ازبکی نخست وزیر Abdullo Aripov تهدید به بستن همه متعلق به بخش خصوصی استخدامی در کشور — و در حال حاضر که ممکن است یک ایده خوب.

Shavkat Mirziyoev رئیس جمهور ازبکستان از سپتامبر سال 2016 عهد کرده است خود را به جلو و اقتصاد کشور از رکود آن افتاده بود به سلف خود, اسلام کریموف کشور اول رئیس جمهور که فوت در سال 2016.

و در Mirziyoev تلاش به پا زدن شروع به اقتصاد وجود دارد و محدود به برخی از تکه های خشن.

مورد متعلق به بخش خصوصی استخدامی کمک به مردم دریافت شغل در اروپا و شرق آسیا یک مثال است.

در فوریه 19, Aripov ملاقات با مشتریان خصوصی استخدام آژانس انسان است.

RFE/RL را ازبکی خدمات محلی شناخته شده به عنوان Ozodlik شده است گزارش در مورد swindling استخدامی برای بسیاری از سال. انسان اتفاق می افتد به بدنام ترین آنها.

در اواخر سپتامبر سال 2019 اتهام تقلب بودند در برابر آژانس 52 مشتریان که بین ماه های نوامبر 2018 و سپتامبر سال 2019 به حال پول داده می شود تا انسان به آنها در پیدا کردن شغل در کشورهایی مانند آلمان و جمهوری چک ، بلغارستان ، لیتوانی و ترکیه و ژاپن است.

هر پرداخت هزینه بین 18 میلیون به 35 میلیون ازبک soms (برخی از 1800 دلار به $3,700). آژانس پول را به جیب اما یکی از مشتریان دریافت یک شغل در خارج از کشور.

وجود دارد به طور رسمی برخی از 2 میلیون نفر از ازبکستان کار به عنوان کارگران مهاجر در خارج از کشور بیشتر در روسیه است. برخی بر این باورند که آمار واقعی می تواند دو برابر این تعداد است. از آن شده است که راه را برای بیش از یک دهه.

شرایط سخت

کارگران مهاجر ارسال چندین میلیارد دلار در حواله به ازبکستان هر سال اما حقیقت این است که برای بسیاری از این کارگران که در شرایط سخت و دستمزد معمولا به دور از سخاوتمندانه.

فرصتی برای کار در یک کشور در مرکز اروپا — و یا در ژاپن و یا کره جنوبی — برای تلفن های موبایل مانند یک معامله بهتر و ارزش پرداخت سازمان های مانند انسان معادل یک میانگین سالانه حقوق و دستمزد به عنوان یک هزینه در یاب.

یکی دیگر از خصوصی استخدام آژانس به نام دنیای کار وعده داده شده برای ارسال به مشتریان به کار در بلغارستان که در آن آنها خواهد درآمد 800 یورو (حدود 880) یک ماه رایگان اتاق و هیئت مدیره. آژانس را ارسال برخی از مشتریان به بلغارستان, اما وجود دارد هیچ کار و یا هر چیز دیگری در انتظار آنها وجود دارد.

در دسامبر 2018, Ozodlik صحبت Orif Rustamov یک 42-ساله ساکن ازبکستان جنوبی Kashkadarya استان است. او و برخی از اعضای خانواده پیدا تاشکند-بر اساس آژانس بین المللی به نام تجربه در اینترنت و در آوریل 2019 آنها رفت و به تاشکند و یک قرارداد امضا شده.

برای 4000 $در هر آژانس متعهد به پیدا کردن آنها اشتغال در جمهوری چک در عرض سه ماه. پس از هشت ماه گذشته بود وجود دارد no کلمه از آژانس و هیچ نشانه ای از پول خود را.

در ماه نوامبر, Ozodlik گزارش های خصوصی کاریابی در شهرستان نوایی است که تا به حال فریب خورده 211 مشتریان از بیش از $66,000 در کل. آن دسته از مشتریان وعده داده شده بود کار در کره جنوبی با حقوق ماهانه حدود 2000 دلار.

خدمات مطبوعات از اشتغال و وزارت کار منتشر شد هشدار به مردم در تاریخ 14 اوت (آن را حتی شامل یک علامت تعجب) در مورد استخدامی که جمع آوری شده 100 درصد از خدمات خود را هزینه در پیشبرد و قول داد به هر گونه سازمان. آن را نیز ذکر شده هشت سازمان است که با داشتن مجوز خود را کشیده.

آژانس در نوایی و جهان کار شد و در لیست بشر بود. همین فهرست نشان می دهد که هفت نفر از آن سازمان دریافت مجوز خود را بین 17 دسامبر 2018 و 12 آوریل 2019 (شماره و تاریخ مجوز هشتم آژانس — Unistaff xususiy bandlik agentligi — داده نشده بود).

همچنین شایان ذکر است که در ماه نوامبر 2018 فقط قبل از آن مجوز شروع به صادر مدیر معاون و چند تن از دیگر مقامات در اشتغال و وزارت کار آژانس برای خارجی مهاجر کارگران بازداشت شدند و به اتهام یک سری از جرایم در میان آنها و گرفتن رشوه به ارسال کارگران مهاجر به کره جنوبی.

در اواخر اکتبر 2019 در مجلس گفت: تحقیق و تفحص مشخص بود که از 65 مجوز داده شده به خصوصی استخدامی امیدوار کننده شغل در خارج از کشور 30 بود ارسال نشد حتی یک مشتری به کار در خارج از ازبکستان.

که ما به ارمغان می آورد بازگشت به نخست وزیر Aripov ملاقات با مردم بودند fleeced توسط انسان است. Aripov گفت: ریاست جمهوری منظور خواهد ارائه برخی از جبران خسارت به 1,086 مردم که از دست رفته پول بی پروا خصوصی استخدامی.

معلوم نیست که چگونه بسیاری دیگر از قربانیان دیگر این سازمان ادعا کرد.

انسان مجوز لغو شد در سپتامبر سال 2019 و در 27 ژانویه سال 2020 یک تاشکند دادگاه محکوم مدیر آژانس Shohnur Fayzullaev به 10 سال زندان.

Mirziyoev شده است امیدوار کننده بزرگ اصلاحات-از جمله اقتصادی — به عنوان او تلاش برای ترمیم آسیب کریموف را در حالی که خدمت به عنوان رئیس جمهور ازبکستان از استقلال این کشور در سال 1991 تا سال 2016.

شاید برخی از بزرگترین آسیب کریموف را در سال های بعد خود در قدرت بود و به طور فزاینده ای منزوی ازبکستان و نگه داشتن همه چیز تحت کنترل دولت است.

با وجود مستقل بودن برای نزدیک به 30 سال ازبکستان می یابد خود را در مواجهه با مشکلات آن مواجه شده در چند سال اول پس از استقلال این کشور که تجربه خصوصی سازی.

دیگر جمهوری های شوروی سابق رفته اند از طریق فرایند خصوصی سازی کسب و کار و آنها هم مشکلات مواجه می شوند که نیاز به قانون جدید و قوانین.

در هر کشور وجود دارد نادرست افرادی که سریع برای دیدن ممکن است منافع شخصی از preying در حمله هموطنان زمانی که فرصت های خود را در حال حاضر.

اجازه می دهد خصوصی, استخدام شرکت ها برای باز کردن در میان بسیاری از حرکت Mirziyoev دولت تلاش کرده است اما به وضوح بیشتر قوانین و مقررات مورد نیاز است.

قانون اجازه داده است که ایجاد خصوصي استخدامی را به اثر در سپتامبر 27, 2018, و در حدود یک سال مجوز صادر شده برای برخی از 60 سازمان های بسیاری که بر روی پاره کردن مردم است.

Mirziyoev دولت می تواند با اعتبار شناخت مشکل کار برای اصلاح آن و حتی ارائه غرامت به برخی از کسانی که فریب.

این یک درس مهم و یکی که امیدوارم آموخته شود و با توجه به ازبکستان در جلو حرکت می کند با اصلاحات.

RFE/RL را ازبکی خدمات کمک به این گزارش. نظرات بیان شده در این پست وبلاگ لزوما کسانی که از RFE/RL

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im