نظر چگونه آنچه را که از پوتین می خواهیم بدست آوریم

[ad_1]

اگرچه اقدامات پوتین بحران را تسریع کرده است، اما دولت بایدن عاقلانه با آغاز گفتگوهای بدون قید و شرط موافقت کرده است. وی اذعان کرد که برخی از پیشنهادات روسیه می تواند مبنایی برای مذاکرات باشد، حتی زمانی که او برخی دیگر را به طور کامل رد کرد. کاخ سفید همچنین به صراحت اعلام کرده است که مذاکرات نمی‌تواند صرفاً بر نگرانی‌های امنیتی روسیه متمرکز شود، زیرا غرب فهرستی از رفتارهای غیرقابل قبول و تهدیدآمیز روسیه را دارد که قدمت چند دهه قبل دارد.

وظیفه فوری کاهش بحران کنونی است. اما این گفتگوها به دولت بایدن این فرصت را می دهد که کاری بزرگتر و پایدارتر انجام دهد: ایجاد یک نظم امنیتی پاناروپایی که شامل روسیه می شود و خطر بحران ها و رویارویی ها در این قاره را کاهش می دهد.

تاریخ نشان داده است که دستورات امنیتی جدید بین کشورهایی که مواضع سازش ناپذیر را حفظ می کنند، همانطور که ایالات متحده و روسیه امروز انجام می دهند، معمولاً توسط پیروز پس از یک جنگ بزرگ تحمیل می شود. اما جنگ بین دو قدرت هسته‌ای برای هر دو و برای کل جهان فاجعه‌بار خواهد بود. بنابراین چالش دولت بایدن انجام این کار بدون درگیری مسلحانه است. این امر مستلزم ایجاد تعادل منطقی بین برآوردن برخی از نگرانی های امنیتی اصلی روسیه – به منظور جلوگیری از وقوع بحران های تکراری مانند بحران فعلی – و حفاظت از منافع و اصول حیاتی غرب است. اگرچه این کار بزرگتر زمان قابل توجهی را می طلبد، اما غیرممکن نیست.

در اینجا نحوه رسیدن به آنجا آمده است.

نقطه شروع این است که اصول آمریکا و روسیه در مورد امنیت اروپا ناسازگار هستند. موضع آمریکا مبنی بر اینکه کشورهای اروپایی (به ویژه اوکراین) دارای حاکمیت هستند و حق انتخاب آزادانه کشورهایی که با آنها مرتبط هستند را نمی‌توان با اصرار روسیه بر اینکه نیاز به یک حوزه نفوذ در اروپا دارد مقایسه کرد. شما احساس امنیت می کنید تطبیق این مواضع حتی دشوارتر است زیرا از مفاهیم مختلف هویت ملی و حکومت نشات می‌گیرند. بنابراین، کلید پیشرفت این است که از بحث‌های بی‌ثمر بر سر اصول اول پرهیز کنیم و در عوض به سمت گام‌های ملموس برای کاهش تنش‌ها و ارتقای ثبات برویم.

مذاکرات دوجانبه بین آمریکا و روسیه باید محل اصلی مذاکرات باشد. دولت بایدن به درستی اصرار دارد که متحدان و شرکای آن باید درگیر باشند و هیچ تصمیمی صرفاً توسط روسیه و ایالات متحده گرفته نخواهد شد. اما گفتگوهای چند وجهی دستور العملی برای رکود است: آنها می توانند به سرکش ترین متحد یا شریک اجازه دهند تا پیشرفت را کاهش دهد یا حتی آن را به طور مؤثر وتو کند.

اصرار بر چندجانبه گرایی واقعیت های قدرت در قاره اروپا را نیز احاطه کرده است. ایالات متحده، ضامن نهایی امنیت اروپا، و روسیه، قدرت اصلی تجدیدنظر طلب، تنها دو کشور دارای قدرت نظامی هستند که موازنه قوای اروپا را تغییر می دهند. توانایی آنها برای انجام معاملات و تمایل آنها برای اقدام با خویشتن داری به تعیین نتیجه هر مذاکره کمک می کند، حتی اگر آنها همچنان مجبور باشند توافقات خود را به کشورهای دیگری که طرف هر توافق نهایی هستند بفروشند. علاوه بر این، مسکو به طور جدی با واشنگتن مذاکره خواهد کرد، تا حدی به این دلیل که چنین گفتگوهای دوجانبه روسیه را به عنوان دیگر قدرت بزرگ اروپا معرفی می کند، و تا حدی به این دلیل که معتقد است واشنگتن شلیک می کند، که سایر اعضای ناتو در بهترین حالت شرکای کوچکتر هستند.

غرب تنها در صورتی می تواند روسیه را به طور سازنده متعهد نگه دارد که نشان دهد نگرانی های خود را جدی می گیرد و متعهد به پیشرفت است – که این همان پاسخگویی به هر درخواست مسکو نیست.

چندین زمینه وجود دارد که روسیه و غرب در اصل باید بتوانند بدون تأخیر بی مورد به توافقات سودمند متقابل برسند، اگرچه برای روشن شدن جزئیات به بحث های طولانی نیاز است.

توافق برای از سرگیری گفت‌وگوهای معمول در کانال‌های دوجانبه آمریکا و روسیه (مانند وزرای خارجه و دفاع) و کانال‌های چندجانبه (شورای ناتو-روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا) باید اولین گام با تمرکز بر احیای مجدد و به‌روزرسانی اعتمادسازی از اقدامات جنگ سرد باشد. که از بین رفته اند هم روسیه و هم ناتو در اجتناب از حوادث خطرناک در دریا و هوا، به ویژه در مناطق دریای بالتیک و دریای سیاه، که در آن به امری عادی تبدیل شده اند، علاقه دارند. برای جلوگیری از تشدید چنین درگیری‌های نزدیک، شفافیت در تمرین‌های نظامی – برای مثال با ارائه هشدارهای قبلی – و محدودیت‌های متقابل در استقرار نیروها و هواپیماهای تهاجمی و موشک‌ها در مناطق مرزی ارزش ویژه‌ای دارد.

موضوع پیچیده‌تر، اما موضوعی که می‌توان درباره آن به توافق اولیه دست یافت، تعهد به عدم استقرار موشک‌های بالستیک میان‌برد در اروپا است. ایالات متحده و روسیه بر اساس معاهده INF با ممنوعیت جهانی این سلاح ها موافقت کرده اند. واشنگتن در سال 2019 به دلیل نقض مداوم روسیه از این توافق خارج شد، اما همچنین به این دلیل که خواستار آزادی عمل برای استقرار چنین موشک هایی در آسیا بود، جایی که تعدادی از کشورها، به ویژه چین، قبلاً آنها را به تعداد قابل توجهی مستقر کرده بودند. علیرغم روایت عمومی، مسکو در واقع به دلایل مشابه از فروپاشی این معاهده ناراضی نبود.

امروزه هیچ نیاز فوری استراتژیک یا نظامی برای استقرار سیستم های INF در اروپا وجود ندارد. با این حال، توافقنامه ممنوعیت توجه را به اتهامات غرب مبنی بر نقض معاهده موشک 9M729 روسیه جلب می کند و ادعاهای روسیه مبنی بر اینکه استقرار دفاع موشکی آمریکا در رومانی این کار را انجام داده است، زیرا لوله های شلیک را می توان به راحتی برای قرار دادن موشک های کروز برای موشک های میان برد تبدیل کرد. با این حال، در صورت وجود تعهد سیاسی در واشنگتن و مسکو، راه حل های فنی در دسترس است.

این گام‌ها نه تنها به کاهش بحران کنونی کمک می‌کند، بلکه زمان را برای مقابله با پیچیده‌ترین مسائل بعدی – گسترش ناتو و حل و فصل همه‌جانبه درگیری‌های منجمد و جاری در اروپا – به دست می‌آورد.

ایالات متحده و متحدان ناتو آن به صراحت اعلام کرده اند که نمی توانند درخواست مسکو را برای کنار گذاشتن رسمی ائتلاف از گسترش بیشتر به سمت شرق بپذیرند. آنها همچنین از لغو اعلامیه بخارست در سال 2008 که در را برای پیوستن اوکراین و گرجستان به ناتو باز کرد، خودداری کردند. و اصرار دارند که اوکراین بر خلاف میل خود مجبور به پذیرش بی طرفی نخواهد شد و به طور کلی، ایده حوزه های نفوذ واپس گرایانه است، نه اینکه کشورهای بزرگ غربی، به ویژه ایالات متحده، مدت هاست که چنین حوزه هایی را در اختیار دارند.

با این حال، رهبران ناتو به طور کلی اذعان دارند که نه اوکراین و نه گرجستان، چه رسد به دیگر کشورهای شوروی سابق، برای سال‌ها – احتمالاً دهه‌های آینده – آماده عضویت نخواهند بود. این می تواند زمینه ای را برای به تعویق انداختن تصمیم برای پذیرش اوکراین (و گرجستان)، اما بدون بستن درها برای همیشه فراهم کند. مسکو می تواند این سازش را بپذیرد زیرا می داند که ناتو هرگز با ممنوعیت کامل موافقت نخواهد کرد.

رسمی کردن این تاخیر در تعلیق اعلام شده برای الحاق اوکراین یا هر کشور شوروی سابق برای یک دوره، مثلاً 20 یا 25 سال، برای روسیه جذاب‌تر خواهد بود، اگرچه برخی از متحدان ناتو ممکن است مخالفت کنند. شرایط مناسب مستلزم مذاکرات دشوار، طولانی و تخیل زیاد و کلمات ماهرانه است. روسیه ممکن است برای ممنوعیت هرگونه همکاری امنیتی بین یک کشور شوروی سابق و یکی از اعضای ناتو، که به نظر می‌رسد در حال آماده‌سازی برای عضویت است – برای مثال تمرین‌های نظامی مشترک و همکاری‌های فنی-نظامی گسترده، فشار بیاورد. اعضای ناتو، به نوبه خود، با چنین ممنوعیت هایی موافقت نمی کنند، زیرا می خواهند اطمینان حاصل کنند که کشوری مانند اوکراین از قابلیت های دفاعی لازم برخوردار است.

با این حال، ممکن است یک مبنای مشترک به اندازه کافی برای توسعه پارامترهای مهلت قانونی قابل قبول وجود داشته باشد. روسیه ممکن است به این نتیجه برسد که نمی تواند تعویق نامحدود عضویت اوکراین در ناتو یا ممنوعیت دریافت تجهیزات نظامی و آموزش از غرب را دریافت کند. نتیجه این است که تنها مصالحه ممکن، مصالحه ای خواهد بود که از یک سو به بی طرفی اوکراین نزدیک باشد – اما اینطور نیست – و از سوی دیگر، از اصل ناتو مبنی بر باز ماندن برای اعضای جدید حمایت کند.

در مورد درگیری های جاری و منجمد، همه آنها نوعی جدایی طلبی را شامل می شود. وظيفه اوليه اين است كه غرب و روسيه براي مشروع تلقي شدن اعمال خودمختاري در اروپا الزاماتي را تعيين كنند. حداقل باید شامل رأی‌گیری باشد که در سطح بین‌المللی کنترل می‌شود و به عنوان آزاد و منصفانه تأیید شده است تا اراده مردم محلی ایجاد شود، و همچنین مجموعه‌ای از توافق‌های فنی بین منطقه جدایی‌طلب و کشوری که به دنبال جدایی از آن است، باشد. کوزوو و کریمه شاید بدنام ترین و منسجم ترین این درگیری ها باشند، و این رویه ها می توانند به صورت پیش فرض به کار گرفته شوند تا آنچه که اکثر ناظران آن را واقعیت می دانند که کوزوو مستقل از صربستان باقی می ماند و اوکراین نمی خواهد کریمه را دوباره به دست آورد. آنها همچنین برای ترویج حل و فصل منطقه جدایی طلب دونباس در شرق اوکراین مورد استفاده قرار خواهند گرفت – برگزاری رای گیری آزاد و منصفانه در میان مردم محلی، از جمله کسانی که به جاهای دیگر گریخته اند، در تعیین اینکه آیا توافقات مینسک باید ادامه یابد یا خیر. مبنایی برای حل مناقشه باشد. با توجه به اینکه جمعیت محلی احساس می کند که همه طرف های درگیر آن را رها کرده اند، هیچ کس واقعا نمی داند که چنین رأی گیری چگونه شکل می گیرد.

رهبران بحران به طور قابل درک بر روی گام های کوتاه مدت برای کاهش تنش متمرکز هستند. رهبران غربی در مواجهه با آنچه به عنوان یک بحران ساخت روسیه و تلاش جسورانه برای تغییر وضعیت موجود می دانند، مایل به دفاع از نظم فعلی هستند. هر چیزی کمتر در نظر آنها یک عمل کفاره خواهد بود.

اما این دستور مورد حمایت ناتو برای مدتی تحت فشار بوده است. به ویژه، اگر فرض کنیم که بتوانیم در این زمینه از این امر جلوگیری کنیم، به ویژه، گسترش اتحاد در شرق قطعاً منجر به بحران های بیشتری مانند بحران فعلی و حتی درگیری مسلحانه خواهد شد.

اکنون زمان آن است که بزرگ فکر کنیم و نظم جدید و پایدارتری را تصور کنیم که روسیه بتواند آن را پذیرا شود. مهم نیست که شما درباره نظم سیاسی استبدادی پوتین چه فکر می کنید، واقعیت اجتناب ناپذیر این است که روسیه بر دوره طولانی ضعف غلبه کرده است و اکنون به عنوان یک قدرت بزرگ با منافع امنیتی دیده می شود که در صورت لزوم می تواند با استفاده از زور از آن دفاع کند.

از این رو نیاز به نظم امنیتی جدید در اروپا است. تنها سوال این است که آیا جنگی بزرگ برای نشان دادن ضرورت آن لازم است، همانطور که در گذشته چنین بوده است؟ گفتگوهای جاری با روسیه فرصتی برای اثبات این امر است که دولتمردان خردمند می توانند این نظم را بدون یک جنگ بزرگ به عنوان یک کاتالیزور ایجاد کنند. دستیابی به این بدون قربانی کردن منافع و اصول اصلی آمریکا یک عمل مماشات نیست، بلکه گواهی بر تجربه دولت واجد شرایطی است که برای امنیت بیشتر ایالات متحده و اروپا اختصاص یافته است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountNovagrageciktirici hapOmeglejoybetinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriKurtköy EscortBağlama büyüsü