دولت افغانستان پرده تیم مذاکره کننده برای طالبان مذاکرات

کابل-افغانستان دولت نهایی 21-عضو تیم است که انتظار می رود برای مذاکره با طالبان در مذاکرات آتی با هدف پایان دادن به بحران این کشور به 18 سال جنگ است.

این تیم تشکیل شد و پس از “شور و مشورت بسیار و رایزنی با تمام احزاب” وزارت امور خارجه صلح در بیانیه ای گفت در اواخر مارس 26.

از آن خواهد شد به رهبری امام سجاد (ع Stanekzai سابق رئیس ریاست عمومی امنیت ملی و شامل سیاستمداران مقامات سابق و نمایندگان جامعه مدنی است. پنج نفر زن هستند.

دولت بیانیه ای را ارائه نمی دهد جزئیات بیشتر در مورد که در آن یا زمانی که این مذاکرات آغاز خواهد شد.

طالبان بلافاصله واکنش نشان می دهند به اعلام.

تحت یک قرارداد امضا شده توسط ایالات متحده و طالبان در دوحه در فوریه 29, طالبان نمایندگان به توافق متعهد به مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان.

در بازگشت برای شروع مذاکرات و یک سری تعهدات امنیتی از طالبان تمام نیروهای ایالات متحده و دیگر امور خارجه نیروهای ائتلاف به معنای خروج از افغانستان ظرف 14 ماه.

بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان زلمی خلیل زاد تبریک افغانستان سیاسی و جامعه مدنی و رهبران برای تشکیل آنچه که او به نام “جامع مذاکره تیم است.”

“این توافق این است معنی قدم که حرکت احزاب به طور قابل توجهی دقیق تر به داخل افغانستان مذاکرات” Khalillzad نوشت: در جریان صدای جیر جیر.

آن را بلافاصله روشن نیست که آیا رئیس جمهور اشرف غنی احمدزی رقیب انتخاباتی سابق و رئیس اجرائیه را به لیست. ایالات متحده در تلاش برای حل و فصل اختلاف بین اشرف غنی و عبدالله که او نیز ادعای ریاست جمهوری ناموفق بوده اند.

در اوایل این هفته دولت در کابل گفت: آن را ملاقات مستقیم با نمایندگان طالبان به بحث در مورد یک زندانی مبادله در نظر گرفته شده توسط همه طرف یک پیش نیاز برای شروع از داخل افغانستان شد.

با گزارش dpa خبرگزاری فرانسه و رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im