Google Scholar یک ابزار جستجوی تخصصی است که نتایج حاصل از انتشارات دانشگاهی و حرفه ای و منابع آنلاین معتبر را برمی گرداند . این جستجوی تخصصی مقالات ، کتابها و پایان نامه هایی را که توسط منابع همکار بررسی شده ارجاع می شود ، در اولویت قرار می دهد و نتایج متفاوتی از متن کامل دسترسی آزاد به چکیده منابع پشت پرده دارد. این بررسی مزایا و محدودیت های گوگل اسکلار را توضیح می دهد و نحوه استفاده را توضیح می دهد .

پیمایش سریع
Google Scholar چیست و چگونه کار می کند؟
این اصول اولیه نحوه استفاده از Google Scholar است:
چه چیزی Google Scholar را بی نظیر می کند
Google Scholar چقدر هزینه دارد؟
درک عمومی از Google Scholar
چگونه Google Scholar با سایر بانکهای داده مقایسه می کند
آنچه ما فکر می کنیم
Google Scholar چیست و چگونه کار می کند؟
نحوه استفاده از Google Scholar
Google Scholar یک موتور جستجو است که نتایج را به جای صفحات وب عمومی به منابع علمی محدود می کند. این منابع شامل مقالات ژورنال های دانشگاهی یا حرفه ای یا انتشارات معتبر و همچنین منابع آنلاین قابل احترام است. جستجوها همچنین ممکن است اسنادی را که در وب آزاد منتشر می شود به فرمی شبیه به مقاله یا مقاله با عنوان ، لیست نویسندگان ، و کتابشناسی یا آثار ذکر شده در انتها برگردانند.

اگر می خواهید تحقیقاتی پیدا کنید که به طور کلی از نتایج حاصل از جستجوی وب قابل اطمینان باشد ، Google Scholar می تواند یک ابزار مفید باشد. دانشجویان مقطع متوسطه و کارشناسی ارشد غالباً موظفند به منابع معتبر در مقاله ها و مقاله های تحقیقاتی مراجعه کنند و باید نحوه استفاده از Google Scholar را بدانند. کاربران ممکن است اصطلاحات ساده را وارد کرده یا پارامترهای پیشرفته خاصی را تنظیم کنند تا سریعاً به نتایج مربوطه دسترسی پیدا کرده و دسترسی پیدا کنند.

Google Scholar
کاربرانی که در سطح کالج و دانشگاه تحصیل می کنند یا تدریس می کنند ، ممکن است با بانکهای اطلاعاتی علمی آشنا باشند. كتابخانه هاي مؤسساتي از خدماتي استفاده مي كنند كه اغلب براي دانش آموزان يا كاربران گاه به گاه گران است. Google Scholar یک جایگزین رایگان است که در خارج از شبکه های نهادی قابل دسترسی است و می تواند به دانشجویان یا محققان مستقل کمک کند تا درباره هر موضوعی اطلاعاتی کسب کنند و نشریاتی را که اغلب به آنها استناد می شود بخوانند.

برخی از موسسات اعتبار پروکسی ارائه می دهند که به کاربران شبکه خود اجازه می دهد از طریق Google Scholar به انتشارات متن کامل بیشتری دسترسی داشته باشند. با تعیین گزینه های ورود به سیستم بر اساس بانکهای اطلاعاتی یا ژورنالی که دانشکده ، دانشگاه یا سازمان حرفه ای در آن مشترک هستند ، نتیجه ای که ممکن است منجر به پرداخت پستی برای کاربران مستقل شود ، در عوض متن کامل محتوا را در اختیار کاربران دارای مجوزهای معتبر نهادی قرار می دهد.

Google Scholar بسیار بزرگتر از هر پایگاه داده محدود شده توسط موضوع ، منابع معتبر یا تعدادی از انتشارات است. یک جستجو ممکن است نتایج تحقیق را از پروفایل های محقق در وب سایت هایی مانند Academia.com بدست آورد. این شبکه اجتماعی به دانشگاهیان اجازه می دهد تا تحقیقاتی را انجام دهند که از این حقوق برخوردارند ، برای دور زدن بانک اطلاعاتی یا paylines های مجله و دسترسی آزاد. این ابزار جستجو همچنین تحقیقاتی را منتشر می کند که در سراسر جهان منتشر شده است.

نحوه استفاده از Google Scholar (آرم)
علاوه بر مشخص کردن عنوان و نویسنده نتایج و ارائه گزیده ای از چکیده ، هر نتیجه جستجو در Google Scholar نوع منبع و نوع پرونده را مشخص می کند. این امر به کاربران این امکان را می دهد تا تعیین کنند که آیا آنها نرم افزار مناسبی دارند و آیا آنها برای دستیابی به حقوق برای دسترسی به یک پرونده نیاز دارند. برخی از پایگاه های داده یا ژورنال ها به کاربران این امکان را می دهند که مقاله ای را خریداری یا اجاره کنند ، در حالی که برخی دیگر برای مشاهده محتوا به اشتراک فردی یا نهادی نیاز دارند.

هر کاربر می تواند بدون توجه به وابستگی نهادی ، به صفحه اصلی حرکت کند و نتایج قابل اعتماد را جستجو کند.
اکنون که هدف این سرویس جستجو را می دانید ، در اینجا چند دستورالعمل در مورد نحوه استفاده از Google Scholar آورده شده است. صفحه اصلی به کاربران این امکان را می دهد که یک کلمه کلیدی اساسی و جستجوی اپراتور را اجرا کنند و نتایج شما را هم به مقالات و هم از طریق پرونده قانونی محدود کنند. منوی قابل جمع شدن در سمت چپ بالای صفحه امکان دسترسی به مشخصات کاربر ، کتابخانه ، هشدارها و اندازه گیری های کاربر و همچنین ابزارها و تنظیمات جستجوی پیشرفته را فراهم می کند.

برای محدود کردن نتایج با جزئیاتی مانند نویسنده ، انتشار ، گنجاندن یا حذف برخی از کلمات کلیدی یا طیف وسیعی از تاریخ ها ، کاربر باید یک جستجوی پیشرفته را انجام دهد. منوی سمت چپ قابل جمع را گسترش دهید و گزینه جستجوی پیشرفته را انتخاب کنید. این ابزار جستجوی پیشرفته به کاربران امکان می دهد کلمات کلیدی خاص ، عبارات دقیق ، حداقل یکی از کلمات کلیدی مشخص شده یا نتیجه هایی را که شامل کلمات خاصی نیست ، جستجو کنند. همه این گزینه های جستجو می توانند برای محدود کردن نتایج تنها به مطالبی که بیشتر مربوط به یک تحقیق خاص هستند ، کمک کنند.

هیچکدام از این گزینه های جستجو منحصر به فرد نیستند ، به کاربران امکان می دهد عوامل محدود کننده مختلفی را برای انجام دقیق جستجوها و یافتن تحقیقات دقیق مورد نیاز خود ، ترکیب کنند. هنگامی که یک کاربر نتایج جستجو را دریافت کرد ، عنوان صفحه تعداد نتایج را تخمین زده و چندین گزینه مرتب سازی را ارائه می دهد. کاربران می توانند نتایج را بر اساس تاریخ ، از جمله انتشارات منتشر شده در هر نقطه از سال گذشته ، دو سال یا پنج سال ، کاهش دهند. کاربران همچنین ممکن است نتایج را با توجه به الگوریتم های جستجوی Google یا تاریخ تعیین کنند.

مرتب سازی بر اساس تاریخ ، کاربران را قادر می سازد از جدیدترین تحقیق به قدیمی ترین نتایج دوباره سفارش دهند. این می تواند برای یادگیری در مورد وضعیت فعلی تحقیق در این زمینه مفید باشد. بخاطر داشته باشید که مقالات کمی قدیمی تر ممکن است استنادهای بیشتری داشته باشند یا تعامل معنادار با ایده های مطرح شده در تحقیق داشته باشند. Google Scholar درک وضعیت وضعیت فعلی یک زمینه و تاریخ توسعه آن را بسیار آسان تر از ابزارهای جستجوی محدودتر یا تخصصی تر می کند.

Google Scholar
علاوه بر اینکه به کاربران اجازه می دهد به طور خاص برای نتایج حقوقی جستجو کنند ، گوگل همچنین ثبت اختراعات در نتایج جستجو را آسان می کند. جستجوی خود را در صفحه اصلی یا از طریق مشخصات جستجوی پیشرفته جستجو کنید. پس از اجرای جستجو ، با کلیک بر روی دکمه نوار ابزار با سه خط ، حق دسترسی به ثبت اختراعات یا نقل قول ها را برای دسترسی به این گزینه های تغییر دهید. همه این فیلترها می توانند به کاربران كمك كنند تا نوع خاصی از نتایجی را كه هنگام جستجو در این سرویس گسترده انجام می دهند كمتر كنند.

در نتایج جستجو ، کاربر می تواند به راحتی منبع نتیجه و همچنین فرمت فایل را شناسایی کند. بسیاری از مقالات در صورت تهیه متن کامل در قالب PDF خواهند بود. هر نتیجه شامل عنوان تحقیق خواهد بود ، مشخص می کند منبع یک مقاله است یا یک کتاب ، و ارائه آمار در مورد تعداد استنادها و نسخه های یک انتشار. Google Scholar همچنین یافتن مقالات مرتبط با هر نتیجه یا انتشارات دیگر توسط هر نویسنده را آسان می کند.

این اصول اولیه نحوه استفاده از Google Scholar است:
فیس بوک
پینترست
توییتر
جیمیل
این موتور جستجو همچنین کاربران را قادر می سازد سوابق تحقیقاتی را به حساب Google خود پیوند دهند. با کلیک بر روی نماد ستاره تحت نتیجه ، به کاربر امکان می دهد تحقیقات نشانک را انجام دهد. نماد نقل قول اطلاعات استناد کاملی به استثناء صفحات در سبک های MLA ، APA ، شیکاگو ، هاروارد و ونکوور و همچنین گزینه هایی برای صادرات استناد به BibTeX ، EndNote ، RefMan یا RefWorks فراهم می کند. نماد پاکت نامه ، در پایین صفحه نتایج و جستجوهای مرتبط با بالا ، به کاربران امکان ایجاد هشدارهایی را می دهد که آنها را از هرگونه تحقیقات جدید در مورد موضوع خاص مطلع می کند.
چه چیزی Google Scholar را بی نظیر می کند
Google Scholar یک سرویس جستجوی علمی را به صورت رایگان ارائه می دهد. اشتراک های بانک اطلاعاتی می توانند برای جستجو و دسترسی به نتایج متن کامل به صدها یا هزار دلار برسند. اگرچه ممکن است همه منابع از جستجوی Google Scholar با متن کامل در دسترس نباشند ، کاربران می توانند خلاصه مطالب را بخوانند و مشخص کنند که آیا باید راهی برای خواندن کلیه مقاله یا کتاب منتشر شده پیدا کنند. پس از دانستن نحوه استفاده از Google Scholar ، می توانید از این سرویس برای یادگیری هر موضوعی استفاده کنید.

این موتور جستجوگر همچنین شبکه گسترده تری نسبت به پایگاههای داده تخصصی دانشگاهی دارد. Google Scholar علاوه بر انتشارات مورد بررسی ، از منابع حرفه ای و وب سایت های معتبری نیز نتیجه می گیرد. الگوریتم های Google با توجه به در دسترس بودن متن کامل ، محل انتشار ، نویسنده و فرکانس با استفاده از آنها مقاله یا کتاب در سایر ادبیات علمی ، بیشترین نتایج را در هر جستجوی جستجو در اولویت قرار می دهند.

Google Scholar چقدر هزینه دارد؟
Google Scholar می تواند برای جستجوها و خواندن خلاصه ها رایگان باشد. برخی از مقالات دانشگاهی ممکن است نیاز داشته باشد که کاربران در یک بانک اطلاعاتی مشترک شوند یا حقوق اجاره یا خرید مقاله یا خواندن کتاب را بخرند. Google Scholar نتایج متن کاملی را که از طریق اینترنت آزاد در دسترس است برای اولویت بندی تحقیقات برای کاربرانی که وابسته به موسسات دانشگاهی نیستند ، در اولویت قرار می دهد.

درک عمومی از Google Scholar
محققان قدردانی می کنند که Google Scholar دسترسی هر کسی را به تحقیقات دانشگاهی با کیفیت عالی در هر رشته آسانتر می کند. اکثر بانکهای اطلاعاتی دانشگاهی بسیار گران هستند. این موتور جستجو تحقیقات را به طور گسترده تری در اختیار عموم غیر متخصصان قرار می دهد. Google Scholar فراتر از لیست های معتبر از منابع است تا دسترسی به نشریات در سراسر وب را به جای دسترسی به پایگاه داده یا دسترسی به نشریات فراهم کند.

یکی از اشکالات Google Scholar در واقع وسعت آن است. از آنجا که این سرویس در وب باز مطالبی را جستجو می کند که مانند انتشارات دانشگاهی با عنوان ، لیست نویسندگان و کتاب شناسی نوشته شده و قالب بندی شده اند ، برخی از تحقیقات که مشکوک هستند یا ممکن است مورد بررسی قرار نگیرند ، ممکن است در نتایج جستجو نتیجه بگیرند. این واقعیت ساده که Google Scholar یک انتشار را نشان می دهد ، لزوماً به معنای قابل اعتماد بودن منبع نیست. استفاده از قضاوت خوب برای انتخاب بورس معتبر برای استناد در تحقیقات رسمی ، بخش مهمی از دانستن نحوه استفاده از Google Scholar است.

محققان
چگونه Google Scholar با سایر بانکهای داده مقایسه می کند
Google Scholar بسیار ارزانتر از بانکهای اطلاعاتی تخصصی است. برخی از بانکهای اطلاعاتی گزینه هایی را ارائه می دهند که به کاربران امکان می دهد برخی از مقالات قدیمی را بخوانند ، اما تعداد منابعی را که می توانند در طی یک دوره 30 روزه یا براساس سایر شرایط استفاده به آنها دسترسی پیدا کنند ، محدود می کنند. Google Scholar با اطمینان می تواند نتایج متن کامل در دسترس را پیدا کند و ردیابی نتایج در خدمات پولی را آسان می کند تا به کاربران کمک کند بهترین راه برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود را تعیین کنند.

اگر به سایر ابزارهای رایگان برای یافتن تحقیق علاقه دارید ، ممکن است بخواهید یکی از گزینه های زیر را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که Google Scholar از سایر ابزارهای جستجوی علمی – پولی یا رایگان ، گسترده تر است. محققان فیزیک ، ریاضیات یا علوم رایانه ممکن است بخواهند از ArXiv برای یافتن جدیدترین تحقیقات استفاده کنند. این مخزن از پیش چاپ امکان دسترسی آزاد به مقالاتی را دارد که در انتشارات دانشگاهی یا حرفه ای پیش رو هستند. برای تحقیق در علوم زندگی ، ممکن است کاربران بخواهند PubMed Central را امتحان کنند ، اگرچه این مخزن پس از چاپ با ناهماهنگی و کندتر به روز می شود. Scirus یک موتور جستجوی علمی عمومی است که کاربران نیز ممکن است ترجیح دهند ، زیرا ArXiv و PubMed و همچنین Lexis-Nexis و سایر پایگاههای داده تحقیقاتی مهم را جستجو می کند.

موتور جستجوی گسترده دیگر BASE یا موتور جستجوی آکادمیک Bielefeld است که محتوای دسترسی آزاد را که در یک مجموعه معتبر از منابع یافت می شود اولویت بندی می کند. این سرویس جستجو تضمین می کند که منابع آن به صورت فکری از سرورهای مطابق با استانداردهای دانشگاهی برای کیفیت و ارتباط انتخاب می شوند. BASE هر منبعی را در سرتاسر جهان به همراه جزئیات مربوط به درصد مقالات دسترسی آزاد ، تعداد اسناد ، کشور میزبان و تاریخ اضافه شدن منبعی به موتور جستجو لیست می کند.

برخلاف Google Scholar ، این موتور جستجوی آکادمیک رایگان همچنین برخی از منابع موجود در وب عمیق را به جای وب باز ، فاش می کند و موجودی منابع داده را برای جستجوی شفاف تر فراهم می کند. هنگامی که شما می دانید چگونه از Google Scholar استفاده کنید ، و هنوز هم با کمبود نتایج متن کامل روبرو هستید ، باید در BASE جستجو کنید. برخی از بسترهای جستجوی دانشگاهی مانند مندلی برای بازگشت نتایج مربوط به داده های جمع آوری شده متکی هستند و نتایج را بر اساس گروه ها یا برچسب ها مرتب می کنند.

Google Scholar از سایر گزینه های جستجو گسترده تر است. هیچ محدودیتی در مورد موضوعاتی که این موتور جستجو می تواند یا منابع آن در وب باز پیدا کند وجود ندارد. وسعت این سرویس در صورتی که سعی در درک کلی از میزان و انواع تحقیقات در یک زمینه یا منطقه خاص دارید ، می تواند کمک کننده باشد.

آنچه ما فکر می کنیم
Google Scholar ابزاری برای تحقیق رایگان بی نظیر است. تعداد کمی از موتورهای جستجوگر قدرت الگوریتم های Google یا میزان داده های مربوط به استناد و انتشارات مرتبط را که به راحتی از طریق این سرویس در دسترس هستند ، به ارمغان می آورند . این که آیا از طریق یک موسسه تحقیقاتی به پایگاههای داده دانشگاهی دسترسی دارید یا نه ، Google Scholar می تواند یک راه عالی برای شروع فرایند تحقیق باشد. پس از یادگیری چگونگی استفاده از Google Scholar ، می توانید برای هر نتیجه ای که پیدا کردید ، به راحتی داده های کتابشناختی را ذخیره یا صادر کنید ، و این سرویس جستجو را به عنوان اصلی برای محققان در هر زمینه تبدیل کنید.