‘افغانستان زندگی از ماده”: وحشتناک مرگ و میر مهاجران افغان در ایران از بند باز کردن خشم

به عنوان یک جسد چوب از پشت یک دنباله دار ماشین در یک جاده در مرکزی ایران به شدت سوخته جوان افغان که موفق به فرار از شعله های آتش دچار سردرگمی در امتداد جاده.

“من به برخی از آب من سوختن!” مهاجر فریاد درد.

این دلخراش دقیقه-طولانی فیلمکه رفت و ویروسی در رسانه های اجتماعی نشان می دهد یک صحنه وحشتناک که در آن پلیس ایران هستند و ادعا به ضرب گلوله یک ماشین حمل در افغانستان باعث آن را به منفجر شدن در شعله های آتش.

سه مسافر کشته شدند در حالی که پنج نفر دیگر در بیمارستان بستری شدند با سوختگی. یک ویدئو نشان داد که حداقل یکی از زخمی دستبند به تخت بیمارستان.

این حادثه وحشتناک در استان يزد در ژوئن 5 باعث شده است که خشم در افغانستان و شعلهور طولانی در حال اجرا بحث در مورد درمان ایران قابل توجهی از جامعه افغانستان.

از آن می آید فقط یک ماه پس از افغانستان گفت: عربستان کشته شدن 45 افغان کارگران مهاجر با وادار کردن آنها را با زور اسلحه به یک رودخانه در طول دو کشور 900 کیلومتر مرز.

دو رویداد فرستاده اند افغان معترض در خیابان ها و بر روی رسانه های اجتماعی برای محکوم کردن مقامات ایرانی برای آنچه که آنها ادعا می کنند که سوء استفاده و تبعیض در برابر حدود 1 میلیون افغان مهاجران و پناهندگان در کشور همسایه ایران.

نگه دارید ‘عاملان پاسخگو’

رئیس جمهور اشرف غنی در ژوئن 8 نام برای یک بررسی کامل از این حادثه.

وزارت امور خارجه گفت: همان روز که “هیچ قانونی کانال خواهد بود امان به طور قانونی نگه عاملان پاسخگو باشد.”

وزارت گفت: مقامات در یزد باید اذعان کرد که خود را پلیس خودرو حامل افغانستان. این وزارت همچنین گفت: در این ویدئو آپلود شده در رسانه های اجتماعی واقعی بود.

یزد معاون فرماندار احمد Tarahomi گفت: رسانه های دولتی ایران است که پلیس اخراج در وسیله نقلیه است که آنها مظنون به حمل مواد مخدر و مستند نشده مهاجران پس از آن سقوط کرد و از طریق یک ایستگاه بازرسی.

Tarahomi گفت که پس از آن چرخ ضربه شد خودرو ادامه داد: به درایو بر روی آن رینگ چرخ باعث جرقه که مشتعل آتش است.

Afghans rally in Jalalabad on June 8 to demand justice for the migrants allegedly killed by Iranian security forces.


افغان ها با تجمع در کابل در 8 ژوئن به تقاضای عدالت برای مهاجران گفته می شود کشته شده توسط نیروهای امنیتی ایران.

پس از این حادثه خشمگین افغان و نیز صحنه تظاهرات در سراسر افغانستان با تظاهرکنندگان را محکوم کرد مقامات ایران و خواستار عمل از خود دولت است.

بزرگترین تظاهرات برگزار شد در پایتخت, کابل, استان شرقی ننگرهار و استان غربی هرات که در آن نمرات نشان داد در خارج از کنسولگری ایران در 10 ژوئن.

‘من سوختن!’

با استفاده از هشتگهای #StopKillingAfghans و #Iamburning افغان شده اند بیش از همه رسانه های اجتماعی با پیام: افغانستان زندگی می کند مهم است.

این کمپین توسط الهام گرفته شده بود سیاه و سفید زندگی می کند توجه به حرکت آغاز شده در ایالات متحده و اعتراضات بین المللی به قتل جورج فلوید یک آفریقایی-آمریکایی که جان خود را در دست پلیس در ایالت مینه سوتا در مه 25. مرگ او سوخت تظاهرات در سراسر جهان برای حقوق اقلیت.

“یک پسر فریاد می زند برای یک قطره آب, اما هیچ کس به او [هر]. او سوخته است. که در آن است [که] بشریت ؟ ” توییتی جاوید احمد قائم افغانستان سفیر چین در ژوئن 6.

تیمور شاران سابق معاون وزیر گفت: در تاریخ 5 ژوئن که “کلمات نمی توان توصیف بربریت و رفتارهای غیر انسانی این قانون توسط ایران نیروهای امنیتی.”

Shaharzad اکبر سر از افغانستان در کمیسیون مستقل حقوق بشر گفت: این حادثه در یزد باید بررسی شود.

“[این] perpetuators باید پاسخگو باشند” او توییتی در ژوئن 6. “زندگی انسان مهم است. پناهندگان و حقوق بشر است.”

یک دادخواست آنلاینهدف در سازمان ملل متحد و همچنین عراق و افغانستان و دولت دریافت کرده بود بیش از 53,000 امضا از ژوئن 11.

تاریخچه تبعیض

بین المللی و گروه های حقوق بشر بلند مستند نقض در برابر پناهندگان و مهاجران در ایران از جمله سوء استفاده فیزیکی بازداشت در غیربهداشتی و شرایط غیر انسانی مجبور به پرداخت برای حمل و نقل و اسکان در اردوگاه های بیگاری و جدایی از خانواده ها است.

در ده ها تن از افغان های غیر قانونی عبور به ایران و بازداشت شدند توسط عربستان که به اتهام ضرب و شتم و شکنجه و سپس آنها را مجبور به پرش به Harirud یک 1,100 کیلومتر-رودخانه طولانی مشترک با افغانستان, ایران, و, ترکمنستان. بسیاری از آنها غرق شدند.

ایران را تکذیب کرد این حادثه صورت گرفت, ایران در خاک است. اما افغانستان و مقامات ایرانی راه اندازی یک مشترک بررسی که نتایج آن هنوز منتشر شده است.

و در دسامبر 2018, ویروسی به نظر می رسد نشان می دهد یک افسر پلیس ایران سیلی توهین و تحقیر یک گروه از افغانستان.

سازمان ملل متحد تخمین می زند که تعدادی از شهروندان افغان در ایران در کمتر از 1 میلیون. تهران قرار می دهد این رقم از ثبت شده و ثبت نشده افغان پناهندگان و مهاجران نزدیک به 3 میلیون نفر است.

برای دهه افغان خسته از جنگ و فقر تبدیل شده به ایران برای به دست آوردن یک زندگی. تهران اخراج بسیاری از افغان ها — که اغلب مقصر نا امنی و بیکاری-و دوره ای را تهدید می کند کسانی که باقی می ماند با انبوه اخراج.

بسیاری از افغان دیگر نقل مکان کرد و به ایران پس از دهه اشغال شوروی از افغانستان و جنگ داخلی است که به دنبال عقب نشینی شوروی.

دیگران به دنبال پناه در ایران پس از بنیادگرای طالبان در زمان قدرت در افغانستان است. پس از ایالات متحده آمریکا به رهبری تهاجم است که به دنبال 9/11 حملات تروریستی در سال 2001 برخی از افغان ها به سمت چپ برای ایران در جستجوی شغل اگر چه صدها نفر از هزاران نفر از آنها بازگشت و در سال گذشته در میان فلج کننده بحران اقتصادی در کشور است.

تا کنون در سال 2020 تخمین زده می شود که بیش از 310,000 افغان در ایران زندگی می کرده اند به خانه بازگشت و به گفته سازمان بین المللی مهاجرت (IOM). برخی بازگشته اند با توجه به کروناویروس همه گیر است که آمار ایران در خصوص سخت و وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی وجود دارد. بسیاری از افغان ها را در کار نوکر که بسیاری از ایرانیان علاقه مند هستند.

در 2015, رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای با صدور حکمی اجازه می دهد تمام کودکان افغان برای رفتن به مدرسه. اما افغانها هنوز هم محروم خدمات اساسی از جمله دسترسی به مراقبت های بهداشتی و شغل و مسکن.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de