Najibeh غلامی بود که در حال حاضر انجام یک پزشکی کارآموزی در مشهد امام رضا (ع) در ماه فوریه زمانی که این بیماری همه گیر کوروناویروس رسیده که خانه یکی از شیعیان اسلام مقدس ترین زیارتگاه.

افغان پزشک-در-آموزش او در اواسط 20s او به سرعت داوطلب برای کمک به تمایل به COVID-19 بيمار که در شمال شرقی شهر های ایران.

هزاران نفر وجود داشته است با این ویروس آلوده شده و بسیاری از آنها را به ضرب و آن را یکی از مهمترین محاصره مکان در منطقه سخت ترین-آمار کشور است.

“من انجام من وظیفه” غلامی که به ایران بورس تحصیلی و مطالعه, طب اورژانس گفت: RFE/RL رادیو آزاد افغانستان در اواخر ماه مارس است.

کشنده, SARS-CoV-2 ویروس پدید آمده است که از مرکزی چین اعتقاد بر این است که وارد ایران از طریق شهر قم در ماه فوریه قبل از waylaying آمادگی بیمارستان ها و مقامات که صرف هفته انکار یا کم اهمیت جلوه دادن شیوع.

مربوط به ذات الریه-مانند بیماری COVID-19 در حال حاضر به کشته شدن نزدیک به 5000 ایرانیان و در سراسر 78,000 بیشتر با توجه به آمار و ارقام رسمی که حتی مقامات خود را به نظر می رسد به اذعان هستند بسیار underreported.

با وجود تنگ سانسور های اجتماعی و دیگر رسانه ها, صحنه های به اشتراک گذاشته شده از ضعف و underprotected کادر پزشکی کار شب و روز در میان گزارش های گسترده کمبود و بالا نرخ ابتلا به عفونت در میان پزشکان و پرستاران.

زندگی روی خط

فقط در چند هفته گذشته حدود 50 پزشکان و پرستاران درگذشت, ایران پس از عقد قرارداد COVID-19.

هنوز غلامی گفت او و همکارانش را به غلبه بر ترس خود را از عفونت به منظور انجام شغل خود را به عنوان بهترین آنها می توانند.

“این راه من را انتخاب کرده اید و من باقی می ماند متعهد به سوگند من در زمان خدمت به بیمار و کمک به صرفه جویی در زندگی خود را,” او گفت:.

“وجود دارد ترس است اما همکاران من قرار داده اند زندگی خود را در خط و آنها در حال خدمت به مردم خستگی ناپذیر.”

Najibeh Gholami says she hopes to one day use her experience to help those in need in her own country, Afghanistan.


Najibeh غلامی می گوید او امیدوار است برای یک روز استفاده از تجربه خود برای کمک به کسانی که نیاز دارند در کشور خود افغانستان است.

غلامی گفت: شادی و امداد از خانواده ها و بستگان بیمارانی که بهبود از کشنده coronavirus در میان بهترین خاطرات.

صحبت در اواخر ماه گذشته او گفت که در حالی که ده ها تن از جدید COVID-19 بیماران بستری هر روز که عدد کسری از این رقم تنها چند هفته قبل از.

کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان تخمین می زند که بیش از 3 میلیون افغان ساکن در ایران از جمله پناهندگان و کارگران مهاجر که در آن برخی از شکایت از تبعیض است. در میان بدتر از شیوع کروناویروس در جمهوری اسلامی هزاران نفر گزارش عبور از مرز و بازگشت به خانه.

غلامی که در حال حاضر در کارکنان بيمارستان امام رضا گفت: بسیاری از افغان ها درمان شده اند وجود دارد و بهبود نیافته است.

“پزشکی نیست [افتراق],” او گفت: RFE/RL. “ما از بیماران ما در مورد مشکلات خود و ما سعی می کنیم به آنها کمک کند. مهم نیست که در آن بیماران از; اگر آنها نیاز به بستری آنها را دریافت خواهد کرد که مراقبت از آنها نیاز دارند.”

غلامی گفت که او امیدوار است برای یک روز استفاده از تجربه خود برای کمک به کسانی که نیاز دارند در کشور خود افغانستان که در آن تنها حدود 700 coronavirus عفونت گزارش شده است.

“تجربه من به دست آورده ام اینجا کار با متخصصان شده است بسیار برای من مهم است.”

نوشته شده توسط alimadadi بر اساس گزارش رادیو آزاد افغانستان خبرنگار نصرت پارسا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de