وزیر جدید آب و هوای آلمان در تلاش برای یک معجزه اقتصادی سبز است – POLITICO

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

بار دیگر یک وزیر آلمانی قصد دارد در شرایط بحرانی اقتصاد کشورش را متحول کند.

در دوران پس از جنگ، زمانی که اقتصاد کشور از هم پاشید، لودویگ ارهارد، وزیر افسانه ای اقتصاد آلمان غربی، به شعله ور شدن «معجزه اقتصادی» کمک کرد. یک معجزه اقتصادی. اکنون بحران آب و هوا، متحد سبز رابرت هابک را در همان وزارتخانه ارهارد – همراه با سبد آب و هوا – قرار داده است.

برنامه این است که فاجعه را دوباره به رفاه تبدیل کنیم.

سون گیگولد، نماینده سبزها در پارلمان اروپا که یکی از اعضای حزب هابک خواهد شد، گفت: آوردن آب و هوا و اقتصاد به یک وزارتخانه – همانطور که در بریتانیا و هلند انجام شد – تلاشی برای بازتعریف شرایط سیستم آلمان است. نمایندگان پارلمان اروپا به جای تفکر دیرهنگام، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به اصل سازمانی تبدیل خواهد شد که رقابت اقتصادی را پیش می برد.

گیگولد گفت، پس از اینکه سبزها از توافق ائتلافی با سوسیال دموکرات ها (SPD) و دموکرات های آزاد (FDP) در روز دوشنبه حمایت کردند، هابک وارد وزارتخانه ای با “سنت عالی” خواهد شد. “این ایده … در خانه ای است که بازار را پس از جنگ جهانی دوم مرتب کرد. او اکنون در زمانی جدید، نظم بازار را در زمان بحران آب و هوا تعیین خواهد کرد.

سبزها این را لحظه ای می بینند که تاریخ را به چنگ آورند و هابک را که عنوان معاون صدراعظم را نیز دارد به عنوان وزیری ببینند که به او خیانت کند.

اینکه آیا این جاه طلبی بزرگ یا بزرگ به نظر می رسد بستگی به این دارد که آیا هابک، 52 ساله، می تواند از قدرت متقاعدکننده خود برای تضمین پذیرش برای انتقال انرژی استفاده کند.

بی طرفی آب و هوا یک پروژه دگرگونی عظیم است، با تغییری عظیم… با خطوط برق و توربین های بادی، صنعت قدیمی و صنعت جدید، ترس از دست دادن شغل و فرصت های جدید. او ماه گذشته در مصاحبه ای با روزنامه Süddeutsche Zeitung گفت که این را نمی توان به روشی اقتدارگرا سازماندهی کرد. «شما باید محیطی برای چنین تغییری ایجاد کنید تا جامعه را به سمت آن جذب کنید.

او همچنین باید درباره تعدادی از موانع سیاسی مذاکره کند.

پشت هر گوشه ای می گفت: «خشم و دعوا است». حتی در داخل دولت نیز احتمالاً با مقاومت وزیر دارایی کریستین لیندنر، لیبرال در بازار آزاد که مخارج عمومی را کنترل خواهد کرد، مواجه خواهد شد.

برنامه های بزرگ

هزینه های زیادی وجود خواهد داشت. برنامه‌های ائتلاف – برای تحول سبز و سایر سیاست‌ها – انتظار می‌رود سالانه 50 تا 60 میلیارد یورو دیگر هزینه داشته باشد.

کلودیا کمفرت، رئیس بخش انرژی، حمل و نقل و محیط زیست در موسسه تحقیقات اقتصادی آلمان در برلین، گفت: پیشنهاد ائتلاف “جاه طلبانه ترین برنامه آب و هوایی است که آلمان تا به حال داشته است.” “من موافقم که این یک زبان آلمانی است یک معجزه اقتصادی پتانسیل رسیدن به آن سطح را دارد، اما به شرطی که کارساز باشد.»

به عنوان مثال، دولت ائتلافی جدید می خواهد استفاده از زغال سنگ را برای انرژی پایان دهد و سهم انرژی پاک را از حدود نصف امروز به 80 درصد تا سال 2030 افزایش دهد. کل مقدار برق مورد نیاز نیز برای تامین انرژی 15 میلیون خودروی الکتریکی مورد نیاز افزایش خواهد یافت. تا سال 2030 در مسیر حرکت قرار گیرد و با از بین رفتن سیستم های سوخت فسیلی، خانه ها گرم شود.

لیندنر که یک معامله گر بازار آزاد کلاسیک است، ابزار طبیعی برای هابک نیست. FDP تضمین کرده است که توافقنامه ائتلاف شامل طرح هایی برای افزایش مالیات یا گرفتن بدهی های بیشتر نمی شود، و این امر باعث ایجاد تردید در نحوه تامین مالی انتقال سبز آلمان شده است. و در حالی که سبزها ترجیح می دهند از مقررات برای محدود کردن رفتارهای مخرب آب و هوا استفاده کنند، ممنوعیت های از بالا به پایین برای لیبرال ها تنفر است.

با این حال، هابک گفت که مذاکرات ائتلاف “اعتماد ثابت شده” را با لیندنر ایجاد کرده است. رهبر FDP روز سه شنبه گفت که نقش بخش خود را “اجازه دادن” به این تحول می داند.

گیگولد معتقد است که توافقنامه ائتلاف “تقسیم کار واضح” را بین دو مرد ترسیم می کند و گفت که روحیه همکاری بین احزاب وجود دارد. وی گفت: “آدم باید آماده باشد تا از موفقیت شرکای خود خوشحال شود.” «البته زمان نشان خواهد داد که تا کجا می توانیم پیش برویم. اما واضح است که این جاه طلبی است.”

«تضاد واقعاً در سیاست مشخص سال آینده خواهد بود. کریستین فلاکسلند، استاد پایداری در مدرسه هرتی در برلین، می‌گوید و سپس این سوال مطرح می‌شود که آیا ائتلاف می‌تواند به هم بپیوندد.

فلاکسلند، نویسنده جزوه ای که به ساختار دولتی توصیه می کند که سیاست آب و هوا را به بهترین نحو تضمین می کند، گفت که ایجاد یک اقتصاد دوگانه و یک وزارت آب و هوا گام خوبی است. اما “در مقطعی، صدراعظم باید وارد شود و اطمینان حاصل کند که وزارتخانه ها در درگیری هایی که منجر به مسائل حل نشده می شود گم نشوند.”

لیندنر حتی ممکن است مهم ترین چالش برای هابک نباشد.

از آنجایی که آلمان نیز رآکتورهای هسته‌ای خود را در سال آینده تعطیل می‌کند، هابک باید در برابر مقاومت شدید لابی‌ها، حافظان محیط‌زیست و بدخواهان، و همچنین دولت‌های ایالتی و بوروکراسی بی‌سابقه آن‌ها، توسعه راکد بادی و خورشیدی کشور را احیا کند.

تجربه سبز

او تلاش کرد تا او را به کار وادار کند. در طول تصدی وی به عنوان وزیر انرژی، محیط زیست و کشاورزی در کشورش شلزویگ-هولشتاین بین سال‌های 2012 تا 2018، ظرفیت انرژی بادی منطقه با وجود مقاومت شدید دو برابر شد.

تورستن آلبیگ، نخست وزیر سوسیال دموکرات ایالت شمالی بین سال های 2012 و 2017، گفت: در شلزویگ-هولشتاین، “او فشرده ترین آموزش های ممکن را برای آنچه در سطح فدرال در انتظار او بود، داشت.”

هابک که معاون آلبیگ نیز بود، قبل از تصدی وزارت منطقه هیچ تجربه قبلی در قوه مجریه نداشت. نویسنده کتاب و فارغ التحصیل فلسفه نسبتاً دیر در سیاست، در 30 سالگی به سبزها پیوست و به سرعت به رتبه های بالاتری رسید. آلبیگ گفت که عمل گرایی او چیزی است که او را از بسیاری از سبزهایش در آن زمان متمایز می کند.

او مردی است که ارزش‌های روشن و مواضع روشنی دارد، اما بر اساس این مواضع او همیشه سعی می‌کند طرف مقابل را درک کند – بفهمد چرا ماهیگیران، کشاورزان، شکارچی‌ها همینطور هستند، چه چیزی مردم را در توربین‌های بادی و انرژی نگران می‌کند. آلبیگ گفت: برای جمع آوری این موضوع.

هابک به دلیل دستیابی به سازش‌های دشوار شهرت پیدا کرده است. او یک بار بین حافظانی که می خواستند ماهیگیری صدف را ممنوع کنند و ماهیگیرانی که از معیشت خود می ترسیدند، مذاکره کرد که به “صلح صدف” معروف شد، طرحی برای ماهیگیری پایدار. در جاهای دیگر او به دنبال گفتگو با کشاورزان برای تشویق آنها به انجام بیشتر کشاورزی ارگانیک است.

آلبیگ وقتی شروع کرد گفت: “او چیز زیادی در مورد کشاورزی نمی دانست. با این حال، در یک کنفرانس کشاورزان، او موفق شد نه فقط از اتاق هو شود، بلکه با احترام از اتاق نیز هو شد. برای این کار باید در شلزویگ هولشتاین کار کرد، به خصوص به عنوان یک مرد سبز.

او این عمل گرایی را در سال 2018 به بالاترین سطح حزب رساند، زمانی که او و آنالنا بوربوک – مانند هابک، بخشی از جناح “واقع بینانه” سبزها، نه حزب دگماتیک تر جناح چپ، به عنوان رئیس مشترک انتخاب شدند. رویکرد آنها به مشارکت سبزها در جریان اصلی 40 سال پس از تأسیس آنها به عنوان یک حزب معترض ضد هسته ای، گسترش جذابیت آنها و رساندن آنها به جایگاه سوم در انتخابات سپتامبر نسبت داده می شود.

ناهموار و انعطاف پذیر

یک مخالف صریح کراوات – تفاوت دیگر با کت و شلوار تیزی – هابک معمولاً با شلوار جین و اصلاح نشده در انظار عمومی ظاهر می شود. در مصاحبه ها، او تمایل دارد به سوالات بزرگ پاسخ های جامع اما صریح بدهد.

گاهی اوقات رویکرد تیم رهبری سبزها به دلیل امتیازات بیش از حد، مانند واگذاری وزارت حمل و نقل به لیبرال‌های ماشین‌دوست یا در سطح منطقه، پایبندی به برنامه‌های محافظه‌کارانه برای بزرگراه‌های بحث‌برانگیز، انتقاد اعضای حزب اصول‌گرا را برانگیخته است.

هابک در دستیابی به اهداف سیاسی خود انعطاف نشان داده است. در سال 2016، او سرعت انرژی‌های تجدیدپذیر را در شلزویگ-هولشتاین در بحبوحه مخالفت‌های فزاینده کاهش داد تا «پذیرش انتقال انرژی» را به خطر نیندازد.

دیدگاه خوش بینانه این است که این عمل گرایی به هابک اجازه می دهد که از حزب خود فراتر رفته و همه را جذب کند. کمفرت گفت، از آنجایی که سوسیال دموکرات ها به تأثیرات اجتماعی اهمیت می دهند، لیبرال ها از تجارت حمایت می کنند و سبزها برای دگرگونی فشار می آورند، که می تواند “بهترین از سه جهان” باشد.

آلبیگ، نخست وزیر سابق، از هابک انتظار دارد که به جهان – و شکاکان در صنعت آلمان – نشان دهد که چگونه تحول سبز را به یک موفقیت اقتصادی تبدیل کنند.

او گفت: “این یک فرصت عالی است، از جمله برای رابرت هابک، تا نشان دهیم که ما این کار را صرفاً به این دلیل انجام نمی دهیم که مردم خوبی هستیم و عاشق تنفس هوای تازه هستیم، بلکه به این دلیل که در کار و رفاه هستیم.” یک معجزه – اما یک معجزه اقتصادی پایدار این وظیفه ای است که او با آن روبروست.»

این مقاله بخشی از سیاستخدمات خط مشی درجه یک: Pro Energy and Climate. از تغییرات آب و هوا، اهداف انتشار، سوخت های جایگزین و موارد دیگر، خبرنگاران متخصص ما شما را در بالای موضوعات در دستور کار سیاست انرژی و آب و هوا نگه می دارند. پست الکترونیک [email protected] برای یک آزمایش رایگان[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter