نیروهای جذب چهره های کلیدی از دولت اسلامی را در جنوب آسیا شعبه

کابل-افغانستان نیروهای امنیتی می گویند که آنها را اسیر سه اعضای ارشد دولت اسلامی (داعش) گروه افراطی را در جنوب آسیا شعبه — از جمله این گروه رهبر منطقه ای جنوب آسیا, ابو عمر خراسانی.

افغانستان را به وزارت کشور اعلام کرد در مارس 11 که خراسانی دستگیر شد طی یک عملیات اخیر در کابل ،

در یک بیانیه مشترک افغانستان ریاست عمومی امنیت ملی (NDS) و وزارت کشور گفت: نیروهای امنیتی همچنین بازداشت این گروه افراطی را رئیس جاسوسی و روابط عمومی رئیس.

این بیانیه مشخص نیست تاریخ خود بازداشت.

اما خصوصی افغانستان کانال تلویزیونی طلوع نیوز به نقل از ناشناس NDS رسمی عنوان کرد و گفت: هر سه نفر دستگیر و پس از کسب اطلاعات در مورد محل نگهداری آنها ارائه شده بود توسط چهار قبلا بازداشت شده توسط داعش.

جنوب آسیا بال است که عمدتا متمرکز در افغانستان است و انجام یک سری از حملات تروریستی. چند تن از رهبران این شاخه نیز دستگیر شده اند در ماه های اخیر.

نیروهای امنیتی افغان در مارس 6 کشته شدن پنج شبه نظامیان و بازداشت هشت نفر دیگر در یک حمله در Shakar دارا منطقه در سمت شمال کابل.

مقامات افغان می گویند افراد بازداشت شده در مارس 6 شامل اعضای یک کابل تلفن با هم گروه بندی توسط شبه نظامیان و جنگجویان از شبکه حقانی یک شاخه از طالبان.

ریاست صفات چندین حملات اخیر تروریستی در کابل به این گروه از جمله مارس 25 حمله به یک معبد سیک که به کشته شدن حداقل 25 نمازگزاران.

در آوریل 4, نیروهای امنیتی افغان در قندهار دستگیر رهبر خراسان شعبه در افغانستان, عبدالله عبدالله, اوراکزی به همراه چند تن دیگر از شبه نظامیان.

با گزارش های اضافی توسط رویترز و ToloNews

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de