افغانستان در مواجهه با فاجعه انسانی در میان همه گیر, ادامه, خشونت, ایالات متحده دیده بان می یابد

میلیون ها نفر بیشتر افغان ها هستند که تحت فشار قرار دادند به فقر coronavirus همه گیر است که تحت الشعاع جنگ فردای اساسی سیستم مراقبت های بهداشتی و تشدید عدم امنیت غذایی, ایالات متحده دیده بان گفت: در 30 جولای.

همه گیر ویرانگر اثر ترکیب با سطوح بالا ادامه خشونت به ارمغان آورده است یکی از فقیرترین کشورهای جهان به آستانه, دفتر بازرس ویژه برای بازسازی افغانستان (SIGAR) گفت: در سه ماهه گزارشداد که این کشور “است که رهبری برای یک فاجعه انسانی قرار دارد.”

این ویروس وارد افغانستان در ماه فوریه به عنوان هزاران نفر از مهاجران بازگشته از همسایه ایران که در آن زمان بود منطقه را بدترین ضربه ملت برای ویروس.

پس از آن افغانستان ویران شده است توسط COVID-19 بیماری ناشی از کوروناویروس.

“شوک اقتصادی از این بیماری همه گیر — از جمله افزایش بیکاری و مواد غذایی-اختلال در عرضه با توجه به مرز تعطیلی و افزایش قیمت مواد غذایی — بدتر افغان’ ناامنی غذایی در حال حاضر تحت تاثیر درگیری های جاری بالا و سطح فقر” گفت: SIGAR که collates متخصص و گزارش های رسانه ها و انجام خود را تجزیه و تحلیل.

حدود یک سوم از افغانستان برآورد 32.2 میلیون نفر هم در بحران یا اورژانس وضعیت ناامنی غذایی در این گزارش هشدار داده است.

قیمت کالاهای اساسی مانند گندم و آرد و روغن پخت و پز, قند و حبوبات را به طور پیوسته افزایش یافته است بیش از چند ماه گذشته.

“در همان زمان قدرت خرید گاه به گاه نیروی کار کاهش یافته است به طور قابل توجهی” در این گزارش اشاره کرد.

احسان گفت: افغانستان تا به حال به احتمال زیاد وارد یک رکود اقتصادی به دلیل همه گیر با اقتصاد, پیش بینی برای کوچک شدن تا 10 درصد در سال 2020 است.

“کارشناسان پیش بینی است که اضافی 8 میلیون نفر را به فقر سوق دادن نرخ فقر از 55 درصد به 80 درصد” این گزارش می گوید.

افغانستان تقریبا 36,500 تایید عفونت با حدود 1,300 مرگ و میر.

احسان گفت: این تعداد ممکن است “بسیار undercount” واقعی تلفات ویروس و با اشاره به تحقیقات نشان تا 90 درصد از موارد ممکن است هنوز در حال آزمایش است.

“تست محدود باقی مانده اما نزدیک به 43 درصد از نمونه مثبت تست یکی از بالاترین نرخ در جهان” در این گزارش هشدار می دهد.

بیشتر از شناسایی موارد در مناطق شهری با کابل تبدیل شدن به کانون virus.

ویروس مربوط به مرز تعطیلی دیده می شود درآمد گمرکی شیرجه رفتن با پایدار داخلی درآمد پایین 23.4 درصد در دو چهارم از سال 2020 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته SIGAR گفت.

این گزارش اذعان کرد که طالبان خشونت باقی مانده است بالاتر از “هنجارهای تاریخی” برای بیشتر از سه ماهه دوم این سال و وضعیت امنیتی بهبود نیافته بود دنبال امضای توافقنامه صلح میان طالبان و ایالات متحده در اواخر فوریه.

“سطح خشونت در آنجا ماند و بالاتر از هنجارهای تاریخی برای اکثر دوره گزارش” احسان گفت: با استناد به ناتو مأموریت حمایت قاطع.

داعش در ادامه حملات امنیتی دولت بازرسی و بمب گذاری, توقف آنلاین برای سه روز آتش بس در طول عید فطر تعطیلات در اواخر ماه مه و یک زمان آتش بس برای مسلمان جشنواره از عید قربان.

رئیس جمهور اشرف غنی در تاریخ 28 ژوئیه گفت: بیش از 10,000 نیروهای دولتی کشته شده بودند و یا زخمی پس از ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله امضا شد.

با گزارش AFP و dpa

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

کفش اسپرت