ژنرال دیمیتری Yazov آخرین شوروی مارشال و یک عضو به اصطلاح باند هشت که سعی بر فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 درگذشت در مسکو در سن 95.

وزارت دفاع روسیه گفت: در تاریخ 25 فوریه که Yazov درگذشت “پس از یک شدید و بیماری است.”

Yazov بود دفاع کرد و گفت که او با حمایت یک گروه است که سعی بر شوروی فقط چهار ماه قبل از فروپاشی آن در سال 1991 قرار داده و رهبر اتحاد جماهیر شوروی میخائیل گورباچف تحت بازداشت خانگی است.

این گروه اعلام خود دولت موقت کمیته دولتی برای موقعیت های اضطراری شناخته شده توسط خود را مخفف GKChP.

یک “باند هشت” عضو شوروی سابق و وزیر کشور بوریس Pugo خودکشی در مدت کوتاهی پس از کودتا فرو ریخت.

10 مردان دیگر به عنوان کودتا و توطئه گران تمام شد اعطا عفو توسط دومای دولتی در فوریه 23, 1994 — ending خود را در 14 ماه در دادگاه خیانت اتهامات توسط ارتش شعبه از دیوان عالی کشور است.

آنها در ادامه به صورت جداگانه به بازی نقش های مختلف در سیاست و بخش خصوصی در پست کمونیست روسیه است.

رهبر گروه گنادی Yanayev که در زمان اعلام شده خود اقدام رئیس جمهور اتحاد جماهیر شوروی در مسکو درگذشت و در سن 72 در سپتامبر 2010.

با Yazov مرگ تنها یک عضو از GKChP زنده باقی می ماند — 87-سال اولگ Baklanov بود که پس از آن معاون ریاست جمهوری و شورای دفاع.

در سال گذشته یک دادگاه در لیتوانی محکوم Yazov به 10 سال در زندان به صورت غیابی برای نقش خود در سرکوب مرگبار در دریای بالتیک دولت استقلال جنبش در ژانویه سال 1991.

Yazov همراه با سابق KGB افسر میخائیل Golovatov شد برجسته ترین 67 متهمان در دادگاه بیش از این وقایع اهمیت است که آشکار در ویلنیوس زمانی که دولت شوروی سعی در متوقف کردن این کشور سقوط با سرکوب اولین جمهوری به اعلام استقلال است.

Golovatov محکوم شد به صورت غیابی به 12 سال در زندان.

این احکام پس از سه سال دادرسی با تمرکز بر مرگ 14 نفر کشته شده توسط ارتش شوروی در پایتخت لیتوانی است که در ماه است.

لیتوانیایی دادستان ها می گویند همه اما یکی از قربانیان در طول طوفان از تلویزیون دولتی ستاد و تلویزیون برج توسط اتحاد جماهیر شوروی چتربازان در ژانویه 13, 1991. بیش از 700 نفر زخمی شدند.

با گزارش اینترفاکس, TASS و Dozhd

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im