نظر چگونه بازگشت به کار اداری طبقه متوسط ​​را فقیر می کند

[ad_1]

پس از شیوع کووید، بحث های زیادی در مورد خطرات سلامتی عمیقی که کارگران کم درآمد برای حفظ اقتصاد متحمل شدند و کارگران ممتاز یقه سفید که اکنون می خواهند «در همه جا کار کنند» وجود داشت. با این حال، ما کمتر در مورد تأثیر اقتصادی این بیماری همه‌گیر بر طبقه متوسط ​​شکننده آمریکا که تقریباً 50 درصد را تشکیل می‌دهند، شنیده‌ایم. از جمعیت همانطور که تاریخ فریزر نشان می‌دهد، این بیماری همه‌گیر به روش‌های جدید و نگران‌کننده‌ای بر این کارگران در حال مبارزه فشار می‌آورد، و آنها را مجبور می‌کند تا با مشکلات اقتصادی کنار بیایند و در عین حال به آنها انعطاف‌پذیری در دسترس ثروتمندان می‌دهد.

سیستم دو مرحله ای ظاهر می شود که در آن متخصصان با درآمد بالا فرصت های بیشتری از همیشه دارند، در حالی که به کارگران با درآمد متوسط ​​اغلب دستور داده می شود که به کار تمام وقت بازگردند و ممکن است چاره ای جز ترک نداشته باشند. این یکی از نیروهایی است که به تغذیه “استعفای بزرگ” کمک می کند که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. و این مدل در حال حاضر عواقب اقتصادی فاجعه باری برای این کارگران و خانواده های آنها دارد. این همچنین پیامدهای عمده ای برای سیاست ایالات متحده دارد، که ممکن است برای دهه ها با آن زندگی کرده باشیم – یعنی مگر اینکه کارفرمایان برای حمایت از کارگران با درآمد متوسط ​​خود اقدام کنند یا دولت کمک موثرتری ارائه دهد.

تصویر اقتصادی دوران همه‌گیری برای طبقه متوسط ​​چگونه است؟ هاروارد، NPR و بنیاد رابرت وود جانسون یک نظرسنجی ملی از خانوارهای ایالات متحده در ماه آگوست و سپتامبر انجام دادند و دریافتند که خانوارهای با درآمد متوسط ​​تقریباً 3.5 برابر بیشتر از خانواده های پردرآمد با مشکلات مالی جدی روبرو هستند. به طور خاص، 34 درصد از خانوارهایی که بین 30000 دلار تا 99999 دلار درآمد دارند، مشکلات مالی را گزارش می کنند، در حالی که تنها 10 درصد از خانواده هایی که 100،000 دلار یا بیشتر درآمد دارند، این کار را انجام می دهند. نظرسنجی بنیاد خانواده کایزر در ژوئن 2020 نشان داد که بیش از نیمی از آمریکایی‌هایی که به دانشگاه رفتند اما فارغ‌التحصیل نشدند – یک سناریوی کلاسیک با درآمد متوسط ​​- شغل خود را از دست دادند یا درآمد یا ساعات کاری آنها در طول همه‌گیری کاهش یافت، یا بزرگسال دیگری داشتند. در خانواده خود که این شکست ها را تجربه کردند. این درصد بیش از 10 درصد بیشتر از هر فارغ التحصیل دانشگاهی بود یا آمریکایی هایی که هرگز به کالج نرفته اند.

حتی بسیاری از کارگران طبقه متوسط ​​که شغل خود را حفظ کرده اند با مشکلاتی مواجه هستند. در پستی که بهار گذشته منتشر شد، نیکلاس بلوم اقتصاددان استنفورد و همکارانش دریافتند که در حالی که میل به کار از خانه فقط با سود افزایش یافته است، پاسخ دهندگانی که بیش از 100000 دلار درآمد داشتند، به احتمال زیاد می گویند کارفرمایان آنها قصد دارند از راه دور پیشنهاد دهند. کار، در مقایسه با کارگران با درآمد متوسط ​​(و همچنین کم درآمد). بر اساس گزارش گروه مشاوره بوستون، 79 درصد از کسانی که مانند فریزر مراقبت های اجتماعی برای امرار معاش ارائه می کردند، از پاییز 2020 می خواستند از راه دور کار کنند، اما تنها 39 درصد این کار را انجام دادند. همچنین احتمال دسترسی افراد با درآمد متوسط ​​به یارانه های مراقبت از کودکان بسیار کمتر از اقشار فقیر و امکان پرداخت هزینه های مراقبت از کودکان بسیار کمتر از ثروتمندان است، به ویژه اکنون که هزینه های عملیاتی ارائه دهندگان مراقبت از کودکان نسبت به قبل 41 درصد افزایش یافته است. همه گیری

زنان و رنگین پوستان با توجه به مشاغلی که تمایل به انجام آن دارند، بیشتر از مردان سفیدپوست درآمد متوسطی دارند. وضعیت فریزر بر تأثیر همه‌گیری بر خانواده‌هایی تأکید می‌کند که برای ماندن در طبقه متوسط ​​به دستمزد زنان متکی هستند. داستان جان واشنگتن بر تأثیرات نژادی تأکید دارد.

واشنگتن یک کارمند IT سیاهپوست دولتی است که از شغلی که شامل انتشار اطلاعات عمومی در وب سایت ایالتی کارولینای جنوبی است، سالانه 47000 دلار درآمد دارد. واشنگتن نه تنها می‌توانست از راه دور کار کند، بلکه او در واقع دو تا سه روز در هفته برای چندین سال قبل از همه‌گیری از راه دور کار می‌کرد، بنابراین می‌توانست وقتی پسرش حملات آسم داشت، در خانه بماند. (طبق گزارش BCG، 95٪ از کارکنان فناوری اطلاعات خواهان کار از راه دور بودند، اما فقط 77٪ آن را دریافت کردند.) رئیس واشنگتن طرفدار ادامه کار تمام وقت از راه دور بود، اما مقامات ارشد این توافق را وتو کردند – علیرغم این واقعیت. که هیچ میز و غرفه ای برای بازگشت نداشتند.

واشنگتن نیز مجبور شد کار خود را ترک کند. او از مزایای بیکاری محروم شد و 401 (k) خود را برای گذران زندگی نقد کرد. او نیز مانند فریزر در مورد این مقاله با من صحبت کرد و به من اجازه داد تا داستان خود را در اینجا به اشتراک بگذارم و همچنین در EEOC به تبعیض متهم شده است. تجربه او نشان می دهد که چگونه یک سیستم دو لایه نابرابری نژادی را تداوم می بخشد اگر سیاه پوستان کمتر در نیروی کار یقه سفید – که آنها هستند – حضور داشته باشند.

اگر کار این کارگران فقط باید در محل انجام شود چه؟ این ممکن است در برخی موارد درست باشد، اما همکاران من که در خط تلفن ما کار می کنند، از متخصصان منابع انسانی و کارمندان دولتی که معمولاً دارای درآمد متوسط ​​هستند، شنیده اند که می گویند شغل آنها این است. بهتر از راه دور انجام می شود؛ در خانه، راحت‌تر می‌توانند گفتگوهای محرمانه‌ای داشته باشند که قبلاً قرار بود در محیط باز غرفه‌هایشان انجام شود. یکی دیگر از کارگران ACLU به من گفت که به همین دلیل است که تیم کاری او از قبل قبل از شیوع بیماری همه گیر توافق کرده بود که سه تا چهار روز در هفته به طور دائم از راه دور کار کند. دستور عمومی کارفرمای او برای بازگشت از کنترل از راه دور “به طور خودسرانه سلامت خودم، سلامت پسرم و سلامت همسرم را به خطر انداخته است”، با استناد به کیفرخواستی که او در EEOC تنظیم کرده بود. او نیز در نهایت تسلیم شد. به گفته BCG، 92 درصد از افرادی که در بخش منابع انسانی کار می کنند از پاییز گذشته می خواهند از راه دور کار کنند، اما تنها 53 درصد این کار را انجام داده اند.

طنز ماجرا اینجاست: در نظرسنجی پرایس واترهاوس کوپرز که در ژانویه گذشته منتشر شد، 83 درصد از کارفرمایان گفتند که از دورکاری در طول همه گیری راضی هستند، در حالی که 73 درصد شش ماه قبل از آن افزایش یافته است. تاثیرگذار 2015 مطالعه‌ای که توسط بلوم از استانفورد و همکارانش انجام شد، نشان داد که وقتی به کارگران اجازه داده شود انتخاب کنند که در محل کار کنند یا از راه دور، بهره‌وری 22 درصد افزایش می‌یابد. پس چرا بسیاری از افراد طبقه متوسط ​​که ماه‌ها در محیط‌های دوردست با موفقیت کار کرده‌اند، بلافاصله سفارش می‌دهند؟

مقاومت نشان دهنده ذهنیت مکتب قدیمی است. بسیاری از تماس‌گیرندگان با مرکز تلفن می‌گویند که کارفرمایان آنها به سادگی نسخه‌ای از «ما یک شرکت خانگی نیستیم» را اعلام کرده‌اند. وقتی تماس گیرندگان ما می پرسند چه چیزی در مورد حضور در دفتر مهم است، آنها می گویند که کارفرمایان آنها اغلب از رفتن به آنجا امتناع می کنند. پیام ثابت این است: «مهم نیست. ما به هیچ دلیل خاصی اشاره نمی کنیم. ما فقط می خواهیم شما را برگردانید. “همانطور که یکی از تماس گیرندگان به ما گفت” فکر می کنم این چیزی است که قدرت دارد.”

اغلب کارگران با دستمزد بالا انجام دادن حق نیاز به کار از راه دور را دارند. پس از اینکه تیم کوک، مدیرعامل اپل در اوایل سال جاری گفت که کار میدانی “ضروری” است، یک مدیر ارشد برنامه مهندسی به طعنه گفت. نیویورک تایمز“خوب، شما می‌خواهید زندگی‌ام را روی خط بگذارم تا به دفتر برگردم، که باعث کاهش بهره‌وری من نیز می‌شود، و شما هیچ منطقی به من نمی‌دهید که چرا واقعاً باید این کار را انجام دهم؟” نوع دلتا تماس گیرنده ما درست می گفت: بله است چیزی با زور فقط نخبگان قدرت دفع دارند.

طبقه متوسط ​​به طور فزاینده تحت ستم، که بسیاری از آنها در صورت ادامه مجبور به ترک مشاغل خود، در فقر فرو خواهند رفت، عواقب فاجعه باری برای سیاست آمریکا خواهد داشت – تقریباً مطمئناً رأی دهندگان بیشتری را به سمت نامزدهای پوپولیست و سرسخت جناح راست سوق خواهد داد. بر اساس نظرسنجی More in Common، در سال 2020، نه تنها رای دهندگان سفیدپوست بدون تحصیلات عالی 18 درصد بیشتر از رای دهندگان سفیدپوست با تحصیلات عالی به دونالد ترامپ رای می دهند. برای آمریکایی های غیر کالج در مقایسه با فارغ التحصیلان کالج، این تفاوت 16 درصد و برای سیاه پوستان آمریکایی 10 درصد است. یک نظرسنجی در سال 2016 از 20 اقتصاد توسعه یافته طی 140 سال گذشته نشان داد که پس از بحران های مالی شدید، احزاب راست راست سهم خود را 30 درصد افزایش داده اند و این احزاب معمولا خارجی ها و مهاجران را مقصر شرایط اقتصادی داخلی می دانند. این تغییر با بن بست قانونی و افزایش نفوذ آنچه که نویسندگان آن را «بازیگران حق وتو» نامیدند که مانع از اصلاحات بسیار مورد نیاز می شوند، همراه بود. (آیا آشنا به نظر می رسد؟)

در حالی که کارفرمایان در وهله اول باید برای دادن انعطاف پذیری بیشتر به کارگران طبقه متوسط ​​قدم بردارند، آینده طبقه متوسط ​​نمی تواند تنها بر عهده بخش خصوصی باشد. قوانین دولتی معقولی وجود دارد که می تواند اوضاع را تغییر دهد. نماینده کارولین مالونی (DN.Y.) لایحه‌ای به نام قانون انعطاف‌پذیری برای خانواده‌های شاغل ارائه کرد که تضمین می‌کند آمریکایی‌های سخت‌کوش می‌توانند درخواست کار از راه دور یا انعطاف‌پذیر بدون سرکوب کنند. این مهم است زیرا تحقیقات نشان می دهد که تقاضای کار انعطاف پذیر اغلب باعث ایجاد انگ می شود و می تواند مشاغل را کند کند. لایحه ای که در کالیفرنیا، AB 1119 پیشنهاد شده است، فراتر خواهد رفت و کارفرمایان را ملزم می کند در صورت عدم موفقیت مراقبت از کودک یا مراقبت بزرگسالان به ازای هر کارگر، محل مناسبی را ارائه دهند.

اما هیچ لایحه ای تصویب نشده است. در همین حال، سیستم دو لایه در حال ظهور است و ممکن است به زودی سخت شود. سوال فقط در مورد نیروی کار خوشحال نیست، بلکه این است که آیا بازگشت به کار ترکیبی، آمریکایی های طبقه متوسط ​​بیشتری را به فقر و ناامنی سوق می دهد یا خیر. اتفاقی که برای شانون فریزر و جان واشنگتن و بسیاری دیگر می افتد بخشی از یک روند بسیار بزرگتر است. در دهه‌های پس از جنگ جهانی دوم، تقریباً همه آمریکایی‌ها بهتر از والدین خود عمل کردند، اما فقط نیمی از متولدین دهه 1980 این کار را انجام دادند.

اجازه ندهیم گذار به کار ترکیبی نمونه دیگری از فقرزدن آمریکایی های طبقه متوسط ​​باشد در حالی که هیچ کس تماشا نمی کند. ما می دانیم که بعد از آن چه می شود و زیبا نیست.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbethttps://bahiscis.xyz/https://gelsincicek.com/Betvolebuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme NovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma