نظر 6 ژانویه موجی از تروریسم دست راستی را برانگیخت. این چیزی است که در عوض اتفاق افتاد.

[ad_1]

شایان ذکر است، در سالی که با تظاهرات بی‌سابقه خشونت سیاسی آغاز شد، سال 2021 شاهد هیچ حمله تروریستی بزرگی در ایالات متحده نبودیم، و ما چیزی شبیه به راهپیمایی اتحاد راست در سال 2017 در شارلوتزویل، ویرجینیا را تجربه نکردیم. یکی از دلایل این است که همه‌گیری کووید-19 به طور مصنوعی توطئه‌ها و حملات تروریستی را سرکوب کرده است که در غیر این صورت ممکن است شاهد آن باشیم. در عین حال، انسداد، انزوا و استرس بسیاری از عوامل اصلی مؤثر در افراط گرایی را تشدید کرده و در عین حال مسائل مربوط به سلامت روان را حادتر کرده است. در همین حال، سال های 2020 و 2021 رکورد فروش اسلحه و مهمات بود. آمریکایی ها نگران، عصبانی و مسلح هستند – ترکیبی قابل احتراق.

دلیل دیگر برای کمتر شدن حوادث تروریسم داخلی در سال 2021 این است که افراط گرایان راست افراطی، اعم از افراد و مقامات، ممکن است با واکنش تهاجمی مجریان قانون در 6 ژانویه مرعوب شده باشند. تا به امروز، بیش از 700 نفر به دلیل نقش داشتن در قیام به جنایات فدرال متهم شده اند. شهر واشنگتن دی سی از پسران مغرور و نگهبانان سوگند به خاطر تحریم های شدید مالی شکایت کرده است. با توجه به اینکه بسیاری از گروه‌های افراطی راست افراطی برای نفوذ به مجریان قانون پارانویید هستند، بسیاری از آنها مخفی شده‌اند و سعی کرده‌اند از شبکه خارج شوند تا از درگیری بیشتر با مقامات جلوگیری کنند.

با این حال، این اشتباه است که نتیجه گیری کنیم که مشکل از بین رفته است. اگرچه ما مشهودترین نشانه های افراط گرایی رو به رشد را ندیده ایم، اما فضای شدیدتری در جامعه، فرهنگ و سیاست ما نفوذ کرده است. صحبت های راست افراطی در مورد دخالت در انتخابات و مقایسه مقامات بهداشت عمومی با نازی ها در حال حاضر بخشی از گفتگوی سیاسی عمده بین جمهوری خواهان است. مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، آنتونی فائوچی، به محافظان شبانه‌روزی برای او و خانواده‌اش نیاز دارد که مرتباً تهدید به مرگ می‌شوند. در ماه نوامبر، نماینده پارلمان پل گوسار (رئیس آریز.) ویدئویی انیمه ای را در توییتر منتشر کرد که نشان می داد او همکار دموکرات خود الکساندریا اوکاسیو-کورتز (DN.Y.) را می کشد و علیه جو بایدن، رئیس جمهور شمشیر می زند. شعارهایی مانند «براندون برویم»، تعبیری برای زبان مبتذل‌تر که رئیس‌جمهور را تحقیر می‌کند، اغلب روی همه چیز از برچسب‌های زرهی گرفته تا کلاه بیسبال دیده می‌شود. در حالی که تحلیلگران تروریسم به دیدن زبان خشونت آمیز در پلتفرم های تخصصی مانند پارلر عادت دارند، بسیار غیرعادی است که این گفتمان به بیانیه های مقامات منتخب و نامزدهای سیاسی سرایت کند.

گسترش اکوسیستم افراطی از بالا به پایین تقویت می شود، با سیاستمداران توده ای که زمانی نقاط پایانی و پایین به بالا را می پذیرند، زیرا مردم از اینترنت برای جذب مخالفان و نظریه پردازان توطئه به مدار خود استفاده می کنند. حتی یک نگاه گذرا به کانال‌های معروف رسانه‌های اجتماعی راست افراطی نشان می‌دهد که یک میاسم مخرب زبان نژادپرستانه، تهدید به خشونت علیه سیاستمداران دموکراتیک و توطئه علیه مهاجران و خارجی‌ها وجود دارد. به گفته محقق مشهور تروریسم رابرت پاپ – که مطالعه او نشان می دهد که شکایت اصلی شورشیان 6 ژانویه ترس از پیشی گرفتن اقلیت ها و مهاجران از سفیدپوستان آمریکایی است – جنبش افراطی راست افراطی “بزرگتر” و “خطرناک تر” از آن چیزی است که بسیاری در ابتدا تصور می کردند. .

در واقع، زبان تروریسم داخلی، افراط گرایی راست افراطی، و برتری خشونت آمیز سفیدپوستان با ارجاع به جانشینی بزرگ نفوذ کرده است، توطئه ای که نشان می دهد نخبگان جهانی قصد دارند نژاد سفید را به سمت انقراض سوق دهند. این توطئه توسط تاکر کارلسون از فاکس نیوز ترویج شد، کسی که کمک کرد تا این مفهوم برای میلیون ها آمریکایی که او به آن شهرت دارد قابل دسترس تر شود.

به طور مشابه، لفاظی های رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ، که اغلب باعث “تهاجم” مهاجران می شود، از بسیاری جهات شامل واژگان راست افراطی فراتر از دسترس سازمان های افراطی است. پس از آمدن ترامپ، هر کسی که تلفن داشته باشد می تواند به این نقاط مهم دسترسی داشته باشد. پاتریک کروسیوس که 22 خریدار والمارت را در یک حمله تروریستی خونسرد در سال 2019 کشت، در یک مانیفست نفرت انگیز از زبان ترامپ استفاده شد. رابرت باورز، تیرانداز در کنیسه پیتسبورگ، در پست های رسانه های اجتماعی خود در سال 2018 از “متجاوزان” نیز نام برد.

نقش منحصر به فرد ترامپ در فرستادن افراط گرایی به جریان اصلی به توضیح واضح ترین تروریسم داخلی که در سال 2022 با آن روبرو هستیم کمک می کند: خشونت سیاسی کسانی که معتقدند انتخابات 2020 به سرقت رفته است. بسیاری از درخواست‌های خشونت‌آمیز که من دیده‌ام، ریاست‌جمهوری بایدن را غیرقانونی می‌دانند و مستقیماً به این دروغ اشاره می‌کنند که پیروزی او «جعل» بوده است. یک مطالعه توسط دانشگاه ماساچوست آمهرست نشان داد که نزدیک به 71 درصد از رای دهندگان جمهوری خواه هنوز نتایج انتخابات 2020 را به چالش می کشند و قربانی “دروغ بزرگ” ترامپ می شوند. وقتی تقریباً سه چهارم یک حزب سیاسی معتقد است که انتخابات دزدیده شده است و رهبر آن حزب دائماً این اعتقاد را تأیید می کند، سطح خشونت را کاهش می دهد.

با ادامه باز شدن کشور، این جهان بزرگتر و مبهم تر از افراط گرایان می توانند حملاتی را انجام دهند که ما به اندازه کافی خوش شانس بودیم که در سال 2021 از آنها اجتناب کنیم. در نظرسنجی نوامبر توسط موسسه مطالعات دین عمومی، تقریباً یکی از آنها یک سوم از جمهوری خواهان موافق بودند که “میهن پرستان واقعی آمریکایی ممکن است برای نجات کشورمان به خشونت متوسل شوند.” نظرسنجی دیگری که اخیراً انجام شد نشان داد که از هر 10 جمهوری‌خواه و مستقل، چهار نفر می‌گویند «خشونت علیه دولت گاهی موجه است».

به نظر می رسد که اکوسیستم افراطی راست افراطی در حال گسترش بخشی از نفوذ سازمان هایی مانند Proud Boys، Oath Keepers و Three Percenters را از بین برده است. در سال گذشته متوجه شده ام که در تلگرام و دیگر کانال های راست افراطی افراطی از این گروه ها کمتر نام برده می شود. در عوض، افراط گراهایی که به نظر نمی رسد به هیچ گروه خاصی تعلق داشته باشند، یکدیگر را در تلاش برای سوق دادن همتایان رادیکال از فعالیت آنلاین به آفلاین تحریک می کنند.

تا به امروز، اکثریت متهمان به جنایات ناشی از قیام 6 ژانویه، تقریباً 87 درصد، متعلق به سازمان های رسمی نیستند. در واقع، اگرچه این گروه ها در هفته های قبل از 6 ژانویه مشغول سازماندهی بودند، ترکیب شورشیان در روز واقعی بسیار گسترده تر بود. این بدان معناست که جمعیت عظیمی از “عوامل آزاد” وجود دارد که رادیکال ترین آنها پتانسیل تبدیل شدن به “گرگ های تنها” را دارند، در حالی که دیگران ممکن است به دنبال پیوستن به گروه های موجود یا تشکیل گروه های جدید باشند.

اگرچه حملات انفرادی بیشتر با تروریسم جهادی مرتبط شده است، اما این ایده در واقع ریشه در افراط گرایی راست دارد. مفهوم “مقاومت بدون رهبر” توسط لوئیس بیم جونیور، یکی از حامیان معروف سفیدپوست، که معتقد است بازیگران تنها و سلول های کوچک مبارزان خودسازمان یافته می توانند در انجام حملات موثرتر و کمتر مستعد مهار باشند، فرموله شد. زیرا کمتر قابل توجه هستند. سازمان های مجری قانون نسبت به گروه های سازمان یافته.

شاید بدنام ترین تروریست گرگ تنها تیموتی مک وی باشد که مسئول بمب گذاری در اوکلاهاما سیتی در سال 1995 بود که منجر به کشته شدن 168 نفر شد. مک وی محصول اکوسیستم راست افراطی دهه 1990 بود که به مراتب کوچکتر و کمتر از همتای امروزی خود رادیکال بود. مطمئناً قابل قبول است که مک وی (یا مک وی) بعدی از چشم انداز تیره و تار افراط گرایی آنلاین که به طور فزاینده ای با جریان اصلی سیاست آمیخته می شود، پدیدار شود.

حتی برای شروع مبارزه با ده‌ها هزار یا ده‌ها میلیون (هیچ‌کس واقعاً نمی‌داند) آمریکایی‌هایی که تحت تأثیر «رادیکال‌سازی توده‌ای» قرار گرفته‌اند، دولت بایدن باید فعال‌تر و کمتر واکنش‌پذیر باشد. تا به امروز، بایدن بر عناصر قابل مشاهده تر و سازمان یافته تر افراط گرایی در ایالات متحده تمرکز کرده است و کمتر بر روی رادیکالیسم مبهم تر اما گسترده ای که در اکوسیستم گسترده تر افراطی رخ می دهد، تمرکز کرده است. میراث دو دهه جنگ علیه تروریسم این است که دولت ایالات متحده در مبارزه با گروه های سازمان یافته تروریست های بین المللی بسیار مؤثرتر است. اما وضعیت کنونی چالشی برعکس را به همراه دارد: مقابله با افراط گرایان داخلی، که به بسیاری از آنها حق داده شده است که خودشان اقدام کنند.

استراتژی اداره تروریسم داخلی، که در ژوئن 2021 رونمایی شد، شامل ستون هایی است که به منابع و خدمات برای پیشگیری اختصاص داده شده است. اما هنوز مشخص نیست که چگونه این ابتکارات باعث کاهش تعداد فزاینده افراد تنها می شود که ممکن است برای رفع نارضایتی خود چاره ای جز خشونت نبینند.

رویکردی متمرکزتر و مناسب تر، فراهم کردن منابع، منابع و آموزش های لازم برای جلوگیری از افراط گرایی قبل از ریشه یابی نیاز است. کلید این امر جلوگیری از گسترش اطلاعات نادرست و توطئه ها خواهد بود، به این معنی که ابزارهای لازم برای شناسایی و رد تبلیغات و شعارهای افراطی به مردم داده شود. با توجه به اینکه بسیاری از این رادیکال‌سازی‌ها به صورت آنلاین اتفاق می‌افتد، ضروری است که دولت به همکاری با سیلیکون ولی ادامه دهد تا شرکت‌های فناوری را مجبور به مبارزه با اطلاعات نادرست و تبلیغات افراطی کند که به توطئه‌های خشونت‌آمیز دامن می‌زند. یکی دیگر از مؤلفه‌های مهم این تلاش، ارتقای سواد دیجیتالی است که به مردم کمک می‌کند اطلاعات نادرست را از منابع خبری قابل اعتماد تشخیص دهند.

دولت همچنین باید در مورد آنچه می تواند و نمی تواند به دست آورد واقع بین باشد. بهترین شیوه‌ها و درس‌های آموخته شده می‌تواند در برابر مشکلی که بسیار بزرگتر از آن چیزی باشد که بسیاری از کارشناسان تصور می‌کردند در ایالات متحده وجود داشته باشد، پیش برود. در حالی که بورسیه در مورد ریشه‌کن‌سازی و افراط‌گرایی خشونت‌آمیز ممکن است برخی از نقاط شروع را ارائه دهد، عاقلانه است که اذعان کنیم که ابزارهای زیادی در جعبه ابزار هنگام برخورد با مشکلی که در سال گذشته نشان داده است گسترده و عمیقاً ریشه‌دار بوده است، وجود دارد.

مانند کووید-19، اپیدمی افراط گرایی راست افراطی به خودی خود از بین نخواهد رفت. در واقع، با بازگشایی تدریجی کشور، می توانیم شاهد برخی از حملات تاخیری باشیم که در سال 2021 انجام نشدند. تلاش هماهنگ دولت ایالات متحده، بخش خصوصی و جامعه مدنی – و همچنین درازمدت مورد نیاز خواهد بود. بازگشت به فرهنگ سیاسی نه چندان افراطی – برای کاهش این تهدید فزاینده، که برای دموکراسی آمریکایی مخرب است و بافت اجتماعی را که زیربنای جمهوری شکننده فزاینده ما است، از هم می پاشد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbethttps://bahiscis.xyz/https://gelsincicek.com/Betvolebuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme NovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma