کاپ قاعدگی

چگونه جام قاعدگی خود را تمیز و مراقبت کنیم

15 آگوست 2020 / در فنجان های قاعدگی ، نکات و ترفندها / توسط ماندانا

کاپ قاعدگی صرف نظر از اینکه شما تازه شروع به استفاده از فنجان های قاعدگی کرده اید و یا اگر یک کاربر فنجان با تجربه هستید ، من فکر می کنم جمع آوری تمام نکات بهداشتی برای داشتن یک زندگی طولانی و سالم به فنجان شما مفید خواهد بود.

قبل از اینکه در مورد بهداشت جام قاعدگی صحبت کنیم باید ذکر کنم که در جزوه ای که همراه آن است تمام اطلاعات مورد نیاز برای استفاده و نگهداری مناسب را فراهم می کند. همیشه آن را با دقت بخوانید! من فکر کردم جمع آوری همه نکات ، کارهایی که باید انجام شود و مواردی که باید از آنها اجتناب شود مفید خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که س FAالات متداول من را در پاسخ به س questionsالات تصادفی دیگر در مورد لیوان قاعدگی خوانده اید.

 

اقدامات اساسی در مورد بهداشت جام قاعدگی برای جلوگیری از ابتلا به عفونت یا آسیب رساندن به جام قاعدگی

قبل از استفاده از لیوان قاعدگی ، دستان خود را با صابون معمولی بشویید.

در اولین استفاده از جام قاعدگی ، جام قاعدگی خود را تمیز کنید. در این پست روش های مختلف انجام آن را مشاهده کنید.

شما باید هر بار در هر چرخه ، در انتها یا در ابتدا ، فنجان خود را عقیم کنید. در حالی که پریود می شوید می توانید در صورت وجود فنجان خود را با آب و صابون ملایم بشویید.

بعد از آخرین استفاده از پریود ، فنجان قاعدگی را با دقت بشویید و در کیسه یا جعبه مخصوص تهیه شده با فنجان خود ذخیره کنید.

توصیه می شود فنجان را ابتدا با آب سرد شستشو دهید. استفاده از آب سرد به جلوگیری از ایجاد لکه و بو کمک می کند. سپس می توانید از آب گرم با صابون خنثی استفاده کنید.

ناخن های بلند باید کاملاً مسواک زده شوند. در زیر آنها مواد آلی تجمع یافته نیز شامل باکتری ها و قارچ ها وجود دارد. اگر ناخن ها به درستی شسته نشده باشند ، می توانید آنها را وارد واژن کنید. استفاده از تامپون بدون اپلیکاتور نیز همین مورد است.

سوراخهای کوچک مکش که نزدیک لبه اکثر فنجان های قاعدگی هستند ، باید تمیز نگه داشته شوند. برای این کار از برس تمیز کننده استفاده کنید. یک تکنیک آسان دیگر: فنجان را پر از آب کنید ، کف دست خود را روی آن قرار دهید ، وارونه کنید و فشار دهید! وقتی آب از سوراخ های هوا بیرون می زند ، باید فوراً تمیز شوند!

فنجان قاعدگی خود را با صابون خنثی تمیز کنید

شستشوی فنجان خود با آب در بین استفاده کافی است اما اگر می خواهید از صابون استفاده کنید ، باید کاملاً از آن استفاده کنید: pH خنثی ، بدون عطر و بدون مواد ضد باکتری. صابون هایی وجود دارند که به طور خاص برای تمیز کردن فنجان قاعدگی تهیه شده اند و اطمینان حاصل می کنند که باقی مانده ای ایجاد نمی کند که می تواند غشای مخاطی واژن را تحریک کند. آنها همچنین می توانند به عنوان صابون صمیمی یا تمیز کردن اسباب بازی های جنسی استفاده شوند. ما صابون پاکسازی Me Luna را به شما توصیه می کنیم.

 

اگر قبلاً از صابون صمیمی استفاده می کنید می توانید از آن برای شستن فنجان قاعدگی نیز استفاده کنید. اگر می خواهید از صابون استفاده کنید ، مطمئن شوید که این ماده تا حد امکان مانند یک صابون مارسی بدون عطر است و مطمئن شوید که آن را خیلی خوب آبکشی می کنید. از آن دسته از مواد شیمیایی که با مواد معطر استفاده می شوند استفاده نکنید. به یاد داشته باشید که فنجان شما ساعت ها در واژن شما می نشیند و شما نمی خواهید مواد شیمیایی به آنجا بروند.

 

این نوع تمیز کردن ضد عفونی کننده جام شما نیست ، بلکه برای تمیز کردن روزمره است. این در طول چرخه شما کافی است مگر اینکه احساس کنید نیاز به یک تمیز کردن عمیق تر دارید. در زیر نحوه انجام آن را بخوانید.

 

 

اگر در حال مسافرت هستید یا به آب دسترسی ندارید می توانید از دستمال مرطوب الکلی استفاده کنید اما استفاده از این محصولات را فقط در صورت لزوم توصیه می کنیم. اگرچه دستمال مرطوب مخصوص پاکسازی فنجان های قاعدگی وجود دارد ، اما ممکن است برای زنان حساس تحریک کننده باشد. از دستمال مرطوب هایی که به طور خاص برای تمیز کردن فنجان مشخص نشده اند ، استفاده نکنید تا تعادل Ph واژن شما به هم نخورد. استفاده طولانی مدت از دستمال مرطوب با پایه الکل ممکن است مسبب خراب شدن زودرس فنجان در طولانی مدت و ایجاد ضایعات غیرضروری باشد. با گفتن این که اگر مسافرت هستید یا واقعاً نیاز به تمیز کردن جام خود دارید ، از هیچ چیز بهتر است.

 

جام قاعدگی خود را بجوشانید

جوشاندن روشی است که با کاهش کافی بار باکتریها ، قارچها (مخمرها) یا ویروسهایی که ممکن است روی آن وجود داشته باشد ، ضد عفونی مطلوب جام قاعدگی را تضمین می کند.

 

استفاده از گرما ، در این مورد گرمای مرطوب ، از زمان باستان شناخته شده است و به عنوان مثال برای اجرای روش موثر پاستوریزاسیون مواد غذایی مورد استفاده قرار گرفته است. بیشتر باکتری ها و ویروس های بیماری زا برای انسان در دمای 65 درجه سانتیگراد غیرفعال شده اند. به همین دلیل جوشاندن یک روش ایمن است ، زیرا دمای 100 درجه سانتیگراد پروتئین های دناتوره شده غشای سلول هستند و سلول ها از بین می روند.

 

1 / فنجان قاعدگی خود را در قابلمه بجوشانید

کاملاً ضروری نیست که فنجان قاعدگی را بین درج و دیگری بجوشانید. شیر آب برای شستشو آن بی خطر است. فقط برخی از موارد خاص (به عنوان مثال عدم دسترسی به آب تمیز در کشورهای خارجی) ممکن است نیاز به استفاده از آب بطری طبیعی داشته باشد.

 

طبق نشانه های سازنده ، فنجان قاعدگی با حرارت متوسط ​​به مدت 5 دقیقه در یک قابلمه در حال جوشیدن است (مراقب باشید آن را روی آتش فراموش نکنید ، زیرا در صورت تبخیر آب فنجان می سوزد).

 

در اینجا یک نکته کوچک است که می توانید در آن فیلم زیر مشاهده کنید ، فنجان خود را در یک لیوان پخت و پز قرار دهید که باعث می شود از آن جلوگیری کنید

این یک روش ایمن برای تمیز کردن فنجان است زیرا فرصت کمتری دارید که فنجان خود را روی اجاق گاز فراموش کنید و آن را بسوزانید. خبر خوب این است که بسیاری از مارک ها Tupperware کمی را طراحی کرده اند که به طور خاص برای تمیز کردن لیوان های قاعدگی در مایکروویو طراحی شده است.

 

جام تمیز کردن سفر

7.50 یورو

 گزینه مورد نظر را انتخاب کنید

 

جام تمیز کردن ME LUNA PP

5.95 یورو

 گزینه مورد نظر را انتخاب کنید

 

روبی تمیز

14.95 یورو

 گزینه مورد نظر را انتخاب کنید

فنجان قاعدگی خود را با قرص میلتون تمیز کنید

همچنین می توانید از قرص های ضدعفونی کننده مانند میلتون استفاده کنید. فقط 15 دقیقه طول می کشد تا جام قاعدگی (یا هر چیز دیگری ، بطری های کودک ، پستانک ها و غیره …) را عقیم کنید. یک قرص برای 5 لیتر محلول ضد عفونی کننده کافی است. شما می توانید قرص میلتون را نصف یا چهارم کنید و برای حل آن به ترتیب آب کمتری مصرف کنید. (1/4 قرص در 1،25 لیتر آب سرد). محلول میلتون را می توان به مدت 24 ساعت نگه داشت تا بتوانید به ادامه دادن وسایل بپردازید و وقتی آماده استفاده در طول روز هستید آنها را بیرون بیاورید. سریع و بسیار کارآمد است. همچنین اگر مسافرت هستید و قادر به جوشاندن آب نیست راحت ترین چیز برای آوردن است.

 

میلتون از فنجان قاعدگی شما در برابر میکروب ها و باکتری های مضر محافظت می کند. میکروب هایی مانند E-coli ، لیستریا ، سالمونلا ، کمپیلوباکتور و روتاویروس (که می تواند باعث ورم معده و روده شود) و کاندیدا آلبیکنس (که می تواند برفک ایجاد کند) را از بین می برد.

 

قرص های میلتون

1.20 یورو – 4.85 یورو

 گزینه مورد نظر را انتخاب کنید

فنجان قاعدگی خود را با بخار تمیز کنید

فنجان قاعدگی خود را با 5 میلی لیتر آب تصفیه شده استریل کنید ، نیازی به مواد شیمیایی ناخوشایند نیست. فقط آب اضافه کنید ، فنجان خود را بگذارید ، دکمه را فشار دهید ، و شما کار خوبی دارید. استریل کردن فنجان قاعدگی نمی تواند ساده تر باشد! در عرض 3 دقیقه 9/99 درصد باکتری ها و میکروب ها را از بین می برد

 

 

آسان ، قابل اعتماد ، تمیز و سریع! دوستش دارم!

“پس از مجذوب شدن در استفاده از جام PIxie ، تمیز کردن برای من یک نگرانی بزرگ بود. دستمال های مرطوب همراه فنجان عالی بودند ، اما من بصورت آنلاین خواندم که جوشاندن فنجان یک روش عالی برای تمیز کردن آن است. اما صادقانه بگویم ، در واقع جوشاندن آن باعث ترس من شد زیرا نمی خواستم اجازه دهم تا ته قابلمه را لمس کند و احتمالاً ذوب شود. (به علاوه من می خواستم یک گلدان کوچک اختصاصی که فقط برای تمیز کردن فنجان من استفاده می شود.) این ضدعفونی کننده بخار باعث می شود که Pixie Cup من یک نسیم مطلق باشد! شما فقط کمی آب در آن قرار دهید ، فنجان خود را در ساقه قرار دهید ، درب آن را وصل کنید و آن را به برق وصل کنید و مراحل آن به پایان می رسد و به زودی انجام می شود. دستورالعمل ها می گویند که آن را تا خط 5 میلی لیتر پر کنید اما این خط کمی قابل مشاهده است و روی آن “5 میلی لیتر” نمی گوید. خط در آنجا پایین است و مقدار بسیار کمی آب مورد نیاز است. صادقانه بگویم که اکنون تمیز کردن فنجان من آسانتر نیست و من کاملاً عاشق این محصولات هستم!

 

همچنین ، بیش از اعتماد به جوشاندن فنجان ، به عقیم سازی بخار اطمینان دارم. من در OR کار می کنم و ابزارهای مورد استفاده در جراحی را با بخار عقیم می کنیم بنابراین به طور حتم می دانم که عقیم سازی بخار روشی حیرت انگیز برای تمیز کردن وسایل است. من این ضدعفونی کننده بخار را بسیار بسیار پیشنهاد می کنم. به من اعتماد کنید ، وقت شما در ماه بسیار ساده تر خواهد شد… 🙂 ”- ساوانا ، مشتری واقعی جام Pixie

 

روش های طبیعی تمیز کردن فنجان خود با سرکه سفید

اگر بیشتر به محلول های طبیعی و DIY علاقه مندید ، می توانید از محصولات طبیعی رقیق شده در آب مانند سرکه سفید (ماده شفاف) استفاده کنید. بعد از جوشاندن فنجان می توان از آنها به صورت سرد استفاده کرد یا به آب اضافه کرد. پس از آن ، فنجان قاعدگی را با آب بشویید.

 

فنجان خود را به مدت کوتاه (حداکثر 3 دقیقه) در محلول “10٪ سرکه سفید ، 90٪ آب” خیس کنید. از این طریق مطمئناً به فنجان خود آسیب نخواهید رساند و کمی راحت تر از کشیدن گلدان است. سرکه سفید بسیار ارزان و محصولی غیر آلاینده است. همچنین وجود نظافت در خانه برای تمیز کردن (تمیز کردن کتری ، پنجره ها و موارد دیگر) بسیار عالی است.

 

چه کاری نباید انجام داد؟

صابون تهاجمی وجود ندارد

بهتر است از شستن با صابون ، حتی صمیمی ، اجتناب کنید که فاقد PH خنثی ، عطر ، روغن طبیعی یا مصنوعی ، مواد کف کننده ، ضد باکتری است. این صابون ها با عنوان “برای استفاده خارجی” برچسب خورده اند “زیرا نمی توانند برای تمیز کردن داخل واژن (یا به طور کلی غشاهای مخاطی) استفاده شوند ، و اگر خوب شسته نشوند باعث تحریک می شوند. در صورت احساس نیاز به استفاده از صابون برای تمیز کردن فنجان قاعدگی ، از سازگار بودن آن اطمینان حاصل کرده و آن را کاملاً بشویید.

 

صابون ها یا سایر مواد خاص مانند روغن ، و همچنین باعث تحریک می شوند ، فیلم خاصی را محافظت می کنند که از سیلیکون محافظت می کند و ممکن است بو یا رنگ مایل به زرد ایجاد کند.

می توانید از صابون هایی که برای تمیز کردن اسباب بازی های جنسی و توپ برای کف لگن مشخص شده اند (برای وسایل شخصی که جزو موارد دیگری نیستند که قابل جوشیدن هستند) استفاده کنید.

 

روغنهای ضروری NO

از استفاده از روغنهای اساسی جلوگیری می کند: سیلیسیم را به همان اندازه کاندوم لاتکس خراب کنید. از آنها حتی به صورت رقیق استفاده نکنید ، زیرا میسل ها حتی اگر فکر می کنید آنها را به خوبی حل کرده اید در حالت تعلیق باقی می مانند. شستشو دشوار است ، همچنین می تواند باعث تحریک غشای مخاطی شود.

 

ماشین ظرفشویی ندارد

به نظر می رسد بدون فکر ، اما این سوالی است که من زیاد از من پرسیده شده است. آیا می توانم فنجان قاعدگی خود را در ماشین ظرفشویی بگذارم؟ آنچه برای کیک های قالب سیلیکونی شما مفید است یک چیز است ، این برای یک فنجان قاعدگی که از داخل واژن استفاده می کنید مناسب نیست. بنابراین نه شما نمی توانید. شوینده هایی که برای ماشین ظرفشویی استفاده می شوند کاملاً با d سازگار نیستند

کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

کاپ قاعدگی چیست—ok uni 

 

فنجان قاعدگی–ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی—ok uni 

 

كاپ قاعدگي—–ok uni 

 

کاپ قاعدگی برای دوشیزگان—ok uni

 

نحوه استفاده از کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

خرید کاپ قاعدگی—ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی در داروخانه ها—-

 

طرز استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ پریودی

 

فنجان قاعدگی چیست

 

کاپ پریودی چیست

 

کاپ قاعدگی چیه

 

بهترین مارک کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده کاپ قاعدگی

 

روش استفاده از کاپ قاعدگی

 

لونت کاپ چیست

 

طریقه استفاده از کاپ قاعدگی

 

استفاده از کاپ قاعدگی

 

قیمت فنجان قاعدگی

 

نحوه استفاده کاپ قاعدگی

 

سایز کاپ قاعدگی

 

كاپ قاعدگي چيست

 

عوارض کاپ قاعدگی

 

کاپ بهداشتی

 

کاپ پریود

 

طریقه استفاده کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی نحوه استفاده

 

کاپ قاعدگی را از کجا بخریم

 

کاپ های قاعدگی

 

کاپهای قاعدگی

 

روش استفاده کاپ قاعدگی

 

معایب کاپ قاعدگی

 

آموزش استفاده از کاپ قاعدگی

 

مراکز فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی خرید

 

فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی را از کجا تهیه کنیم

 

کاپ قاعده گی

 

طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی

 

انتخاب سایز کاپ قاعدگی

 

چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی

 

انواع کاپ قاعدگی

 

فنجان پریود

 

خريد كاپ قاعدگي

 

طرز استفاده از فنجان قاعدگی

 

كاپ قاعدگي خريد

 

کاپ قاعدگی یا تامپون

 

قيمت كاپ قاعدگي

 

خرید فنجان قاعدگی

 

مضرات استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی برای دختران

 

معایب استفاده از کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده از كاپ قاعدگي

 

خرید اینترنتی فنجان قاعدگی

 

فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbethttps://bahiscis.xyz/https://gelsincicek.com/Betvolebuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme NovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma istanbul escortümraniye escort