مشکل دولت و نادر تظاهرات در ترکمنستان

صبر و شکیبایی بسیاری در ترکمنستان به نظر می رسد که به آن حد که آن را به فقیر خدمات دولت و مقامات به ظاهر بی تفاوت به وضعیت فرد به طور متوسط.

یکی باید تنها نگاهی شدید افت استاندارد زندگی در ترکمنستان در طول پنج سال گذشته به درک خشم مردم را.

وجود دارد کمبود مواد غذایی و کمبود پول و بالا رفتن سرسام آور بیکاری و دولت — در مواجهه با درآمد جدی کمبود — است به طور فزاینده منتقل شده بار مالی بر روی مردم است.

نیز وجود دارد که نگرانی های گسترده در مورد گسترش coronavirus که دولت همچنان به اصرار دارند به آن مبتلا نشده هر کسی در ترکمنستان-که آن را یکی از معدود کشورهایی در جهان که در آن همه گیر است خروشان.

و مادر طبیعت نیز اضافه شده به بدبختی بسیاری از ترکمن.

ابر سیاه تشکیل

در مارس 13, جمعیت که مستقل ترکمن.اخبار سایت گزارش شماره تا 1000 نفر جمع آوری شده در Zhelezhnodoroga منطقه ترکمنستان شرقی شهر ترکمنآباد (که قبلا Charjou) به دریچه خشم مقامات ظاهری عدم نگرانی برای آسیب گسترده انجام می شود به محله خود را.

طوفان نیروی باد آمار منطقه در آوریل 27, همراه با باران های سیل آسا.

دولت نمی ارسال هر گونه کمک به زده مردم است.

در مه 4, باران های سنگین ضربه این منطقه دوباره. هنوز هیچ کمک آمد. بد آب و هوا و آسیب های ناشی از نبود حتی ذکر شده در تلویزیون دولتی پخش اخبار.

باران آمد و دوباره در مارس 13, و این بار مردم به خیابان ها شکایت دارند که برق نبوده است ترمیم پس از آن رفت و پس از مارس 27 توفان و در عین حال زیرزمین پر از آب است.

با هیچ راهی برای آن پمپ کردن آب راکد شد نه تنها آسیب رساندن به خانه های خود و کسب و کار — که برخی از آنها از دست داده بود پشت بام خود را در طوفان — آن را نیز تبدیل شدن به یک زمین پرورش برای پشه.

اگر واقعا برخی از 1000 نفر معترض در Zhelezhnodoroga منطقه Turkmenbat در مارس 13, که آن را بزرگترین تظاهرات علیه دولت ترکمنستان پس از استقلال در سال 1991 پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی.

تظاهرات عمومی از نارضایتی مقامات بسیار مخاطره آمیز سرمایه گذاری در اقتدارگرا ترکمنستان که در آن تظاهرات معمولا به سرعت رسیدگی در بازداشت, بازداشت یا زندان.

آخرین بزرگ ضد دولت تظاهرات شد و در ژوئیه سال 1995 زمانی که وجود دارد دو تظاهرات در صحرا کشور را غبارآلود پایتخت عشق آباد.

در 12 جولای سال 1995 یک گروه چند صد مردم در راهپیمایی به میدان مرکزی شهر در اعتراض به شرایط بد اقتصادی و دولت و سپس رئیس جمهور Saparmurat niyazov را.

تنها حدود 200 ساخته شده آن را به مربع به عنوان پلیس بازداشت مردم در مسیر به مرکز شهرستان.

این تجمع بود پراکنده و بازداشت ده ها تن از معترضان که مقامات بعدها گفته شد شرکت در یک “ضد اجتماعی تحریک” و “بالا در مورد مواد مخدر و الکل است.”

که این بزرگترین اعتراض در مستقل ترکمنستان تا آن زمان هر چند یکی دیگر از اعتراض صورت گرفت بعد از آن در همان ماه که حدود 100 زن روز جمعه در کاخ ریاست جمهوری — نیز در اعتراض به وخامت شرایط اقتصادی و خشن دولت قانون — تنها به waylaid توسط نیروهای امنیتی قبل از آنها به کاخ.

تاریخچه کوتاه از تظاهرات

اما قبل از نگاه کردن به دیگر نمونه های اخیر نارضایتی در ترکمنستان آن را به ارزش مصرف یک لحظه در نظر گرفتن نقش مقامات محلی که اغلب حوصلگی از پست به پست معنی چند ماندن در شغل خود به اندازه کافی طولانی برای تبدیل شدن به خوبی آشنا با مسئولیت های خود.

در دسامبر سال 2018 به عنوان ترکمنستان اقتصاد ادامه داد: به شاقول جیوه رئیس جمهور قربانقلی Berdymukhammedov گفت: استانی دولت آنها را مجبور به پیدا کردن خود و منابع بودجه است که در میان چیزهای دیگر باعث افزایش شدید در تعداد جریمه صادر شده برای نقض ترافیک.

اساسا محلی مقامات مسئول برای حل و فصل مشکلات خود را و که در حال حاضر ثابت مخاطره آمیز برای مقامات.

در Dashoguz در اکتبر سال 2017, یک گروه از پدر و مادر به طور عمده مادران راهپیمایی به استانی وزارت آموزش و پرورش به شکایت در مورد تصمیم گیری به شدت افزایش هزینه ها برای کودکان در مهد کودک.

یک مقام رسمی از وزارت آموزش و پرورش بیرون آمد و به صحبت با این گروه و پیشنهاد آنها خواهد بود بهتر پخش نارضایتی خود در دفتر شهردار شهرستان.

گروه به سمت دفتر شهردار شد اما ره توسط پلیس.

وزارت آموزش و پرورش رسمی اخراج شد و سپس بازداشت شده به اتهام تلاش برای تضعیف دولت باشند.

پس از آن تعجب آور نیست که در جریان اعتراض های اخیر که به کمک آمد به Turkmenbat در مارس 14, آن را در فرم از معاون شهردار به همراه پلیس که آمد برای کمک به نظارت بر شروع به کار تعمیر. وجود دارد هیچ اشاره ای به شهردار در محل.

10 مه در Saparmurat ترکمن منطقه Dashoguz استان یک گروه از زنان انتظار در خط به خرید آرد که توسط شانس در این منطقه رئیس Serdar Meredov وارد در صحنه است.

زنان به رسمیت شناخته شده Meredov و در سمت چپ خط به او احاطه و شکایت دارند.

“این همه تقصیر” آنها بنا به گزارش ها به او گفت. “شما تنها کاشت پنبه و در حال حاضر ما چیزی برای خوردن.”

Meredov به سرعت فرار کرد و به منطقه فرستاده شد و پلیس به بازداشت برخی از زنان است.

درست است که تحت نظم Berdymukhammedov برخی از زمین که به رشد گندم تبدیل شده به تولید پنبه بدون شک سعی کنید برای جبران درآمد از دست رفته از کاهش فروش گاز ترکمنستان اصلی و تقریبا تنها قابل صادرات است.

بدیهی است که دولت نگرانی از کاهش درآمد و نیاز به فروش پنبه به جای رشد گندم در گوش کر افتد زمانی که مردم با داشتن مشکلات تغذیه خود را.

در آغاز ماه مارس وجود دارد تظاهرات در استان مرو بیش از کمبود آرد و روغن پخت و پز.

در آوریل 3, یک گروه چند ده نفر عمدتا زنان از روستاهای حومه این شهرستان از مری به طور خلاصه مسدود و جاده اتصال این شهرستان به سایر نقاط کشور و سپس راهپیمایی به استانی ساختمان اداری به شکایت در مورد کمبود مواد غذایی است.

Lines for food outside a grocery store in Ashgabat.


برای خطوط مواد غذایی در خارج از یک فروشگاه مواد غذایی در عشق آباد.

مقامات ولایتی به سرعت ارسال یک کامیون به صحنه برای توزیع دو کیلوگرم کیسه آرد به این گروه-که پس از آن متوقف اعتراض.

در آوریل 4, یک گروه از 30 زنان با تجمع در مقابل ساختمان مریم استانی دولت به شکایت در مورد آرد و روغن پخت و پز کمبود و افزایش قیمت آن و دیگر محصولات.

فرماندار دو نمایندگان و رئیس پلیس هم آمد به دیدار با زنان و با توجه به مستقل سایت Khronika Turkmenistana, فرماندار وعده داده شده برای حل و فصل این مشکل در عرض سه روز.

این نهفته ناآرامی دیده می شود در ترکمنستان است که به احتمال زیاد به دور از هر زمان به زودی. به عنوان ذکر شده در ترکمنستان را منبع اصلی درآمد تا آنجا که 70 تا 80 درصد از درآمد کشور از فروش گاز طبیعی.

قیمت گاز کاهش شتاب پس از 2014 و تنظیم شده است به سقوط و حتی پایین تر از این سال به عنوان غوطه وری قیمت نفت میکشد پایین قیمت گاز.

و ترکمنستان تنها قابل توجهی گاز, مشتری, چین, است که خرید بیش از 30 میلیارد متر مکعب گاز ترکمنستان در سال های اخیر, نشانه, هفته پیش که این امر قطع آن واردات توسط 20-25 درصد در این سال در حالی که پکن معاملات خود را با رکود اقتصادی ناشی از کوروناویروس بحران است.

کمک به همسایه

به ترکیب این وضعیت در حالی که ترکمن باید با ادعا تعمیرات خود را به خانه های آسیب دیده و کسب و کار در لباب و مریم استان و کل کشور می پردازد با کمبود کالاهای اساسی ترکمنستان دولت است ارسال کمک به روسیه و ایران برای کمک به این کشورها در مقابله با این بیماری همه گیر.

علاوه بر این, آن است که ارسال کمک به افغانستان برای کمک به نیازمندان وجود دارد (اگر چه برخی از این لوازم بودند بنا به گزارش ره توسط طالبان در ولایت فاریاب).

و شگفت آور عشق آباد ارسال کمک به ازبکستان در اوایل مارس برای مقابله با آسیب های ناشی از جاری شدن سیل در زمانی که یک سد پشت سر هم در حالی که در همان زمان مردم در شرق ترکمنستان شد گرفتن هر گونه کمک به مقابله با آسیب های انجام شده توسط طوفان و باران های سنگین.

بعد یک گروه از شهروندان ترکمن در ایالات متحده مطرح شده برخی از $5,000 برای کمک به قربانیان مارس 27 طوفان اما مقامات ترکمن مانع از فرستاده و ترکمنستان امنیت سرویس گزارش را تهدید فرد در استان لباب که قرار بود برای دریافت کمک به توزیع آن.

خشم در خارج از کشور

در ضمن ترکمن در استانبول صحنه تظاهرات در خارج از کنسولگری ترکمنستان در آوریل 15 برای ابراز همبستگی با مردم لباب و مریم و همه یادآوری است که حداقل 35 نفر فوت در این استان به عنوان یک نتیجه از مارس 17 طوفان جزئیات دیگری که ترکمن رسانه های دولتی و مقامات ذکر نشده است.

چندین ترکمن در قبرس نیز برگزار شد تجمع on May 11 در حمایت از قربانیان طوفان و به انتقاد از دولت ترکمنستان برای انجام هر چیزی به کمک.

و در واشنگتن دو ترکمن برگزار شد تا نشانه ها در خارج از سفارت ترکمنستان یادآوری آنها که طوفان باعث مرگ نشده بودند رسما اذعان مقامات ،

Activists show their support for the residents of Lebap and Mary in Washington, D.C.


فعالان نشان دادن حمایت خود را برای ساکنان لباب و مری در واشنگتن ،

چه همه گیر?

و مانند مردم در همه جا در سراسر جهان مردم در ترکمنستان در مورد کوروناویروس.

با وجود تکرار و اصرار دولت که ویروس است که در حال حاضر در ترکمنستان شواهد نصب است که آن را در حال حاضر در نظر گرفتن تلفات در کشور است.

گزارش وجود دارد از coronavirus بیماران در حال انتقال از مناطق به بهتر مجهز به تجهیزات پزشکی در عشق آباد و گزارش در مورد یک افزایش ناگهانی در تدفین در عشق آباد.

علاوه بر این جرم و جنایت در خیابان گزارش شده است که ظهور در ترکمنستان.

وجود دارد reports از عشق آباد از زنان سرقت طلا و جواهر در خیابان ها و حتی از مهاجمان سرقت 60 سال از پول او تا به حال فقط گرفته شده از یک ماشین پول و سپس کشتن او.

گزارش از چنین جنایاتی همواره بسیار نادر در ترکمنستان.

تغییر رژیم سوالات

اما این تعجب آور نیست که برخی از ترکمنستان در حال نا امید شدن و از جان گذشته به اندازه کافی آشکارا به چالش کشیدن مقامات.

وضعیت فعلی به ناچار به پرسش در مورد اینکه آیا حوادث در حال وقوع در ترکمنستان نشان می دهد که دولت در معرض خطر است و می تواند سرنگون شود.

برخی از تحلیلگران فکر می کنم یک تغییر در دولت است که ممکن است به دلیل ناخشنودی در میان مردم اما خود به خود در تظاهرات علیه دولت در حال وقوع در مناطق نه در پایتخت و به غیر از اعتراض در ترکمنآباد این تظاهرات تنها شامل ده ها تن از مردم است.

جمعیت ترکمنستان تخمین زده می شود حدود 5 میلیون تقریبا 20 درصد از کسانی که زندگی می کنند و یا در حومه عشق آباد.

وجود دارد کمتر از 250,000 زندگی مردم در ترکمنآباد و تنها حدود 160,000 در Dashoguz در حالی که جمعیت این شهر از مریم برخی 115,000.

وجود دارد صدها کیلومتر از کم ساکنان عمدتا کویر زمین بین این شهرستانها ساخت آن نسبتا آسان به آنها را قطع و جدا از آنها باید یک شورش شروع می شود.

مشکلات کمبود مواد غذایی و افزایش قیمت نیز وجود دارد در عشق آباد, اما نه به همان اندازه که در مناطق.

پلیس در عشق آباد و اغلب در لباس شخصی, نظارت بر خطوط خارج فروشگاه ها و بانک ها و معاشرت با جمعیت در بازار به دنبال افرادی که شکایت در مورد وضعیت فعلی و یا انتقاد از دولت و عنوان شده است عمل خود را برای سال های بسیاری به سرعت بازداشت کسانی که صحبت بد از این دولت و یا آن سیاست.

تا زمانی که دولت کنترل از عشق آباد تردید است Berdymukhammedov می تواند سرنگون طریق یک قیام.

اما نیز وجود دارد هیچ نشانه ای از وضعیت اقتصادی در ترکمنستان را بهبود بخشد و می تواند وجود آمده یک روز زمانی که مقامات محلی قادر خواهد بود به ارائه آرد یا روغن پخت و پز و یا هر یک از دیگر چیزهایی است که در تامین کوتاه مدت هستند در ترکمنستان این روزها و چنگال گرسنگی خواهد بود قوی تر از ترس از اقدامات تلافی جویانه از مقامات حتی در پایتخت.

RFE/RL در ترکمن سرویس محلی شناخته شده به عنوان Azatlyk کمک به این گزارش

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de