افغانستان و معاون رئیس جمهور می گوید هواداران در اعتراض به رئیس جمهور غنی انتخاب مجدد

کابل-افغانستان, معاون رئیس جمهور, Abdul Rashid Dostum کرده است تا هواداران خود را به خیابان ها در اعتراض به انتخاب مجدد رئیس جمهور اشرف غنی.

اما گزارش ها از سراسر افغانستان می گویند که با وجود دوستم پاره ای وجود دارد نشانه کمی از عمده تظاهرات و یا جشن ها توسط افغان خسته از کشیده شدن انتخابات بیش از.

غنی برنده اعلام شد انتخابات ریاست جمهوری در فوریه 18 – نزدیک به پنج ماه پس از رای گیری برگزار شد. این تاخیر ناشی از طولانی بازشماری انجام شده در میان اتهامات گسترده تقلب در انتخابات.

نتایج بلافاصله رد اشرف غنی احمدزی رقیب اصلی رئیس اجرایی عبدالله عبدالله و خود را در حال اجرا همسر دوستم.

عبدالله قول داد در فوریه 18 که او را به راه اندازی یک “همه را شامل” دولت جداگانه – یک حرکت یادآور عصبانیت رقابت انتخابات 2014 است که در آن غنی نیز اعلام کرد ،

عبدالله همچنین با ارسال نامه در 19 فوریه به سفارتخانه های خارجی در کابل درخواست آنها را به رسمیت شناختن آنچه او به عنوان “غیر قانونی” نتایج انتخابات.

در ضمن دوستم گفت: در تاریخ 19 فوریه که نهایی و رسمی شمارش آرا توسط افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات (IEC) به مبلغ یک “کودتا.”

دوستم به نام از حامیان در یک تجمع در خانه در شمال استان جوزجان به “ضربه خیابان” به مناسبت آنچه که او به عنوان یک پیروزی برای عبدالله.

“من به عنوان رهبر خود را…از شما درخواست برای حمایت از داکتر عبدالله با تمام زندگی خود را و قدرت” دوستم گفت: هواداران خود در این جمع.

شده است وجود دارد خاموش پاسخ از جامعه بین المللی برای انتشار نهایی و رسمی شمارش آرا.

دوستم شده بود غنی همسر در حال اجرا در افغانستان را در سال 2014 انتخابات ریاست جمهوری. اما 65 سال قومی ازبک warlord روشن تعلقات چند بار از 1970s — مبارزه در کنار نیروهای شوروی در برابر مجاهدین چریک و سپس با سابق اتحاد شمال که مخالف رژیم طالبان.

Dostum شده است معاون رئیس جمهور که عمدتا به نام تنهایی, هزینه های بسیاری از گذشته چهار سال در تبعید پس از متهم به تجاوز به عنف و آدم ربایی است.

با گزارش های اضافی توسط AP به یمن و TOLONews

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

کفش اسپرت