نظر چگونه SCOTUS Dobbs را در 3 سناریو مدیریت می کند

[ad_1]

1. دادگاه عالی رو و کیسی را رد می کند

در سال 1973 حل شد رو در مقابل وید اولین موردی بود که حق سقط جنین در قانون اساسی را به رسمیت شناخت. اما 20 سال بعد، در کیسی در مقابل والدین برنامه ریزی شدهکه دادگاه عالی پیشرفته ترین آزمون محدودیت سقط جنین را ایجاد کرده است که استاندارد “بار غیرضروری” نامیده می شود، که طبق آن دادگاه قوانین ایالتی را که هدف یا اثر آن ایجاد مانع مهم در راه است، بی اعتبار می کند. زنی که به دنبال سقط جنین است.

در عمل، این به معنای محدود کردن سقط جنین ها – مانند شرایط لازم برای پزشکانی که آنها را انجام می دهند یا دوره های انتظار – حدود 24 هفته پیش است (خط زنده ماندن فعلی). نمی تواند بار جدی بر توانایی یک زن برای سقط جنین باشد. با توجه به اینکه 15 هفته قبل از زنده شدن جنین است، از کیسی هولدینگ به سادگی قانون می سی سی پی را باطل می کند، زیرا ممنوعیت کامل سقط جنین بین 15 تا 24 هفته بدیهی است که توانایی زن برای خاتمه بارداری را تحت فشار قرار می دهد.

اما کسانی هستند که اینطور فکر می کنند آهو و کیسی قوانین بدی هستند و باید لغو شوند. برخلاف حق آزادی بیان در متمم اول قانون اساسی، هیچ متنی در قانون اساسی وجود ندارد که به سقط جنین اشاره کند. بجای، کیسی دادگاه چنین حقی را در ضمانت اصلاحیه چهاردهم می یابد که دولت نمی تواند «آزادی… بدون روند قانونی را» از هیچ فردی سلب کند. (که شایان ذکر است، در کانون قانون اساسی حق پیشگیری از بارداری و ازدواج نیز قرار دارد.)

قاضی برت کاوانو در طول جلسه شفاهی به صراحت گفت که این استدلال حقوقی را قانع کننده نمی داند. به نظر می رسد او با استدلال دادستان کل می سی سی پی موافق است که قانون اساسی در مورد موضوع سقط جنین سکوت می کند و وقتی قانون اساسی سکوت می کند، تصمیم گیری از طریق قوه مقننه بر عهده مردم است نه دادگاه ها. (در دوره گذشته کاوانو با اکثریت 97 درصد از مواقع رای داد، که بالاترین رای عدالت است، به این معنی که رای نوسانی مهمی است و رسیدن به پنج رای برای لغو قانون می سی سی پی، اگر نگوییم غیرممکن، دشوار خواهد بود. بدون او.)

بنابراین ممکن است دادگاه با لغو ممنوعیت 15 هفته ای آن را تایید کند کیسی (و علاوه بر این، آهو). این بی سابقه نیست. دادگاه این سابقه را لغو کرد – حتی یک سابقه قدیمی – تا به برخی از مهم ترین و معروف ترین تصمیمات خود برسد. رنگ قهوه ای وارونه خوب، به طور جداگانه اما مساوی به پایان می رسد. لارنس وارونه Bowers، توقف جرم انگاری همانsex روابط میراندا، پوست فوقانی، گیدئون همه سوابق لغو شده دیوان عالی کشور.

لیبرال های دربار – استفان بریر، سونیا سوتومایور و النا کاگان – عمیقا نگران این بودند که دادگاه چه زمانی باید از دکترین پیروی کند. به راه حل نگاه کنکه در لغت به معنای “ایستادن در کنار مسائل تصمیم گیری شده” است. همانطور که بریر گفت، “لغو تصمیم تحت انتقاد در صورت عدم وجود دلیل قانع کننده، تجدید نظر در یک تصمیم اساسی، مشروعیت دادگاه را فراتر از هر موضوع جدی تضعیف می کند.”

قاضی‌های ساموئل آلیتو، کاوانا و امی کانی بارت خواستار نقض سابقه دادگاه در مواردی مانند مقابل فرگوسن رقصید. آلیتو حتی خاطرنشان کرد که “جنوب یک جامعه کامل را بر اساس ایده برتری سفیدپوست ساخته است”، با اتکا به حکم دادگاه در خوب. او افزود: «این یک برداشت نادرست بود، این یک سوء تفاهم از معنای حفاظت برابر بود». (نسخه ای از قانون گادوین بیان می کند که اختلاف پس از مقایسه هر کشور با هیتلر پایان می یابد. در مذاکرات حقوقی، خوب – تصمیمی که در آن هشت قاضی از نه قاضی تمام قوت قانون اساسی را پشت تبعیض نژادی به مدت 50 سال قرار می دهند – هیتلر است.)

و بنابراین ممکن است اکثریت قضات تصمیم بگیرند آهو مثل این است خوب – تصمیمی که به مدت 50 سال با تفسیری “به شدت نادرست” از قانون اساسی و لغو آن علیرغم تصمیم دادگاه برقرار است. به راه حل نگاه کن دکترین. آنها ممکن است تصمیم بگیرند که دادگاه ها را از بحث سقط جنین حذف کنند، که هر ساله آنها را دعوت می کند تا تصمیم بگیرند که آیا مقررات دولتی بار غیرضروری است یا خیر – و موضوع را به ایالت ها و رای دهندگان بازگرداند. اگر داوران ابطال شوند آهو و کیسی، هر کشور خودش تصمیم می گیرد که آیا و چه زمانی سقط جنین را ممنوع کند.

2. دادگاه عالی آزمون زنده بودن کیسی را رد کرد

اکثر قضات دیوان عالی ممکن است نخواهند تصمیم گسترده ای مانند ابطال اتخاذ کنند کیسی. همچنین بحث های زیادی توسط شش قاضی منصوب شده توسط جمهوری خواهان به طور خاص انجام شد کیسیخط زنده ماندن

انتخاب دوام به عنوان یک خط تقسیم بین زمانی که دولت ها می توانند سقط جنین را ممنوع کنند، به یک معنا خودسرانه است. خط در هر بارداری یکسان نیست. این به علم پزشکی نیز بستگی دارد، بنابراین از آن زمان به بعد خط به طور قابل توجهی تغییر کرده است آهو و کیسی حل و فصل شدند. با این حال، با حرکت خط بقا، مسائل حقوقی اصلی تغییر نمی کند: منافع آزادی زنی که می خواهد بارداری خود را خاتمه دهد بین هفته های 20 و 24 تغییر نمی کند. به همین ترتیب علایق زندگی جنین در این مدت تغییر نمی کند.

و در حالی که استدلال های تاریخی قوی در حمایت از این ایده وجود دارد که منافع اصلاحیه چهاردهم در آزادی شامل حق سقط جنین نیز می شود، هیچ کس استدلال نکرده است که در قانون اساسی مبنایی برای آزمایش قابلیت این حق وجود دارد.

جان رابرتز، قاضی ارشد، متقاعد به نظر می رسید که راه حفظ ممنوعیت 15 هفته ای این است که به طور کلی از شر آزمون زنده بودن خلاص شویم. همانطور که او چندین بار در طول مناظره های شفاهی اشاره کرد، امکان پذیر بودن در خط است کیسی بود دیکته، به این معنی که لازم نیست دادگاه تصمیم خود را اتخاذ کند و در نتیجه جزء سابقه دادگاه محسوب نمی شود.

بنابراین بدون استاندارد بقا، سوال ارزیابی قانون ایالتی این خواهد بود: آیا قانون وزن قابل توجهی را بر حق زن برای خاتمه بارداری خود تحمیل می کند، که شامل این است که آیا قانون زمان کافی برای اجازه دادن به او فرصت معقول برای خاتمه بارداری خود دارد یا خیر. ؟ اجماع بین المللی بر این است که حدود 12 هفته زمان مورد نیاز برای دسترسی نامحدود به سقط جنین است – اگر زنی متوجه شود هفته ششم باردار است، شش هفته دیگر به او فرصت می دهد تا سقط جنین انجام دهد. و این احتمالا توسط دادگاه عالی محافظه کار در این نسخه از تصمیم گیری خواهد شد کیسی تست هم

3. از ممنوعیت 15 هفته ای می سی سی پی حمایت کنید، اما بدون نظر اکثریت

مشکل هر دو سناریو بالا این است که مشخص نیست که پنج قاضی برای امضای هر یک از گزینه ها وجود دارد. به طور فرضی، ممکن است چهار قاضی وجود داشته باشند که بخواهند برکنار شوند کیسی (به احتمال زیاد کلارنس توماس، آلیتو، نیل گورسوچ، کاوانا) و دو نفری که می‌خواهند سوابق دادگاه را حفظ کنند، اما از خط خودسرانه دوام خلاص شوند (به احتمال زیاد رابرتز و بارت).

پس چه اتفاقی می افتد؟

در فرضیه من، شما پنج رای برای حمایت خواهید داشت آهو و کیسی (رابرتس، بارت، بریر، سوتومایور، کاگان) و شش رأی در دفاع از قانون می سی سی پی (رابرتس، بارت، توماس، آلیتو، گورسوش، کاوانا). این بدان معناست که قانون می سی سی پی تایید خواهد شد، اما بدون دلیل، به این معنی که همه ما در کمترین زمان برای یک پرونده سقط جنین دیگر به دادگاه باز خواهیم گشت.

محتمل ترین نتیجه

بنابراین محتمل ترین نتیجه ای که من بر اساس آنچه که هر یک از قضات در جریان اختلاف نظر می دهد، پیش بینی می کنم چیست؟ تصمیم 5-1-3 لغو می شود آهو و کیسی و حفظ ممنوعیت 15 هفته ای سقط جنین در می سی سی پی.

همانطور که اشاره کردم، آلیتو، کاوانا و بارت به طور ضمنی مقایسه می کنند آهو به خوب. توماس بر عدم حمایت از حق قانونی سقط جنین در زبان و تاریخچه اصلاحیه چهاردهم تمرکز کرد. گورسوچ بر ناتوانی تلاش قاضی ارشد برای اجرای قانون در حالی که تلاش می کرد آن را وارد کند، تاکید کرد. کیسیسابقه این پنج رأی برای لغو است کیسی و آهو.

فلسفه حقوقی قاضی اصلی حداقل گرایی قضایی را در بر می گیرد – حل و فصل پرونده ها تا حد امکان نزدیک است. در این مورد، به نظر می رسد که او مایل به موافقت با نتیجه حفظ محرومیت 15 هفته ای است، اما استدلال می کند که دادگاه نباید تصمیم می گرفت که آیا لغو شود یا خیر. آهو و کیسی زیرا ممنوعیت 15 هفته ای را می توان تایید کرد کیسی بدون تست زنده ماندن غیر ضروری آن بنابراین او در حمایت از قانون می سی سی پی در اکثریت خواهد بود، اما با دیگر قضات محافظه کار در لغو کیسی و رو موافق نخواهد بود.

و سپس سه لیبرال در اقلیت خواهند بود و با تصمیم مبنی بر حفظ ممنوعیت می سی سی پی بر اساس سابقه و قانون اساسی مخالفت خواهند کرد.

قضات در حال حاضر در حال بررسی گزارش های پرونده ای هستند که در این هفته شنیده اند و در مورد پرونده های معلق با کارکنان خود بحث می کنند. در روز جمعه، همه داوران در اتاق کنفرانس خود – بدون منشی یا کارمند – ملاقات خواهند کرد. رئیس دادگستری بحث را باز می کند و سپس هر قاضی نظرات خود را در مورد پرونده ارائه می دهد. در پایان این بحث، بالاترین قاضی اکثریت، نظر را به قاضی محول می کند تا بنویسد. از هم اکنون تا ژوئن، نظرات، موافقت ها و مخالفت ها در سالن دادگاه پخش می شود زیرا قضات استدلال های خود را اصلاح می کنند، به همکاران خود پاسخ می دهند و استدلال های طرف مقابل را امضا می کنند. و رای دادگاه به احتمال زیاد در خرداد ماه اعلام خواهد شد.

سوالی که در این مرحله مطرح می شود این است که آیا رئیس قاضی می تواند یکی از پنج قاضی دیگر را بعد از روز جمعه متقاعد کند تا به این پرونده رسیدگی کند؟

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbet