افغانستان غنی به پاکستان برای تسریع آزادی زندانیان طالبان

رئیس جمهور اشرف غنی قول داد در مارس 24 برای سرعت بخشیدن به آزادی زندانیان طالبان پس از استقبال از پیشنهاد توسط داعش از سه روز آتش بس به مناسبت عید فطر در پایان ماه رمضان.

“به عنوان یک مسئول دولت ما را یک گام به جلو است. من اعلام می کنم که من را تسریع طالبان زندانی منتشر آقای غنی گفت که در یک آدرس به ملت مارک عید فطر.

غنی همچنین خواست طالبان به مطبوعات پیش با انتشار امنیتی آنها را نگه دارید.

در ماه فوریه در ایالات متحده و طالبان امضا توافق نامه با هدف پایان دادن به طولانی ترین اقدام نظامی در تاریخ ایالات متحده است. معامله میسازد یک جدول زمانی برای خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان در ازای تعهدات امنیتی از طالبان.

همچنین تصریح می کند که کابل باید رایگان 5000 طالبان زندانی در حالی که شبه نظامیان به انتشار 1,000 اسیران — یک حرکت رود که منجر به داخل افغانستان مذاکرات است.

طالبان در 23 مه اعلام کرد که آتش بس شروع روز بعد. مدت کوتاهی پس از آن غنی دستور داد نیروهای امنیتی به رعایت آتش بس به عنوان به خوبی.

در یک پست در توییتر طالبان سخنگوی Zabihullah مجاهد گفت: جنبش را رهبری دستور داده است تا همه مبارزان به “رفتار توهین آمیز عملیات علیه دشمن در هر نقطه.” علاوه بر این, آنها گفته شده است برای اطمینان از امنیت شهروندان.”

زلمای Khalizad آمریکا و نماینده ویژه برای افغانستان توصیف کرد آتش بس به عنوان “اهمیت فرصت” برای سرعت بخشیدن به مذاکرات آمریکا و طالبان در روند صلح.

“دیگر گام های مثبت باید بلافاصله به دنبال: آزادی زندانیان باقیمانده به عنوان مشخص شده در ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق توسط هر دو طرف بدون بازگشت به سطوح بالایی از خشونت و توافق در یک تاریخ جدید برای شروع از داخل افغانستان مذاکرات” Khalizad در توییتر نوشت.

آخرین مهلت برای طالبان برای مذاکره با دولت افغانستان گذشت در ماه مارس به دلیل افزایش خشونت ها و اختلافات بین دو طرف بیش از زندانی معاوضه.

چشم انداز مذاکرات مستقیم میان حکومت افغانستان و طالبان به دست آورد افزایش در مارس 17 زمانی که غنی و سیاسی خود را رقیب عبدالله عبدالله به قدرت های توافق نزدیک به هشت ماه پس از انتخابات بحث برانگیز که منجر به موازی دولت و مانع تلاش ها برای کارگزار قرارداد صلح.

ایالات متحده حدود 12000 سرباز در افغانستان دارد. واشنگتن می پردازد در حدود 4 میلیارد دلار در سال برای حفظ نظامی افغان.

طالبان کنترل حدود نیمی از افغانستان را به خاک و ادامه داد: برای انجام حملات پس از این قرارداد امضا شد.

افغانستان سرویس اطلاعاتی سخنگوی جاوید فیصل گفت: در 23 مه که حداقل 146 تن و 430 زخمی در حملات طالبان در ماه رمضان.

با گزارش خبرگزاری فرانسه و آسوشیتدپرس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de