چگونه یک ماده شیمیایی سمی در آب آشامیدنی 13 میلیون نفر قرار گرفت

[ad_1]

هیچ محدودیتی در فدرال وجود ندارد که چه مقدار 1،4 دی اکسان می تواند در آب آشامیدنی باشد، اگرچه نیوجرسی قوانین جدیدی را پیشنهاد می کند که این ماده شیمیایی را به 0.33 قسمت در میلیارد محدود می کند. برخی از نمونه های سال 2020 تقریباً 10 برابر بیشتر در دلاور یافت شدند. مقامات نیوجرسی گفتند که آنها معتقدند این سطوح تا زمانی که آب آشامیدنی به مشتریان برسد، در نهایت “خطر فوری سلامتی” ایجاد نمی کند.

مقامات از سراسر منطقه، از جمله کمیسیون حوضه رودخانه دلاور، آژانس چند ایالتی که وظیفه مراقبت از رودخانه را بر عهده دارد، گروهی را برای نظارت بر منبع آلودگی تشکیل داده اند.

اگرچه کار آنها ادامه دارد، اما با پیچ و تاب نامناسبی همراه است: ظاهراً شخصی مواد شیمیایی را به رودخانه فرستاده است، اما مشخص نیست که آیا کسی برای آلوده کردن یکی از ذخایر اصلی آب کشور عواقبی خواهد داشت یا خیر.

برخی از مواد شیمیایی، از جمله 1،4-دیوکسان، تا حد زیادی کنترل نشده باقی می مانند. و حتی در حالی که اداره محیط زیست نیوجرسی برای اولین بار در حال آماده شدن برای تعیین محدودیت های سخت برای میزان 1،4-دی اکسان مجاز در آب آشامیدنی است، بعید به نظر می رسد که این قوانین مانع از آلودگی رودخانه دلاور شود.

مقررات برنامه ریزی شده نیوجرسی، تامین کنندگان آب آشامیدنی را ملزم می کند که بیشتر مواد شیمیایی را از آب آشامیدنی جست و جو کرده و حذف کنند – اما قوانین در وهله اول مانع از قرار دادن آلاینده ها در آنجا نمی شوند.

رودخانه دلاور بر میزانی تأکید می‌کند که تامین‌کنندگان آب آشامیدنی اغلب برای پاکسازی مشکلات دیگران تلاش می‌کنند، حتی در حالی که نیوجرسی آمریکا فرآیند تصفیه را برای مقابله با 1،4-دیوکسان و سایر آلاینده‌ها، مانند سایر “مواد شیمیایی دائمی” گسترش می‌دهد. مردم اخیراً متوجه شده اند که خطرناک هستند.

بیشتر درک ما از محل آلودگی به مت سیک، بالاترین مقام آب برای آب آمریکا در نیوجرسی مربوط می شود. او باید بداند که چگونه یک ماده سرطان‌زای احتمالی وارد رودخانه می‌شود و آب مشتریانش را تهدید می‌کند. در حوزه آبخیز که از کوه‌های Catskill تا ساحل Rehoboth در دل امتداد دارد، این یک چالش بود.

بنابراین، در اکتبر 2020، سیک لباس مرطوب خود را پوشید و شروع به نمونه برداری از آب از دلاور کرد.

نمونه‌برداری او نشان می‌دهد که این ماده شیمیایی در آبی است که از یکی از شاخه‌های اصلی دلاور به نام رودخانه لیهی می‌آید که قبل از تخلیه در دلاور از پنسیلوانیا می‌گذرد.

چیک در مصاحبه ای گفت: «در آن زمان برای من کاملاً واضح بود که حداقل دود داریم که به ما بگوید ممکن است آتش کجا باشد.

کار سیک به محدود کردن محل نگهداری آن برای تیم جستجوی منطقه ای بزرگتر و در نهایت یافتن ماده شیمیایی در نزدیکی یک کارخانه تصفیه فاضلاب در آلن تاون، پنسیلوانیا، که توسط مقامات کانتی لیهای اداره می شود، کمک کرده است. نمونه‌ای که از رودخانه Lihai در نزدیکی تصفیه‌خانه گرفته شد، سطوح 1.4-دیوکسان را بیش از 100 برابر بیشتر از آنچه که طبق قوانین پیشنهادی نیوجرسی برای نوشیدن بی خطر است، یافت.

کارخانه آلن‌تاون فاضلاب را می‌گیرد، آن را تصفیه می‌کند و سپس آن را در نقطه‌ای درست قبل از جریان لیه به دلاور به لیهای می‌ریزد. این کارخانه با مواد شیمیایی از لیست اولویت فدرال کار می کند، اما 1،4-دیوکسان یکی از آنها نیست و کارخانه نحوه درمان آن را مطالعه نکرده است. این باعث می شود 1،4-دیوکسان یکی از هزاران ماده شیمیایی بالقوه مضر باشد که اولویت رسمی تنظیم کننده های فدرال نیست، اگرچه آنها قبلاً مشخص کرده اند که قرار گرفتن در معرض طولانی مدت با آن می تواند باعث آسیب کلیه و کبد شود.

لیزل گروس، مدیر اجرایی Lehigh County در مصاحبه ای گفت: “ما به دنبال او نبودیم و نمی دانستیم چگونه به دنبال او بگردیم.”

اما اکنون کارخانه باید دریابد که چه کسی فاضلاب پر از 1،4 دی اکسان را برای آن ارسال می کند.

اکثر مردم می دانند که تصفیه خانه های فاضلاب می توانند آنچه را که از طریق سیستم های فاضلاب به آنها می رسد، مدیریت کنند. اما برخی از کارخانه‌ها، از جمله کارخانه آلن‌تاون، کسب‌وکار جانبی سودآوری دارند که زباله‌های حامل‌های خارجی را می‌پذیرد.

گراس در ایمیلی گفت که اداره شهرستان لیهای، یک آژانس دولتی که توسط مقامات محلی اداره می شود، در سال 2020 حدود 2.9 میلیون دلار برای تصفیه انواع زباله های صادراتی، از جمله 38000 دلار از کویم ایالات متحده آمریکا، دریافت کرد. کویم، که از سال 2018 مقداری فاضلاب را از کارخانه پلیمر خود در وست دپتفورد، نیوجرسی به کارخانه آلن‌تاون، پنسیلوانیا می‌فرستد.

کویم یک تولید کننده پلیمر و پلاستیک ایتالیایی است و 1،4-دیوکسان یکی از محصولات جانبی آن است.

بر اساس اسناد نظارتی ارائه شده توسط Coim به آژانس فدرال حفاظت از محیط زیست، این شرکت باید زباله های حاوی 1.4-دیوکسان را به یک زباله سوز در نزدیکی آبشار نیاگارا، نیویورک می فرستاد.

اما زمانی که کارخانه تصفیه فاضلاب آلن‌تاون در ژوئن ۲۰۲۱ آزمایش‌هایی را برای یافتن اینکه چه کسی ۱،۴-دی‌اکسان را به تأسیسات خود آورده است، انجام داد، متوجه شد که کویم «مشارکت‌کننده اصلی» است.

به گفته مقامات آب نیوجرسی آمریکا و اداره حفاظت از محیط زیست پنسیلوانیا، تصفیه خانه بلافاصله پذیرش زباله های Coim را متوقف کرد و مقدار 1,4-دیوکسان در دلاور کاهش یافت، هر دو با نتایج آزمایش های بعدی آب در رودخانه لیهای و دلاور.

میکل آنژ کاوالو، رئیس جمهور کویم ایالات متحده آمریکا مسئولیت آلودگی رودخانه را رد کرد و گفت آزمایشی که در ماه ژوئن انجام شد که نشان داد 1.4-دی اکسان در فاضلابی که به پنسیلوانیا فرستاده شده بود، نتیجه یک حادثه بود. این بار – و فقط این بار، کاوالو گفت – شرکت در حال مخلوط کردن مخزنی است که به کارخانه آلن‌تاون فرستاده بود با مخزن زباله‌سوز آبشار نیاگارا.

کاوالو در مصاحبه ای گفت: این یک اشتباه ساده بود. این هرگز در گذشته اتفاق نیفتاده است و … در آینده نیز اتفاق نخواهد افتاد.»

رگولاتورها هیچ اقدام رسمی علیه هیچ کس درگیر این حادثه انجام نداده اند.

EPA از کارخانه‌هایی مانند پنسیلوانیا می‌خواهد که حدود 130 ماده شیمیایی مختلف را آزمایش کنند، که کارشناسان می‌گویند هزاران ماده شیمیایی صنعتی وجود دارد که می‌تواند به فاضلاب ختم شود. پس از آزمایش کارخانه برای کارهایی که باید انجام دهند، آنها ایده کمی دارند که چه چیز دیگری ممکن است وارد تاسیسات آنها شود – یا چه چیزی ممکن است بیرون بیاید.

شان لاتورت، رئیس تنظیم کننده محیط زیست نیوجرسی، گفت: «در این صورت، اگر هیچ مقرراتی وجود نداشته باشد که از وقوع چیزی جلوگیری کند، ممکن است اتفاق بیفتد. من فکر می‌کنم جامعه با این موضوع مشکل دارد و قابل درک است.»

تریسی کارلوچیو، معاون سازمان غیردولتی Delaware Riverkeeper Network، گفت که آزمایش نکردن آلاینده ها یک مشکل طولانی مدت در رودخانه است.

او گفت: «اما نادانی سعادت نیست و بهانه ای برای آلودگی نیست.

کار برای ردیابی سایر منابع 1,4-دیوکسان در بخش‌های مختلف دلاور ادامه دارد، اگرچه نمونه‌هایی از نیوجرسی آمریکا نشان می‌دهد که منبع اصلی ماده شیمیایی که عرضه آن را تهدید می‌کند از تابستان گذشته به‌طور قابل توجهی ناپدید شده است.

سیک، یک افسر کیفیت آب در نیوجرسی، گفت که این شرکت خوش شانس است که فرآیند تصفیه ای دارد که به حذف 1،4-دی اکسان کمک می کند و در حال آماده شدن برای افزودن یک فرآیند تصفیه دیگری است که این ماده شیمیایی را بیشتر حذف می کند.

این اولین بار نیست که 1,4-دیوکسان آب آشامیدنی را در نیوجرسی تهدید می کند. چند سال پیش، دولت فدرال از تامین کنندگان عمده آب در سراسر کشور خواست تا این ماده شیمیایی را آزمایش کنند. حدود یک دهم مقداری از 1،4-دیوکسان را یافتند، اما تقریباً یک چهارم تامین کنندگان نیوجرسی آن را یافتند، از جمله حدود 30 سیستم آب آشامیدنی که دارای سطوح شیمیایی بالاتر یا بالاتر از حد مجاز قوانین ایالتی پیشنهادی جدید است.

تام نلتنر، مدیر سیاست مواد شیمیایی برای صندوق حفاظت از محیط زیست، یک گروه غیرانتفاعی، گفت که حوادثی مانند آنچه در دلاور رخ داد بسیار رایج است، اگرچه جزئیات به ندرت گزارش می شود. ردیابی آثار سمی غیرمعمول می تواند دشوار باشد، و تصفیه خانه های فاضلاب شهری، مانند کارخانه آلن تاون، ممکن است ندانند که چه آلاینده های صنعتی آنها را ارسال می کند.

او گفت که قانون آب آشامیدنی سالم، قانونی کلیدی که از آب آشامیدنی آمریکایی‌ها محافظت می‌کند، ممکن است برای جهانی که مواد شیمیایی قدرتمند و سالمی مانند 1,4-دیوکسان موجود در رودخانه دلاور می‌توانند از راه دور وارد شوند، مناسب نباشد. و در مقادیر کم خطرناک باشد.

نلتنر در مصاحبه ای گفت: “از بسیاری جهات، ما از قانون آب آشامیدنی ایمن به عنوان یک برنامه پاکسازی برای پاکسازی آبی استفاده می کنیم که از ابتدا نباید آلوده می شد.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin Elektronik sigaraturkuaz korsan taksi