افغانستان ” کاهش خشونت معامله به نظر می رسد برای نگه داشتن در طول اولین ساعت

کابل-یک “کاهش خشونت” توافق با طالبان به نظر می رسد برای نگه داشتن آن در طول ساعت اول در اوایل فوریه 22, امیدوار اولیه نشان می دهد که قرارداد صلح میان ایالات متحده و گروه های شبه نظامی امضا خواهد شد همانطور که انتظار می رود در یک هفته.

آرام شروع به روز می آید پس از وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: مذاکرات صلح برنامه ریزی شده است به امضا در فوریه 29 ارائه شده بخشی از بس که به زور وارد شده در نیمه شب موفق ثابت می کند.

Pompeo بیانیه گفت که ایالات متحده و طالبان درگیر شده اند در مذاکرات به منظور تسهیل حل و فصل سیاسی برای پایان دادن به جنگ در افغانستان و کاهش حضور ایالات متحده در منطقه است.

“در هفته های اخیر در مشاوره با دولت وحدت ملی مذاکره کنندگان ایالات متحده در دوحه آمده اند به یک تفاهم با طالبان قابل توجهی در سراسر کشور و کاهش خشونت در سراسر افغانستان” Pompeo گفت.

“پس از یک اجرای موفق از این درک امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق است انتظار می رود به جلو حرکت کند. ما در حال آماده سازی برای ورود به محل در فوریه 29,” Pompeo, گفت:, و اضافه کرد که داخل افغانستان مذاکرات شروع خواهد شد به زودی پس از آن با هدف نهایی از ارائه “جامع و دائمی آتش بس و آینده سیاسی نقشه راه برای افغانستان است.”

در یک بیانیه نوشته شده است, طالبان را تایید کرد برنامه ریزی امضای یک قرارداد در مارس 29 “در مقابل ناظران بین المللی” و گفت که “زمینه را برای داخل افغانستان مذاکرات حل خواهد شد” اگر چه آن را اشاره نمی کند که چنین مذاکرات را شروع می شود.

طالبان قبلا حاضر به صحبت می کنند به طور مستقیم به دولت افغانستان است که آن را با برچسب آمریکا عروسک خیمه شب بازی.

پس از سال 2001 به راندن طالبان از قدرت در مورد 2,400 سربازان آمریکایی کشته شده اند همراه با دهها هزار نفر از سربازان افغان افراطی و مبارزان و غیرنظامیان است.

یک گزارش سازمان ملل متحد منتشر شده در فوریه 22 می گوید که بیش از 100 ، 000 غیرنظامیان کشته شده اند و یا مجروح در 10 سال گذشته پس از آن آغاز شد مستند تلفات در جنگ افغانستان است. این گزارش گفت: 3,493 غیرنظامی در سال گذشته و 6,989 مجروح شدند.

“تقریبا هیچ غیر نظامی در افغانستان فرار کرده بودن شخصا تحت تاثیر قرار در برخی از راه خشونت جاری گفت: Tadamichi Yamamoto, دبیر کل را نماینده خاص امریکا برای افغانستان.

“آن را کاملا ضروری برای تمام احزاب برای به دست گرفتن لحظه ای برای جلوگیری از جنگ به صلح طولانی سر رسیده است. ملکی زندگی می کند باید از آن محافظت شود و تلاش ها برای صلح در راه هستند.”

بسم الله Watandost عضو ارشد مردم جنبش صلح افغانستان شد به نقل از خبرگزاری فرانسه گفت: “افغان ها از جنگ خسته شده اند.”

به نام او بر افغان ها در ماه های مارس و “تقاضای پایان دادن به این جنگ غم انگیز.”

مذاکرات بین آمریکا و طالبان نمایندگان آغاز شد و در قطر در سال 2018 است.

وزیر دفاع ایالات متحده امریکا خوانده شده را علامت Esper گفت در توییتر که “ما متحدان ناتو و شرکای موافقم بهترین مسیر رو به جلو در افغانستان مذاکره است و شرایط مبتنی بر حل و فصل سیاسی میان تمام مردم افغانستان است.

“طالبان باید با نشان دادن تعهد خود به معنی کاهش خشونت.”

“باید طالبان را رد مسیر صلح ما همچنان آماده دفاع از خودمان و همکاران افغان,” او اضافه شده است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت که او می خواهد به آن را به عنوان بسیاری که ممکن است از 12,000-13,000 نیروهای ایالات متحده در حال حاضر در افغانستان که آموزش و مشوره دهی نیروهای محلی و انجام anti-terror عملیات.

دولت افغانستان نیروهای خود را حفظ خواهد کرد تا عادی عملیات نظامی علیه دیگر شبه نظامیان مانند دولت اسلامی (داعش) را در طول کاهش-در -, خشونت, دوره, مقامات گفت.

جزئیات جزئی بس نامشخص باقی می ماند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک شورشی در ولایت دژ محکم ولایت استان عنوان کرد و گفت او تا به حال دریافت سفارشات را به ایستادگی کردن.

یکی دیگر از فرماندهان طالبان وجود دارد گفت: او تنها دستور داده شده است تا برای توقف حملات در شهرهای بزرگ و بزرگراه ها.

با گزارش AFP از آسوشیتدپرس و رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>