افغانستان افغانهای متعهد به آتش بس برای کمک به مبارزه با شیوع کروناویروس

کابل-افغانستان وزیر دفاع Asadullah Khalid می گوید: طالبان باید متعهد به آتش بس به عنوان ابزاری برای کمک به هر دو طرف نبرد گسترش coronavirus که او به نام “طاعون” در افغانستان جنگ زده کشور است.

خالد همچنین گفت: در یک بیانیه تلویزیونی در 19 مارس که دولت نیروهای باقی مانده در “دفاع فعال” استقرار به عنوان یک اخیرا توافق آمریکا و طالبان برای مذاکرات صلح همچنان تحت فشار در میان اختلافات بیش از زندانی منتشر شده و مسائل دیگر.

“پیشنهاد ما این است که برای جلوگیری از این طاعون آتش بس باید به طوری که ما قادر خواهد بود برای جلوگیری از آن و درمان مردم در هر گوشه از کشور” خالد گفت.

افغانستان مقامات بهداشتی را تایید کرده اند و 22 مورد از coronavirus و هیچ مرگ و میری اما تنها چند صد نفر آزمایش شده در کشور 35 میلیون نفر است. همسایه ایران گزارش شده بیش از 18,000 موارد و 1,284 مرگ و میر با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز تحقیق.

خالد اظهارات یک روز پس از ایالات متحده گفت دولت افغانستان و طالبان باید شروع زندانی منتشر شده “را به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است” و اضافه کرد که جهانی coronavirus همه گیر شد اضافه کردن به فوریت.

ایالات متحده فرستاده ویژه زلمای خلیل زاد نوشت در توییتر موضوع در 18 مارس که “coronavirus باعث زندانی منتشر فوری; زمان است که از ذات.”

خلیل زاد در فوریه 29 امضا مقابله با طالبان مذاکره کنندگان با هدف پایان دادن به نزدیک به 19 سال از جنگ افغانستان.

پیمان نامیده می شود برای انتشار توسط دولت افغانستان تا 5000 طالبان زندانیان و همچنین آزادی 1000 دولت افغانستان اسیران جلوتر از داخل افغانستان شد.

طالبان که تا کنون خودداری کرده است برای دیدار مستقیم با دولت افغانستان گفت که متعهد به مقابله اما نمی خواهد شروع مذاکرات با کابل تا زمانی که مبارزان آن آزاد شدند.

حمایت غرب کابل بود نه یک حزب به مقابله و در ابتدا در برابر آزادی هر زندانی. رئیس جمهور اشرف غنی پس از آن توافق به رایگان از 1500 هفته گذشته و بقیه پس از مذاکرات صلح نهایی شد و طالبان خشونت متوقف شده بود.

اما روند صلح بود دوباره پرتاب به بحران در 15 مارس زمانی که کابل گفت: انتشار اولین طالبان زندانی شده بود به تعویق افتاد.

جاوید فیصل معاون سخنگوی امنیت ملی افغانستان مشاور دفتر گفت: دولت نیاز به زمان بیشتری برای بررسی لیستی از زندانیان.

مبارزان طالبان تشدید حملات نیروهای امنیتی افغان پس از فوریه 29 صلح معامله حتی اگر نیروهای افغان متوقف شده بود عملیات تهاجمی.

خالد گفت: نیروهای امنیتی افغان در حال حاضر می را تهاجمی تر “دفاع فعال” موضع.

“هر کجا که دشمن در حال برنامه ریزی برای هدف ما باید حق دفاع از خود را,” او گفت:.

یک سخنگوی طالبان گفت در هفته است که شورشیان را “همکاری و هماهنگی” با سازمان بهداشت کار برای جلوگیری از coronavirus.

طالبان در گذشته متهم شده است از هدف قرار دادن سلامت کارگران در افغانستان است.

با گزارش AFP و dpa

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر