نظر چرا قانون، نه زندان، شاید بهترین راه برای دور نگه داشتن ترامپ از دفتر بیضی شکل باشد

[ad_1]

چنی گفت: “من فکر می کنم یکی از کارهای بسیار مهمی که کمیته ما باید انجام دهد این است که این حقایق را در معرض دید مردم آمریکا قرار دهد.” آنها ما را در مورد کار قانونگذاری ما در آینده آگاه می کنند“(تأکید اضافه شده است).

اشاره چنی به «فعالیت قانونگذاری» نشان دهنده است. در حالی که بسیاری از اینکه مریک گارلند، دادستان کل، هنوز کسی را که ممکن است به شورش در داخل دولت دامن زده باشد ابراز ناامیدی کرده اند، اظهارات چنی به ما یادآوری می کند که کنگره ابزار قدرتمندی برای پاسخگو کردن مقامات سابق مانند ترامپ دارد. و می تواند موثرتر از هر پیگرد قانونی احتمالی باشد. این قانون است.

آنچه که چنی و همکارانش در کنگره ممکن است در ذهن داشته باشند، اصلاحیه چهاردهم است که در سال 1868 پس از جنگ داخلی به تصویب رسید تا از تصدی کنفدراسیون های سابق مناصب ایالتی یا فدرال جلوگیری کند و در نتیجه تلاش های شکننده بازیابی را مختل کند.

همکار چنی در کمیته، جیمی راسکین، دموکرات مریلند، در اظهارات این هفته به POLITICO به طور خاص به اصلاحیه چهاردهم اشاره کرد و استفاده از آن را “پیشنهاد زنده” خواند.

این ایده قبلا مطرح شده است. بلافاصله پس از حملات، دانشمندان و کارشناسان حقوقی ایده استفاده از این بخش از قانون اساسی را برای انجام کاری که استیضاح در نهایت نتوانست انجام دهد – ممنوعیت دائمی ترامپ از تصدی پست، مطرح کرد. اما به نظر می‌رسد که این گزینه بخشی از جذابیت خود را از دست داده است زیرا جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها به تحصن‌های حزبی خود ادامه داده‌اند و طرح‌های اصلی قانون‌گذاری ملی در کانون توجه قرار گرفته‌اند.

اکنون که کمیته در حال برگزاری یک سری جلسات استماع عمومی در 6 ژانویه در بهار است – و حتی برخی از اعضای جمهوری خواه به نظر می رسد برای برخی از جنبه های اصلاحات انتخاباتی باز هستند – ارزش این را دارد که در این مسیر قانونی تجدید نظر کنیم و اینکه آیا افشاگری های لعنتی که قبلاً توسط تحقیقات کمیسیون فاش شده است آیا به اندازه کافی چشم انداز سیاسی در کنگره را تغییر داد که تصویب چنین قانونی اکنون ممکن است – شاید حتی ترجیح داده شود.

در واقع دو بخش وجود دارد در 14 ام اصلاحیه که لازم الاجرا می شود.

بخش اول، بخش 3، مقرر می‌دارد: «هیچ شخصی نمی‌تواند در ایالات متحده یا در هر ایالتی که پس از ادای سوگند پس از ادای سوگند، منصبی، اعم از ملکی یا نظامی، داشته باشد.» برای حمایت از قانون اساسی ایالات متحده، در آنجا کسانی خواهند بود که دست به قیام یا قیام علیه آن می زنند.»

بخش دوم مربوطه، بخش 5، می‌گوید: «کنگره این اختیار را دارد که با قوانین مناسب، مفاد این ماده را اجرا کند. مهم است. که به کنگره می دهد بیان قدرت قانون اساسی برای تصویب قانونی که شورشیان را از تصدی پست منع می کند، به جای اینکه کنگره را ملزم به واگذاری سایر اختیارات – مانند قدرتش بر تجارت بین ایالتی – کند که کلی تر هستند و بنابراین تمرکز کمتری بر وظیفه در دست دارند. برای مثال، قدرت کنگره برای جمع‌آوری اطلاعات به عنوان بخشی از تلاش‌های قانونی‌اش صریح نیست، اما در قانون اساسی ذکر شده است، بنابراین قدرت احضار کمیته در 6 ژانویه برای بحث و گفتگو را باز می‌کند. اما بخش 5 کاملاً واضح است: کنگره می تواند قانونی را تصویب کند که هر کسی را که در یک قیام یا شورش دخیل است از مشاغل دولتی دور نگه دارد.

سوال دشوار بخش 3 از اصلاحیه چهاردهم مربوط به اجرای آن است: کنگره چه قانونی را می تواند تصویب کند که به قول چنی بتواند با موفقیت کار کند، “برای اطمینان از اینکه دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه نیست و امنیت او دیگر هرگز نزدیک دفتر بیضی شکل نیست. ”؟

بدیهی ترین گزینه، تصویب قانونی است که دلیل مدنی برای شکایت ایجاد می کند، که مثلاً به یک نامزد رقیب اجازه می دهد در صورت انتخاب نامزدی، از ترامپ برای محرومیت شکایت کند. در این مورد، نقش ترامپ در 6 ژانویه احتمالاً بر اساس معیارهایی که کنگره در قانون تعیین خواهد کرد، به چالش کشیده خواهد شد. به طور فرضی، برای مثال، کنگره ممکن است به هر نامزد ثبت نام شده برای پست ایالتی یا فدرال اجازه دهد، با دلایل خوبی برای این باور که یک نامزد بالقوه رقیب در هر اقدامی که به منزله قیام یا شورش علیه ایالات متحده باشد، شرکت کرده است، برای طرح دعوی مدنی برای ممنوعیت معافیت (از جمله واگذاری قبلی یا دائمی) که مانع از درخواست شخص برای همان پست می شود.

کنگره قبلاً با تصویب قانون حقوق مدنی 1870 (همچنین به عنوان قانون اجرایی یا قانون اول کو کلوکس خان شناخته می شود) گام مشابهی برداشته است، که نامزد شدن برای منصب زمانی که واجد شرایط نیست یک جرم کیفری است. بخش 3، و به دادستان های فدرال اجازه می دهد تا مجرمان را به زور حذف کنند. با این حال، به ندرت استفاده می شود. در سال 1871، یک دادگاه فدرال در کارولینای شمالی اتهام متهمی را که پس از جنگ داخلی پست کلانتری را پذیرفته بود اما در طول شورش به عنوان افسر پلیس منطقه خدمت می کرد، ارزیابی کرد. سوال هیئت منصفه این بود که آیا “او متعاقباً دست به شورش زد یا قیام کرد؟” متهم ادعا می کند که داوطلبانه به ارتش کنفدراسیون نپیوسته، اما “توسط نیرویی که نتوانسته است مقاومت کند بر او غلبه کرده است.”

در تئوری، وزارت دادگستری می تواند چنین اتهامی را علیه ترامپ (در صورتی که او واقعاً نامزد انتخابات باشد) بیاورد، اما هیچ کاری برای جلوگیری از کاندیداتوری او از قبل انجام نمی دهد. و به عنوان مدرک، ثبت خدمت اجباری در ارتش کنفدراسیون نسبتاً ساده است. پیگرد قانونی آستانه ای برای صدور حکم ارائه نمی کند – دستوری که ترامپ را از تصدی پست بالاتر باز می دارد و به رقیب جمهوری خواه اجازه می دهد تا در ابتدای روند حمایت حزب را جلب کند. بعلاوه، با توجه به فهرست گسترده پرونده های موجود وزارت دادگستری علیه شورشیان، بدون اشاره به چشم انداز تعقیب یا ممانعت از روند رسمی کیفرخواست دولت در 6 ژانویه، بعید است که گرد و غبار از ابزار جنایی مرموز پس از جنگ داخلی پاک شود. یک اولویت برای دادستان های فدرال

دانشکده حقوق دانشگاه شیکاگو پروفسور دانیل همل استدلال می کند که پذیرش توسط کنگره یک راه حل مدنی جایگزین برای کیفری که قبلاً تحت قانون حقوق مدنی برای اهداف اجرای بخش 3 وجود دارد ممکن است با شکست مواجه شود زیرا “توسعه این فرآیند به زمان نیاز دارد – احتمالاً سال ها”. دادگاه ها به قانونی بودن قانون رسیدگی می کنند.

همل به درستی اشاره می کند که هر قانون جدید احتمالاً به عنوان یک «قانون بازپرداخت» غیرقانونی به چالش کشیده می شود. ماده 1، بخش 9 قانون اساسی، کنگره را از محکومیت یک فرد مؤثر به جرم و تحمیل محکومیت از طریق قانون منع می کند – این به ترتیب نقش دادستان ها و قضات در قوه مجریه و قضاییه است. همان ماده قانون اساسی، قوانین به اصطلاح «پیش فاکتور» را که رفتار گذشته نگر را جرم انگاری می کند، ممنوع می کند. ترامپ می تواند استدلال کند که هر قانونی که در 6 ژانویه از کمیسیون خارج شود تحت تأثیر قرار دادن نامزدی او برای منصب، یک تحریم عطف به ماسبق برای رفتار نادرست است که او را به طور ناعادلانه – و در نتیجه بر خلاف قانون اساسی – متمایز می کند.

اما موفقیت چنین اختلافی به سختی تضمین شده است. همانطور که همل خاطرنشان می کند، تصویب اصلاحیه چهاردهم “هشت دهه پس از قانون اساسی اولیه انجام شد” و بنابراین می توان آن را به عنوان اقدامی مطابق با ممنوعیت ماده یک در مورد مالکیت و قوانین سابقاً تفسیر کرد و نه نقض آن. این نمی تواند باشد انواع قانون تصویب شده برای دور نگه داشتن کنفدراسیون‌ها به دلیل رفتارهای گذشته‌شان، خلاف قانون اساسی است – بخش 3 را به طور خودکار نامعتبر می‌کند، که در تضاد با قصد سازندگان در هنگام تصویب اصلاحیه است.

سؤال دوباره این است که کنگره برای رسیدگی به نگرانی‌های اجاره‌ای و پس از آن و همچنین تلاش برای دستیابی به آنچه که چنی به وضوح تصور می‌کند، چه کاری می‌تواند انجام دهد: دونالد ترامپ، که یک شهروند آزاد و بدون جرم و جنایت باقی می‌ماند، می‌تواند دفتر ریاست‌جمهوری را خدشه‌دار کند. خود، اما با خیال راحت از کاخ سفید جدا شده است؟

یکی دیگر از موانع قانون اجرای بخش 3 اصلاحیه چهاردهم، فیلیباس سنا است که به عنوان رویه پارلمانی (نه قانون اساسی یا هر قانون واقعی دیگر، توجه داشته باشید) همچنان به اکثریت فوق العاده 60 عضو نیاز دارد. تصویب قوانین معمول – به استثنای لوایح هماهنگی بودجه، موافقت نامه های تجاری و سایر موضوعات مجزا مانند بسته شدن پایگاه های نظامی یا فروش سلاح. چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، اخیراً استثنای دیگری را برای قوانینی که حقوق رای را تقویت می‌کند، پیشنهاد کرده است، مانند قانون رأی‌گیری حقوق رای سال 2021 جان لوئیس – تلاشی برای اصلاح قانون حقوق. رأیی در سال 1965 پس از لغو یک ماده کلیدی توسط دادگاه عالی. در سال 2013 – و قانون آزادی رأی.

البته بررسی انتزاعی ظرایف و موانع قانونی قانونگذاری بالقوه غیرممکن است و هر قانونی قطعاً با چالش مواجه خواهد شد. علاوه بر این، کنگره باید به شدت مراقب باشد تا پیش‌نویس قانونی را که می‌تواند به عنوان مهمات سیاسی برای جلوگیری از نامزدی نامزدهای قانونی در انتخابات ریاست‌جمهوری مورد استفاده قرار گیرد، به کار نگیرد.

اما در حالی که «سالگرد» یک ساله 6 ژانویه را جشن می‌گیریم، به نظر می‌رسد چنی در یک نقطه شیرین احتمالی برای پاسخگویی و شفای ملی قرار گرفته است: دونالد ترامپ از استقرار و استفاده از امتیازات بالاترین پست در کشور. بالاخره هیچکس رئیس جمهور به دنیا نمی آید. این چیزی است که باید برد – یا از دست داد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbethttps://bahiscis.xyz/https://gelsincicek.com/Betvolebuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme NovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma