دولت افغانستان و طالبان تیم بحث و تبادل زندانی در کابل

کابل-دولت افغانستان و نمایندگان ملاقات با سه عضو طالبان در کابل به بحث در مورد یک زندانی مبادله به عنوان بخشی از یک توافق صلح امضا شده توسط طالبان و ایالات متحده در اواخر فوریه.

این اولین بار است که یک مقام رسمی هیئت طالبان بوده است در پایتخت افغانستان از گروه رانده شد از قدرت توسط آمریکا نیروهای در نوامبر 2001.

دو طرف برگزار شد “چهره به چهره” مذاکرات در مارس 31 و دوباره دیدار خواهد کرد در تاریخ 1 آوریل برای بحث بیشتر مشاهده شده توسط کمیته بین المللی صلیب سرخ شورای امنیت ملی سخنگوی جاوید فیصل توییتی.

سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفت: این هیئت به برگزاری مذاکرات فنی با مقامات دولتی مربوط به آزادی زندانیان و ارائه برای معاینه های پزشکی برای کسانی که در حال آزاد.

مجاهد گفت که 100 اسیر طالبان “منتشر خواهد شد در [روی] دسته اول.”

“سپس هر دو طرف را ارزیابی اینکه آیا انتشار 100 در هر روز در حال کار کردن هست یا نه,” او اضافه شده است.

مقامات افغان و طالبان با نمایندگان صحبت کرده و قبلا در کنفرانس های ویدئویی به بحث در مورد برنامه ریزی تبادل زندانیان که بخشی از قرارداد امضا شده توسط ایالات متحده و طالبان در دوحه در فوریه 29.

این برای دولت افغانستان به انتشار 5,000 بازداشت مبارزان طالبان به عنوان یک اندازه گیری اعتماد پیش از رسمی مذاکرات صلح.

طالبان قول داده است به انتشار 1,000 دولت افغانستان و نیروهای نظامی و غیر نظامی کارگران آن در حال برگزاری است.

تحت ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق نمایندگان طالبان نیز به توافق متعهد به مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان مبنی بر پایان دادن این کشور 18 سال جنگ است.

در بازگشت برای شروع مذاکرات و یک سری تعهدات امنیتی از طالبان تمام نیروهای ایالات متحده و دیگر امور خارجه نیروهای ائتلاف به معنای خروج از افغانستان ظرف 14 ماه.

با گزارش رویترز و خبرگزاری فرانسه

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de