چگونه ایالات متحده، بریتانیا و پاکستان گرد هم آمدند تا 11 سپتامبر را متوقف کنند

[ad_1]

اما این بدان معنا نیست که بریتانیا نزدیک به لبه بازی نخواهد کرد. بریتانیایی ها در تلاش خود برای ساختن یک سپاه محصور از هوا با دستگیری توطئه گران با سوء استفاده، می خواستند به تروریست ها اجازه دهند بسیار بیشتر از آنچه آمریکایی ها تحمل کنند، دوام بیاورند. به گفته یکی از مقامات سابق سیا، در یک مقطع، لندن یک پیشنهاد غیرمتعارف ارائه کرد: آنها به توطئه‌گران اجازه می‌دهند با مواد منفجره خود از امنیت فرودگاه هیترو عبور کنند، سوار هواپیماهایی شوند که به آمریکای شمالی سفر می‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند وارد شوند. در یک زمان از پیش تعیین شده، خلبانان پشیمان می شوند که بگویند هواپیماها مشکل مکانیکی دارند و از همه مسافران می خواهند که از هواپیما پیاده شوند. مقامات در ورودی ها، آن سوی پل جت منتظر خواهند ماند تا مظنونان را دستگیر کنند.

وقتی از این طرح مطلع شدند، آمریکایی ها باورشان نمی شد که جدی باشد. آنها به آرامی پاسخ دادند، بله، می تواند کار کند. از سوی دیگر، بمب افکن ها می توانند خود را در داخل ترمینال ها ببینند و بفهمند چه اتفاقی خواهد افتاد. سپس یکی از توطئه‌گران ممکن است تصمیم بگیرد که همان لحظه منفجر شود – در یک فرودگاه شلوغ یا یک هواپیمای آمریکایی که بیش از 250 نفر در داخل آن بسته شده‌اند. این طرح زیاد روی میز دوام نیاورد.

به گفته لری فایفر، رئیس وقت ستاد مایکل هایدن، رئیس سازمان سیا، زمانی که مقامات ایالات متحده و بریتانیا تکه‌هایی از این توطئه را کشف کردند، واشنگتن «بسیار نگران و مضطرب» بود که لندن با سرعت ملاس حرکت می‌کرد. سیا بر این باور بود که حملات 7/7 سال قبل، که در آن عوامل القاعده سیستم حمل و نقل لندن را در ساعات شلوغی هدف قرار داده بودند، نشان داد که سرویس های امنیتی بریتانیا باید قبل از وقوع مجدد، تهدید اسلامگرایان را بی رحمانه از بین ببرند. -توطئه بزرگ. فایفر از بمب‌گذاری‌های مترو به یاد می‌آورد: «مردم فکر می‌کردند که این یک زنگ بیدارباش برای آنها بود، اما یک سال بعد، اینجاست و آنها هنوز در حال جنگ هستند.»

از دیدگاه واشنگتن، هر روز که تروریست ها آزاد می شدند، قطعا امنیت آمریکا کمتر بود. بسیاری از کارمندان سابق به من گفتند که آمریکایی ها این توطئه را بزرگترین عملیات از 11 سپتامبر تلقی کردند و با آن برخورد کردند. از سوی دیگر، بریتانیایی ها این توطئه را مرگبار، اما در نهایت از طریق نظارت تهاجمی و پلیس قابل کنترل می دیدند. در هر صورت، این تلاش منابع امنیت ملی قابل توجهی را در دو سوی اقیانوس اطلس مصرف کرد و آمریکایی ها می خواستند هر چه سریعتر این توطئه را درهم بشکنند. بنابراین، هنگامی که فرصتی برای گرفتن مغز در پاکستان به وجود آمد، انتخاب آشکار بود. علیرغم اتحاد قوی انگلیسی-آمریکایی و نیازهای قانونی بریتانیا، ایالات متحده به تصمیم خود مطمئن بود.

همانطور که فرانسیس تاونسند مشاور امنیت داخلی پرزیدنت بوش گفت: «شهروندان ما. هواپیماهای ما.”

اما پویایی انگلیسی-آمریکایی در مقایسه با روابط دشوار با آژانس جاسوسی پاکستان ISI، نمادی از وحدت هماهنگ بود.

ایالات متحده و پاکستان از اواسط سال 2002 عملیات مشترکی را در خاک پاکستان انجام می دهند. مقامات اطلاعاتی پاکستان مطمئناً از همتایان آمریکایی خود شکایت دارند. اشفق پرویز کیانی، مدیر کل آی‌اس‌آی، در نشستی بین روسای جاسوسی آمریکا و پاکستان در جریان دستگیری‌های لندن، زمزمه کرد: «از اینکه شما آمریکایی‌ها می‌گویید ما به اندازه کافی برای مبارزه با تروریست‌ها تلاش نمی‌کنیم، خسته شده‌ام. پاکستانی ها از اینکه برای هر اشتباهی که مرتکب می شوند مورد سرزنش قرار می گیرند آزرده خاطر بودند و نمی خواستند در صورت انجام عملیات در قلمرو آنها معلق بمانند. بنابراین وقتی کیانی از خوزه رودریگز مدیر عملیات سیا پرسید: “با من هستی؟” – آیا آژانس پشت سر ISI در عملیات ضد تروریستی خود است؟ رودریگز به من گفت که می‌دانست برای حفظ یک رابطه ظریف چه پاسخی لازم است.

او پاسخ داد: البته.

شاید باید به جایی که چایشان را می نوشیدند نزدیکتر نگاه می کردند. دشمن شماره یک عمومی اسامه بن لادن بیش از دو ساعت در مجتمع خود در ابوت آباد در بزرگراه E35 رانندگی کرد.

علیرغم آزادی حرکتی که تروریست ها در آن زمان در پاکستان از آن برخوردار بودند، OVERT از بسیاری جهات مهمترین نقطه در دوستی بین سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده و پاکستان بود. بزرگترین سطح همکاری در سالهای اول پس از 11 سپتامبر رخ داد، زمانی که دو کشور با یکدیگر همکاری کردند تا بسیاری از بدترین ها را نابود کنند. گاهی اوقات آنها مجبور بودند برای سرپوش گذاشتن بر وسعت این همکاری کار کنند، مانند مورد حمله هواپیمای بدون سرنشین که حمزه ربیعه، رئیس عملیات خارجی القاعده را در سال 2005 بیرون آورد. به سرعت مشخص شد که واشنگتن و اسلام آباد با هم همکاری می کنند. عملیات. یک مقام پاکستانی از مطبوعات خواست تا به جزئیات مرگ او توجه زیادی نکنند. این مقام با بازیگوشی گفت: اظهار نظر در مورد گزارش های رسانه ها مبنی بر اینکه این ضربه به Predator باعث ایجاد مشکلاتی در حاکمیت می شود. بیایید از این واقعیت لذت ببریم که القاعده یک فرد کلیدی دیگر را از دست داده است.

برکناری رشید رئوف، شهروند بریتانیایی و سازمان دهنده بمب افکن مایع، مدل مشابهی از همکاری بود. رودریگز به یاد می آورد که در 9 اوت، اطلاعات نشان می دهد که رئوف در پاکستان در حال حرکت است. تلفن او از یک سری دکل های تلفن همراه بود. او با سرعت در بزرگراه حرکت می کرد – احتمالاً در یک وسیله نقلیه، احتمالاً در یک اتوبوس.

رودریگز و دیگر مقامات اطلاعاتی سابق که با آنها مصاحبه کردم، این موقعیت را شرح دادند: افسران آی اس آی در یک ایست بازرسی سیار در زمینی که بزرگراه با برخی از خطوط راه آهن تلاقی می کند، مستقر شده بودند. یک افسر سیا در صحنه حضور داشت و به ارائه کمک های فنی پرداخت. تلفن همراه رئوف به طور مثبت شناسایی شد و مستقیم به سمت پاسگاه حرکت کرد.

این یک فرصت طلایی برای نابود کردن یک جنگجوی القاعده بود که شهروند آمریکایی را در هواپیماهای آمریکایی هدایت می کرد. اجازه دادن به رئوف برای عبور بدون مزاحمت از ایست بازرسی می تواند به معنای فرار او به مناطق قبیله ای باشد، جایی که دستگیر کردن او اگر غیرممکن نباشد، دشوار است. با این حال، اگر او دستگیر یا کشته شود، باعث طوفان آتش در لندن می شود، زیرا مقامات بریتانیا هنوز در حال جمع آوری شواهد علیه سلول محلی برای محاکمه هستند. رودریگز مجبور شد زنگ بزند.

وقتی اتوبوس به ایست بازرسی نزدیک شد، رئوف چرت زد. وقتی ناگهان در کنار ریل راه آهن توقف کرد، رئوف چشمانش را باز کرد و از پنجره به بیرون نگاه کرد. این پلیس معمولی و یا اپراتور قطاری که در کنار جاده بیکار می نشیند، بی حوصله نبود، بلکه یک جوخه از پلیس های زبده مسلح به تفنگ های کلاشینکف درخشان بود. چندین مرد غیرنظامی در این گروه حضور داشتند. یکی به راننده اشاره کرد که در جلو را باز کند. راننده اطاعت کرد و پلیس به او گفت که بایست و موتور را خاموش کن. راننده اتوبوس سریع اطاعت کرد.

وقتی مه خواب از بین رفت، رئوف به سرعت دو و دو را جمع کرد. بر اساس یادداشت های مکتوب او که بعداً توسط مقامات آلمانی دریافت شد، او وقتی فهمید فراموش کرده یکی از تلفن های همراه خود را خاموش کند، احساس وحشتناکی در غرق شدن کرد. او در تلاشی ناامیدانه و بیهوده، چندین تلفن را قبل از رسیدن مقامات به پشت اتوبوس خاموش کرد. پس از شناسایی بصری رئوف، او را دستبند زدند و او را سرپوش گذاشتند و سازمان دهنده تروریست را به پشت یک ون در انتظار هل دادند. او دعوا نکرد. در عرض چند دقیقه همه چیز تمام شد. رشید رئوف در بازداشت بود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme