mitsotsakis خبرنگاران در فرودگاه آتن که در آن او ملاقات خروج کودکان است.

“من خوشحالم که این برنامه است در نهایت در حال اجرا” Mitsotsakis گفت که او امیدوار است بیش از 1500 کودکان خواهد بود نقل مکان از یونانی اردوگاه های پناهندگان در طول ماه های آینده.

آلمان متعهد در ماه مارس را در حداقل 350 کودکان زندگی در اردوگاه های پناهندگان به عنوان بخشی از یک مشترک اروپا در تلاش است.

اما این طرح متوقف شده و در برخی از کشورها با توجه به همه گیر.

پرواز به آلمان دوم هواپیما که انجام شده بدون همراه کودکان پناهنده به یک کشور اروپایی دیگر. در مارس 15, 12 کودکان سفر از یونان به لوکزامبورگ.

استفان نواز سخنگوی سازمان ملل متحد دبیر کل گفت: در اوایل ماه آوریل که وجود دارد بیش از 5,200 بدون همراه پناهندگی به دنبال کودکان در یونان.

نواز گفت: کودکان به “نیاز فوری به راه حل های با دوام از جمله تسریع ثبت نام خانواده و جابجایی.”

با گزارش رویترز و آسوشیتدپرس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de