A Bosnian fighter sips a drink next to his Kalashnikov and a statuette of Marshal Tito, the former leader of Yugoslavia, in the Bosnian capital, Sarajevo, in 1992.


یک بوسنیایی جنگنده جرعه نوشیدنی بعدی خود را به کلاشینکف و یک تندیس از مارشال تیتو رهبر سابق یوگسلاوی در بوسنی سرمایه سارایوو در سال 1992.

ابتدا در بهار 1992, بوسنی و هرزگوین بود که یک کشور در جنگ — بخشی از خونین فروپاشی یوگسلاوی سابق همراه تا حد زیادی خطوط قومی. سابق استان از امپراتوری عثمانی قومی بوسنی ساخته شده بود که عمدتا مسلمان بوسنیایی (44 درصد) مسیحی ارتدکس صرب (33 درصد) و عمدتا کرواتها (17 درصد).

Civilians in Sarajevo flee with their possessions after a mortar shell set their home ablaze in September 1992.


شهروندان در سارایوو فرار با اموال خود را پس از یک خمپاره ای به مجموعه ای از خانه خود را به آتش کشیده در ماه سپتامبر سال 1992.

شدت جنگ در بوسنی و هرزگوین uncorked تنش های قومی. در ماه مارس سال 1992 کروات و Bosniak مبارزان کشته شدن ده ها تن از غیر نظامیان صرب بوسنی ایجاد کرد از Sijekovac در قتل عام برای اولین بار از جنگ است.


پس از صرب های بوسنی نیروهای کنترل ضبط از خیلی از کشور جنگ بالکان (در تصویر) و در نزدیکی مرز صربستان شد یک پناهگاه برای مسلمان و غیر نظامی در حال فرار از اطراف صرب شدند و یک پایگاه برای بوسنی ارتش مبارزان.

A Srebrenica street in April 1993


یک جنگ بالکان در خیابان در مارس 1993

این Bosniak محاصره شد مهم استراتژیک برای ارتش صرب بوسنی که به دنبال ایجاد یک قنداق کردن مداوم از قلمرو صرب در شرق بوسنی به مرز با صربستان.

A man holding what he said is his last ear of corn during the siege of Srebrenica.


یک مرد برگزاری آنچه که او گفت: او گذشته است گوش ذرت در محاصره جنگ بالکان.

به اطراف صرب نیروهای باران توپخانه را در این شهر و قطع منابع Bosniak حمله جنگندههای همسایه صرب روستاها و راه اندازی counteroffensives.

UNPROFOR Commander Morillon appeals for calm as he attempts to leave Srebrenica.


UNPROFOR فرمانده Morillon تجدید نظر برای آرام کردن او به عنوان تلاش برای ترک جنگ بالکان.

در ماه مارس سال 1993 سازمان ملل متحد حفاظت نیروی, فرمانده (UNPROFOR) فیلیپ Morillon صحبت راه خود را از طریق یک صرب محاصره و وارد جنگ بالکان. او پس از آن مانع از خروج جمعیت پناهندگان در شهر که فشار می آوردند وسیله نقلیه خود را. یکی فریاد زد: از طریق Morillon را از پنجره ماشین: “چرا جهان شرمنده نیست ؟ چرا شما باید بروم خانه ؟ من شده اند خانه برای یک سال است.”

Srebrenica seen from a UN armored vehicle in April 1993.


برگزاری دیده می شود از سازمان ملل متحد نقلیه زره پوش در مارس 1993.

Morillon داد تا در ترک و در یک bleakly خنده دار, حرکت, فرانسوی ظاهر شد و با یک بلندگو در کنار اهتزاز پرچم سازمان ملل متحد به او اعلام کرده بود “در حال حاضر تصمیم به ماندن در اینجا در جنگ بالکان.” با استفاده از یک عبارت که به امد و شد زیاد جهان Morillon سپس اعلام به جمعیت تشویق “شما در حال حاضر تحت حفاظت سازمان ملل متحد.”

A Dutch UN post on the perimeter of Srebrenica


یک هلندی سازمان ملل متحد ارسال در محیط برگزاری

سازمان ملل متحد پس از آن اعلام برگزاری یک “منطقه امن” و بوسنی نیروهای قول داد برای تاخت و تاز محاصره در شرایطی که Bosniak مبارزان در جنگ بالکان تسلیم سلاح های خود را.

Serbs advancing on positions near Srebrenica in July 1995.


صربها در حال پیشروی در مواضع نزدیک به اتهام نسل کشی در جولای 1995.

اما در اوایل ماه ژوئیه صرب راه اندازی یک رگبار گلوله توپخانه در محاصره. Bosniak مبارزان به شدت خواهان بازگشت سلاح های خود را اما حافظ صلح سازمان ملل متحد حاضر به عنوان نیروهای صرب پیشرفته در این شهر است.

Bosnian Serb Commander Ratko Mladic (left) shakes hands with one of his soldiers inside Srebrenica after seizing the enclave on July 11.


بوسنی فرمانده Ratko mladic (سمت چپ) حرکت دست با یکی از سربازان خود را در داخل جنگ بالکان پس از تصرف محاصره در جولای 11.

در جولای 10, هلندی سازمان ملل متحد فرمانده در جنگ بالکان درخواست حملات هوایی برای متوقف کردن حمله صرب اما او گفته شد با استفاده از اشتباه سند است. زمان مناسب فرم پر شده بود توسط جان هلند فرمانده این گردان جت تا به حال اجرا پایین در سوخت و بازگشت به پایگاه خود را در ایتالیا. در جولای 11, سازمان ملل متحد نیروهای خار گذشته توسط نیروهای صرب در حال پیشروی به برگزاری. ملادیچ اعلام کرد: “در نهایت لحظه ای که آمده است برای ما برای انتقام گرفتن از ترکها در این منطقه است.”

A Serb searching for Muslim fighters inside Srebrenica on July 13.


یک صرب جستجو برای مبارزان مسلمان در داخل جنگ بالکان در جولای 13.

یک هلندی سازمان ملل متحد سرباز کشته شد در طول صرب پیشبرد ظاهرا با یک نارنجک پرتاب شده توسط یک furious Bosniak به عنوان عقب نشینی نیروهای سازمان ملل به شهر.

A crowd of refugees cluster around a UN armored vehicle in Potocari, just north of Srebrenica, on July 13.


جمعیت پناهندگان در اطراف خوشه سازمان ملل متحد نقلیه زره پوش در Potocari فقط شمال از جنگ بالکان در ژوئیه 13.

در جولای 13, برخی 20,000 شهروندان از برگزاری فرار 6 کیلومتر شمال به Potocari که در آن هلندی نیروهای سازمان ملل متحد مستقر بودند.

Dutch UN troops in Potocari stand alongside refugees from Srebrenica.


هلندی نیروهای سازمان ملل متحد در Potocari ایستاده در کنار پناهندگان از جنگ بالکان.

اما صرب مبارزان به زودی وارد و شروع به mingling با از جان گذشته, جمعیت, کشیدن مردان دور از خانواده و در نظر گرفتن آنها را در کامیون ها در حالی که دیگران منجر شد دور به اجرای فوری.

یک UNPROFOR فرمانده به یاد می آورد که پناهندگان در Potocari “دست پاچه شد آنها ترسیده بودند و آنها بودند که با فشار دادن هر یک از دیگر در برابر سربازان, سربازان من به سازمان ملل متحد است که سعی در آرام کردن آنها.”

Muslim men who were reportedly captured in Srebrenica by a Serb paramilitary group known as the Scorpions.


مردان مسلمان بودند که بنا به گزارش اسیر در جنگ بالکان توسط یک گروه شبه نظامی صرب شناخته شده به عنوان عقرب.

در همین حال برخی از 15,000 مردان در سارایوو از جمله مبارزان که می دانستم که آنها نمی خواهد زنده ماندن اگر آنها اسیر راهپیمایی را از طریق جنگل در تلاش برای رسیدن به Bosniak-برگزار قلمرو شمالی. بسیاری کشته شدند و به آنها به شکار توسط نیروهای صرب مجهز به خودروهای زرهی و سنگین اسلحه و ماشین آلات. کسانی که تسلیم اعدام شدند و بسیاری از آنها دفن شده در گورهای دسته جمعی. امنیتی خود را برای جلوگیری از ضبط.

A man being executed after he was captured by the Scorpions.


یک مرد در حال اجرا پس از او گرفته شده توسط عقرب.

برخی از این تنها در فیلم وجود دارد که از جان گذشته جنگ بالکان در مردان نشان می دهد لحظه ای که یک مرد تسلیم شد و خواسته است توسط تصویربردار اگر او می ترسم. “چگونه می تواند من نمی شود ؟” مرد پاسخ او را به عنوان رهبری دور است.

Srebrenica refugees weep over the loss of their men in Tuzla in July 1995 after they were evacuated from Potocari.


برگزاری پناهندگان گریه بر از دست دادن مردان در توزلا در ژوئیه سال 1995 پس از آنها تخلیه شدند از Potocari.
A mass grave of some of the victims of the Srebrenica genocide being uncovered in 1996.


یک گور دسته جمعی از قربانیان جنگ بالکان نسل کشی در حال کشف در سال 1996.

با توجه به موسسه برای افراد گم شده از بوسنی و هرزگوین بیش از 8000 نفر کشته شدند در سربرنیتسا. بقایای برخی از 6,955 افراد شناسایی شده اند و reburied.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de