دولت افغانستان و طالبان به بحث در مورد آزادی زندانیان ‘به صورت چهره به چهره’

کابل-افغانستان در حال تنظیم برای دیدار با یک هیئت طالبان در روزهای آینده به بحث اولیه آزادی زندانیان مبارز افغانستان جلسه شورای امنیت ملی می گوید.

پس از دو طرف صحبت کرد و از طریق ویدئو کنفرانس در مارس 25, شورای, سخنگوی جاوید فیصل در توئیتر خود نوشت: “یک افغانستان تیم دیدار خواهد کرد با دولت چهره به چهره در افغانستان در روزهای آینده” بیشتر بحث آزادی 100 زندانی در مارس 31.

بازداشت شدگان را آزاد شود دلایل انسان دوستانه “پس از تضمین توسط طالبان و زندانیان که آنها نمی خواهند دوباره وارد مبارزه” فیصل نوشت.

توسعه می تواند کمک به شکستن بن بست که برگزار کرده است تا مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان تحت نظر آمریکا و میانجیگری صلح.

ویدئو کنفرانس “تصمیم گرفت که آزادی زندانیان را عملا شروع تا پایان مارس” سخنگوی طالبان سهیل شاهین ” در توییتر.

شاهین گفت: طالبان ارسال خواهد یک تیم به بازداشتگاه بگرام در شمال کابل که در آن مقامات افغانستان در حال برگزاری بسیاری از زندانیان طالبان.

بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان زلمی خلیل زاد که با حضور “ویژگی های جلسه” گفت: طرفین “توافق زندانی منتشر شده توسط هر دو طرف شروع خواهد شد 31 مارس است.”

همه طرف در نظر آزادی زندانیان یک پیش نیاز برای شروع از داخل افغانستان شد.

اما رییس جمهور اشرف غنی گفته است که حکومت در ابتدا رایگان 1,500 زندانیان در حالی که طالبان خواستار 5,000 به عنوان یک پیش شرط برای مذاکره با کابل.

خلیل زاد گفت: یک زندانی آزاد تر شده فوری به دلیل گسترش coronavirus.

توافق امضا شده در دوحه در فوریه 29 توسط ایالات متحده و طالبان می تواند منجر به خروج تمامی نیروهای خارجی از افغانستان به عنوان بخشی از روند صلح با هدف در آوردن پایان دادن به جنگ در افغانستان است.

ایالات متحده گفته است که متعهد به کاهش تعداد سربازان خود در افغانستان از حدود 12000 8,600 در 135 روز از امضای قرارداد.

یک عقب نشینی کامل از تمام ایالات متحده و نیروهای ائتلاف خواهد رخ می دهد در مدت 14 ماه در ازای مختلف تعهدات امنیتی از طالبان و تعهد به مذاکره با دولت افغانستان است و این نیرو تا کنون خودداری کرده است به انجام.

وزیر دفاع علامت Esper گفت: در 25 مارس او دستور صادر کرده است به ارتش ایالات متحده توقف همه سفر و حرکت در خارج از کشور به مدت 60 روز در تلاش برای محدود کردن گسترش coronavirus را از طریق صفوف.

یک استثنا برای این منظور خواهد بود که قرعه کشی-پایین شرایطی در افغانستان Esper و گفتگو کرد.

با گزارش رویترز AFP AIP, اخبار و RFE/RL رادیو آزاد افغانستان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de