‘یک کل جدید اکوسیستم’: مستقل روزنامه نگاری یاد می گیرد برای زنده ماندن در روسیه پوتین

مسکو — دهه از رئیس جمهور ولادیمیر پوتین رئیس حکومت روسیه شده اند نامهربان به این کشور رسانه های مستقل.

پس از پوتین برای اولین بار انتخاب شد و در سال 2000 کرملین خفه مستقل ملی پخش و بسته کردن و یا گرفته شده بیش از دیگر رسانه های تجاری, پروژه اعمال فشار بر صاحبان رسانه و تبلیغ تحت فشار قرار دادند از سرمایه گذاران خارجی و بارها و بارها مسدود شده و دسترسی به انواع nonstate منابع اینترنتی.

و آن این است که می گویند هیچ چیزی در مورد حل نشده قتل روزنامه نگاران برجسته مانند ایگور domnikov را, یوری Shchekochikhin, Paul Klebnikov و آنا Politkovskaya.

در ضمن ملت امواج رادیو و تلویزیون پر شده اند با round-the-clock جریان کرملین به کارگردانی تبلیغات و چرخش از طریق یک مشت از پرخرج یارانه دولت, کانال های تلویزیونی.

“طی پنج یا 10 سال وضعیت رسانه های بزرگ شده است مانند بازی صندلی موسیقی [برای روزنامه نگاران] گفت:” روزنامه نگار و مشاور رسانه های ایلیا klishin را از دست. “در هر دور شما پیدا کردن یکی کمتر خروجی رسانه ها. تعداد باقی مانده امکانات بسیار کوچک است.”

و آن را بدتر می تواند در هر لحظه klishin را از دست می گوید.

Journalist and media consultant Ilya Klishin


روزنامه نگار و مشاور رسانه های ایلیا klishin را از دست

“ما — مردم در کسب و کار رسانه ای در داخل روسیه — زندگی می کنند در یک حالت اضطراب و افسردگی وجودی زنگ,” او گفت: RFE/RL را خدمات. “ما زندگی می کنند و ما نمی دانیم که اگر فردا آنها ممکن است راه اندازی برخی از مرتب کردن بر اساس جدید [نسخه از جوزف استالین بزرگ ترور] و دستگیری 5,000 روزنامه نگاران و یا مسدود کردن حساب های بانکی خود را به عنوان آنها به تازگی با [مخالفت سیاستمدار و فعال آلکسی] Navalny.”

“اگر آن را نمی کند در روح استالین آن می تواند چیزی a la [رجب طیب] اردوغان,” او اضافه شده است.

اما با وجود این فشار با کیفیت بالا و مستقل روزنامه نگاری همچنان وجود دارد, در, روسیه و, مصرف در اشکال جدید در سراسر کشور تطبیق به ظاهر غیرقابل سکونت رسانه های محیط زیست است.

کرملین خصومت است hobbled عمده نشریات به طور سنتی مورد تحسین قرار گرفته برای هدف قرار دادن گزارش های تحقیقی می روم Dobrokhotov سردبیر در رئیس خودی وب سایت. وی با اشاره به نشریات از جمله Vedomosti فوربس و کومرسانت.

“و به طور غیر منتظره در آن لحظه دقیق به طور کامل رسانه های جدید به نظر می رسد — رسانه ها از, موج جدید,” او گفت:. “اول وجود دارد خودی. اما پس از آن بسیاری از دیگران به نظر می رسد. از زنگ های مختلف به رسانه کوچک پروژه [سابق سرمایه دار خیلی مهم نفت میخائیل] Khodorkovsky. Meduza است در جایی در وسط بین بزرگتر و کوچکتر پروژه, اما آن را نیز بخشی از این موج جدید که در آن نسل جدیدی از روزنامه نگاران در حال کار است.”

و همه این رسانه جدید Dobrokhotov می گوید در حال ظهور در “یک supertoxic محیط زیست است.”

“از آنجا که این, آنها قوی تر” او استدلال می کند. “این است که به سادگی قانون تکامل است.”

سرگئی Smirnov سردبیر Mediazona دیگر نسبتا مستقل جدید آنلاین خروجی موافق است.

“روزنامه نگاری خوب انجام شده است,” او گفت:. “این فقط فرم های کلاسیک از روزنامه نگاری است که تحت حمله است.”

کسب و کار در خارج از کشور مطالب در صفحه اصلی

Dobrokhotov می گوید ایجاد خودی بود نمونه ای از این موج رسانه. از همان ابتدا تمام شرکت های مالی در خارج از کشور بودند. چند تا از رسانه ها از جمله Meduza و خودی هستند لنگر فراتر از مرزهای روسیه اگر چه همه آنها گزارش از و درباره تحولات در روسیه است.

به خودی Dobrokhotov گفت: تا به حال هیچ دفتر مرکزی — هر کس مشغول به کار بر روی لپ تاپ هر کجا که آنها می توانند “به طوری که آنها نمی تواند فقط در جایی و رفت و برگشت تا تمام رایانه های ما.”

و آنها نصب شده state-of-the-art حفاظت در برابر هک و حملات DDoS “است که حتی بسیاری از رسانه های غربی ندارد.”

به خودی Dobrokhotov اصرار دارد که نه تنها گل در صحرا اما بخشی از یک کل “جدید اکوسیستم.”

Roman Dobrokhotov, editor in chief of The Insider website


روم Dobrokhotov سردبیر در رئیس خودی سایت

بیشتر چه او می گوید بسیاری از این رسانه ها در حال رد “clickbait” و محتوای سرگرمی در حمایت از ایجاد شهرت برای “اجتماعی اهمیت” شهرت است که ضروری است برای اشکال مختلف از crowdfunding است که سنگ بنای مدل کسب و کار خود.

“در یک راه عجیب و غریب بیشتر خود را درک اجتماعی اهمیت پول بیشتر شما می توانید جمع آوری” Dobrokhotov می گوید. “بنابراین انگیزه ای برای اثبات خود اهمیت اجتماعی. آن است که بسیار محرک مثبت. ما در خودی بسیار خوشحال هستند با این گرایش از آنجا که در حال حاضر بیش از نیمی از ترافیک ما کشیده شده توسط بزرگ ما تحقیقی قطعات. ما درک می کنیم که این چیزی است که مخاطبان ما انتظار دارد.”

علاوه بر جدی روزنامه نگاری تحقیقات رسمی فساد به طور منظم منتشر شده در اینترنت توسط Navalny ضد فساد پایه و اساس است. خود را در کانال یوتیوب است بیش از 3 میلیون مشترک و فیلم های خود را به طور منظم و رسیدن به بیش از 1 میلیون بازدید. او در مارس 2017 افشا بر اتهام فساد توسط نخست وزیر دیمیتری مدودف دیده شده است 33 میلیون بار.

تکامل مشابهی مشاهده می شود در سطح محلی می گوید روزنامه نگار klishin را از دست, که به طور منظم انجام روزنامه نگاری و رسانه ها-مدیریت همایش ها و سمینارها در سراسر کشور است.

Klishin را از دست می گوید وجود دارد به طور فزاینده ای منسوخ شده کلیشه ای که هیچ محلی از فرصت ها برای روزنامه نگاران جوان و آینده برای آنها تشکیل شده یا کار برای یک شعبه محلی خارجه روسیه در تلویزیون و یا در حال حرکت به مسکو و گرفتن کار با RT یا Rossiya-24.

اما بسیاری از روزنامه نگاران جوان در حال پیدا کردن یک مسیر متفاوت است.

“بچه ها می آیند تا با برخی از پروژه های جالب. برای مثال آنها با ” شهر رسانه ای در سیکتیوکار.’ آن است که در واقع کار از طریق VK و پادکست,” او گفت: با اشاره به محبوب VK اجتماعی-رسانه ای وب سایت. “این است که تو رفتگی در دیوار است که در اصل یک ادامه از اتحاد جماهیر شوروی samizdat.”

او اشاره می کند که فقط دو یا سه سال پیش آن را صدا بسیار عجیب و غریب برای پاسخ به این سوال “که در آن کار می کنید” گفت: “در آلکسی Pivovarov کانال یوتیوب” و یا “در Lika کرمر پادکست studio.” Pivovarov است که یک روزنامه نگار است که اجرا می شود محبوب Redaktsia کانال یوتیوب با نزدیک به 1 میلیون مشترک; کرمر بازیگر محبوب تلویزیون و مدیر که در سال گذشته تاسیس podcast studio Libo/Libo (یا/و یا).

تحت شرایط از پوتین دولت استبدادی و رو به چشم انداز بلندی است که او را حفظ قدرت را در دستان خود برای سال های آینده روزنامه نگاری مستقل و طرفدار دموکراسی فعالیت به طور فزاینده ای حیاتی Dobrokhotov می گوید.

“وجود دارد تنها دو سازمان یافته نیروهای قادر به مقاومت در برابر — فعالان و روزنامه نگاران” او گفت:. “و آنها خودشان را در بر داشت در چنین باریک مشترک تو رفتگی در دیوار است که آن را اغلب دشوار است به آنها بگویید از هم جدا. Navalny که شروع به عنوان یک فعال سیاسی است که در حال حاضر انجام تحقیقات روزنامه نگاری است که گاهی اوقات بهتر از کسانی که از رسانه های عمده. در حالی که ایلیا آذر که به عنوان یک روزنامه نگار است که در حال حاضر انجام یک سری از یک فرد اعتصاب علیه اشتغال فعال تر از بسیاری از فعالان.”

“اگر ما هر گونه امید بازگرداندن قانون مبتنی بر دولت آن نهفته است در این دو نیرو به نحوی کمک به جامعه برای جمع آوری انرژی مورد نیاز برای قرار دادن این مکانیزم به معکوس” Dobrokhotov اضافه شده است.

“اطلاعات قدرت است — به خصوص در قرن 21” او به این نتیجه رسیدند. “چگونه پوتین مدیریت ؟ او به سادگی محروم کردن مردم از اطلاعات فقط به طور آهسته آن را در جدا بیت به او بداند لازم است. این است که به ما — روزنامه نگاران و فعالان — برای مقاومت در برابر این و در حال حاضر هدف بیشتر و دقیق اطلاعات است.”

نوشته شده توسط RFE/RL خبرنگار ارشد رابرت Coalson و بر اساس گزارش RFE/RL خدمات خبرنگار سرگئی مدودف

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>