نظر 6 ژانویه ماندگاری قانون اساسی و لزوم تداوم دفاع از آن را ثابت کرد

[ad_1]

پنس البته مقاومت کرد. جدای از معاون رئیس جمهور، شاید بزرگترین قهرمان دوره پس از انتخابات، خود نظام قانون اساسی بود – و دلیل اینکه پنس تا این حد سرسخت بود به دلیل وفاداری مداوم او به سیستم بود. یک سال بعد، ما باید از این واقعیت قدردانی کنیم که قانون اساسی ثابت کرده است که ابزاری ماندگار برای دولت نمایندگی و ناامیدی برای هر کسی است که امیدوار است قدرت غیرقانونی را در دست بگیرد.

نبوغ این سند این است که چگونه قدرت را از طریق فدرالیسم و ​​تفکیک قوا توزیع می کند و به صراحت از پایمال شدن آزادی های اساسی در منشور حقوق توسط اکثریت های آتشین جلوگیری می کند. آنتونین اسکالیا، قاضی دیوان عالی کشور زمانی خاطرنشان کرد که در کشورهای دیگر، چنین تضمین‌هایی صرفاً «کلمات روی کاغذ» هستند، زیرا اسناد حاکم «از تمرکز قدرت در یک شخص یا یک حزب جلوگیری نمی‌کنند».

درام انتخاباتی پس از 2020 باید اهمیت این طرح و لزوم حفاظت از آن را به همراه داشته باشد. با این حال، امروز، همان افراد چپ که بیش از همه نگران ترامپ هستند، معمولاً از قانون اساسی ناامیدتر هستند.

واقعیت این است که دزدیدن انتخابات زمانی که 50 مرکز مختلف قدرت وجود دارد، همه با قوانین، فرهنگ سیاسی و مقامات خاص خود، بسیار سخت تر از یک سیستم متمرکز است که در آن یک یا دو نفر می توانند برای تغییر نتیجه تحت تأثیر قرار گیرند. پس از انتخابات 2020، نیروهای ترامپ امیدوار بودند که پنس را به نوعی پایگاه تک نفره تبدیل کنند که بتوانند از آن برای تحریف نظام قانون اساسی به میل خود استفاده کنند. این معنای یادداشت های بدنام وکیل محافظه کار جان ایستمن بود. به اصطلاح پاکسازی خلیج سبز، که پیتر ناوارو، مشاور ترامپ به آن می بالد، “طرح عالی” برای تلاش برای حفظ ترامپ در قدرت بود که همچنین حول پنس متمرکز شد – به نظر او مخالفت های گسترده با شمارش آرا در کنگره در نهایت مجبور خواهد شد. معاون رئیس جمهور تولید را به طور کلی متوقف کند.

یادداشت های ایستمن به عنوان تحلیل حقوقی پنهان شده است. اصلاحیه دوازدهم می گوید که معاون رئیس جمهور گواهی نامه های هیئت انتخاباتی را باز می کند. و این که «آراها شمارش خواهند شد» که یادداشت‌ها به طرز باورنکردنی به این معنا تعبیر می‌کنند که آرا توسط خود معاون رئیس‌جمهور شمارش می‌شود، نه کنگره. هیچ معاون رئیس‌جمهوری طبق متمم دوازدهم چنین اختیاراتی نداشت. علاوه بر این، مانند من بررسی ملی همکار دن مک لافلین اشاره می کند که تصور اینکه کنگره جفرسون در هنگام پیشنهاد اصلاحیه قبل از انتخابات 1804 چنین قصدی داشت پوچ است. معاون رئیس جمهور در آن زمان آرون بور بود که از سال 1800 توسط توماس جفرسون تلاش کرد تا انتخابات ریاست جمهوری را به سرقت ببرد. در وهله اول فشار اصلاحیه دوازدهم را تسریع می کند.

اگر فدرالیسم به آرمان ترامپ کمک نکرد، تفکیک قوا هم کمکی نکرد. ایالات متحده یک سیستم پارلمانی به سبک بریتانیایی ندارد که در آن رئیس دولت، رهبر حزب خود در مجلس قانونگذاری نیز باشد، که بدیهی است که اهرم های بسیار بیشتری به ترامپ می دهد. همچنین آمریکا مجلس قانونگذاری تک مجلسی ندارد. این نیرو ذاتاً در طراحی کنگره ما با اتاق های بالا و پایین آن کمتر متمرکز است.

در سال 2020، دموکرات ها کنترل مجلس نمایندگان و جمهوری خواهان کنترل سنا را در دست داشتند، که هر طرحی را برای اتکا به کنگره برای واگذاری انتخابات به ترامپ پیچیده می کند. یکی از راه ها برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان بود که توسط هیئت ایالتی برای ریاست جمهوری رأی گیری خواهد شد. جمهوری خواهان 26 هیئت از این هیئت ها را کنترل می کردند. با این حال، سیستم فدرال ما این را حتی پیچیده‌تر از آنچه به نظر می‌رسید، کرده است. نماینده لیز چنی (R-Wyo.) نماینده کل هیئت وایومینگ بود و ظاهراً او با گرین بی سوئیپ یا هر طرح مشابه دیگری موافق نیست.

این کاملاً ممکن است که اگر ترامپ دوباره نامزد شود، جمهوری‌خواهان در سال 2024 کنترل واحدی بر کنگره داشته باشند. با این حال، دو مجلسی دوست او نخواهد بود. با توجه به پویایی کنونی در کنفرانس جمهوری خواهان مجلس نمایندگان، ترامپ ممکن است بتواند اکثریت مجلس را برای هر چیزی که می خواهد جمع کند. اما در سنا؟ از آنجایی که این نهاد متفاوتی است، با فرهنگ سازمانی متفاوت و انواع مختلف افرادی که خدمت می کنند، دشوار است که ببینیم ترامپ برای طرحی بسیار مهم و رسواکننده، اکثریت را از حزب خود کسب کند.

قانون اساسی لایه دیگری از حمایت را در دادگاه ها فراهم می کند. چه قضات توسط جمهوری خواهان و چه دموکرات ها منصوب شوند، دادگاه ها تقریباً به طور مساوی علیه ادعاهای حقوقی ترامپ صحبت کرده اند. دادگاه عالی یک شکایت پوچ از ایالت تگزاس را رد کرد و نتایج را در ایالت های مختلف به چالش کشید. به عبارت دیگر، سیستم ما در حال عقب نشینی است.

با توجه به نگرانی چپ ها مبنی بر اینکه ترامپ ممکن است در انتخابات ریاست جمهوری بعدی سال 2020 را تکرار کند، می توانید انتظار داشته باشید که دموکرات ها از نظم قانون اساسی دفاع کنند و برای محدود کردن توانایی رئیس جمهور برای اقدام یکجانبه خارج از اختیارات قانون اساسی خود تلاش کنند. در عوض، آنها برعکس عمل می کنند: تعلیق گسترده اخراج رئیس جمهور جو بایدن و مأموریت واکسن OSHA را تحسین می کنند. اصرار بر ملی شدن قوانین رأی گیری در کشور؛ بازی با ایده از بین بردن مشروعیت دیوان عالی کشور از طریق بسته بندی دادگاه؛ و پاره کردن فکری و لفاظی تار و پود قانون اساسی به عنوان یادگاری نژادپرستانه که شایسته قرن بیست و یکم نیست.

اگر بازگشت ترامپ یک تهدید وجودی است، چپ باید بخواهد در اندیشه، گفتار و عمل این موضوع را روشن کند که همه روسای جمهور باید به شدت از قانون اساسی تحت هر شرایطی پیروی کنند. آنها باید برای حفظ یک سیستم انتخاباتی بسیار غیرمتمرکز تلاش کنند. آنها باید برای تقویت اعتبار دادگاه عالی تلاش کنند. و آنها باید قانون اساسی را به عنوان ستونی از آزادی های ما در نظر بگیرند. در عوض، ما برعکس را دیدیم – زیرا انجام هر یک از این کارها، پیگیری یک پروژه مترقی را دشوارتر می کند. نظام ما نیز باید در مقابل این نیروها محفوظ بماند.

آکادمیک کوری رابین این را با صراحت تحسین برانگیز در مقاله ای اخیر برای مجله POLITICO با عنوان: “جمهوری خواهان به سرعت به سمت حکومت اقلیت می روند. او قانون اساسی را مقصر دانست و گفت: «رابین استدلال می‌کند که این خود ترامپ نیست که تهدیدی برای حاکمیت اکثریت است، بلکه چگونه قانون اساسی خود دائماً غیردموکراتیک است، تا حدی به دلیل نقش مهمی که به ایالت‌های بزرگ و کوچک می‌دهد. ایالت‌ها آزادی عمل زیادی دارند. در سیستم ما، چیزی که به کالیفرنیا به رنگ آبی عمیق اجازه می دهد، برای مثال، حتی زمانی که ترامپ رئیس جمهور بود، به حکومت خود ادامه دهد. قدرت نهادی ایالت ها. جغرافیای سیاسی در طول زمان در حال تغییر است و مزیت جمهوری خواهان در حال حاضر در کالج الکترال برای همیشه دوام نخواهد داشت.

این واقعیت که قانون اساسی انجام کارها را در واشنگتن دشوار می کند، کیفرخواست دیگری علیه او، نقش مهمی ایفا می کند. این امر احزاب را وادار می کند که اگر می خواهند تغییرات دگرگونی ایجاد کنند یا افکار عمومی را به شیوه ای قدرتمند در پشت برنامه های خود بسیج کنند، اکثریت زیادی را به دست آورند. در غیر این صورت، نیروی گرانشی سیستم بر اساس اجماع است. ما این را در بحث در مورد لوایحی می بینیم که دموکرات ها اکنون به دنبال آن هستند. اگرچه بعید است که آنها این لوایح را با اکثریت تیغ تیز و احتمالاً انتقالی خود اجرا کنند، به وضوح در قانون سرشماری فضایی برای اصلاح وجود دارد. تغییرات این قانون که بر شمارش آرا در انتخابات حاکم است، دو حزبی خواهد بود و در واقع پاسخگوی مهم ترین عنصر پنس محور فشار ترامپ پس از انتخابات خواهد بود.

درعوض، بسیاری از دموکرات‌ها ایده‌های سرگرم‌کننده‌ای دارند که نشان‌دهنده ناامیدی از اینکه قانون اساسی در سر راه آن‌ها قرار گرفته است. این همان ناامیدی است که مشخصه یادداشت های ایستمن است.

که در نیویورک تایمز این هفته سرمقاله ای منتشر کرد که در آن بیان داشت: «الان هر روز 6 ژانویه است». این واضح است که خیلی خسته است. اما قانون اساسی واقعا همیشه در خطر است و دوستانش باید از آن در برابر همه چالش ها محافظت کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetElexbetDiscount CasinoRestbetTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvoleMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme